Hiç Overclock yaptınız mı?

Hiç Overclock yaptınız mı?

• Kullanılan toplam oy
    255

Bu konuyu okuyanlar

1tek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç yapmadım ama yapmayı isterim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Q6600 2.4 ghz ddr2 667 mhz ram 3 ghz msı g31 anakart bir türlü stok fanla voltaj vermeden işlemciyi 3ghz e nasıl ayarlarım onu hiç bir yerde bulamadım özellikle ramler oc den sonra yeniden nasıl ayarlanacak onu bulamadım

denizyildizi345

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç overclock yapabilecek bilgisayarım olmadı. :D Anakartım izin vermiyor :S

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni anakartlar otomatik overclock özellikleriyle beraber geliyor. Zaten dünya kadar sensör var pcnin neresinde ne olup bitiyor görebiliyorsunuz. i5 2500k işlemci var. k harfi kilitsiz demek. Şu an 4.4 Ghz hızda çalıştırıyorum birkaç aydır sorunsuz çalışıyor. Sadece tek komutla overclock yapıp eski haline çevirebiliyorsunuz. Asus ve benzeri marka anakartlar bunlara olanak veriyor ama asusu tek geçerim.

leanardo

Profesör
Reaksiyon puanı
9
biostan 256 mb ekran kartıma yaptım 370 mbye çektim şimdi kullanıyorum

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ben çok bahtsız oldum hep O/C konusunda.
Kendi çok eski zamanda kullandığım Celeron 266'ımdan da adam gibi verim alamamıştım, 333'ün üzerine çıkmamıştı, aynı şekilde şimdi saat hızını unuttuğum arkadaşımın bilgisayarından da. Bunun üzerine de amaan dedim bıraktım.
Zaten ondan sonra PC'lerimi Intel anakartlarla aldım. :)

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
işlemci Overclockunuz itınayla yapılır..

TheTruth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Overclock performansı arttırmakla beraber kullanım ömrünü azaltır açıkçası zamanında yapmak istedim ancak pentium vardı ozamanlar küçükken yakarım diye korktum.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bir kere yaptım onda da bilgisayarı yaktım sonra hic yeltenmedim

Çok merak ediyorum nasıl yanıyor bilgisayar. Böyle dumanlar çıkartarak tutuşuyor mu.

Atmayın arkadaşlar. Anakartlar aşırı yüklenmeye karşı korumalıdır. Yüksek voltajla yakarsan ancak psu dan gelen yüksek gerilim yakar.

Bios hızı test eder bakar açılıyor mu açılmıyorsa ya kendini kitler cmos u sıfırlarsın yada bios kendi kendine en stabil ayara getirir.

2003 ten beri çıkan neredeyse çoğu anakartta bu koruma var.(2003 te amd athlon xp 2500+ ı çok oc yaptım bişi olmadı bios kitlerdi kendini devamlı dengesizce abanırsam...)

Atmayın ya şurda...

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0

1.81 ghz işlemci
512 RAMi 1gbye çıkarabilir miyim ?

ozgur79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
olmayan ram çıkartılıyomuydu bu konuda bilgim yok ama olmayan ram komik geldi :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yapmadım yapamam 7 yıllık laptopu kullanıyorum :D

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
overlock için hem güç kaynağına hemde soğutmaya takviye yapmak gerekiyor sanırım.bunlarda + maliyet.bunun yerine parça yenilemek daha mantıklı geliyor.

Nugets

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kez denedim. Fakat az daha sistemim gidiyordu. Bunun yerine o kadar para vereceğime daha yeni sistem alayım dedim. Sonuçta zarar oluşursa size ait oluyor. Ayrıca bu işleri çok iyi bilmek gerek yararlarının yanında zararlarıda var.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Super pi testlerinde yarışabileceğimiz bir konu var mı? :D yanlış anlaşılmasın iddalı değilim sordum sadece

MertYurdakul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeni Bilgisayar Alınca Denicem Birşey Olmaz Deme Bilgisayara :D

mydoom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapmadım. Bu saatten sonra o işlerde bitti bence :)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Overlok yaptınız mı diye okudum anketi de olumsuz yanıtladım, akla gel..
Hız aşırtma desenize şuna yaptım tabi :)

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Fx4100'ümü 4.4 ghz kullanıyorum tık yok :) memnunum fakat soğutucu şart psu yetersiz ise şart kasa içi hava sirkülasyonu şart en önemlisi hızaşırtmaya elverişli anakart ve işlemci gerekir yrıca biosta oc yapmadan önceki sıcaklığın %15 üzerine cıktıktan sonra bırakın öyle kalsın gerisi tehlike arz eder.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
olmayan ram çıkartılıyomuydu bu konuda bilgim yok ama olmayan ram komik geldi :D
Evin bir yerlerinde duran pc.
Laptop alınca hurdaya çıktı :).Atmak istemiyorum çünkü bilgisayar müh. okuyacağım o benim kobayım olacak.Üstünde deney yapmalık bilgisayar :)

IREM

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşlemcinin hızını arttırmak için yapılan bir işlem. Gerek duymadım hiç. Riskleri varmış diye biliyorum. Bu yüzden cesarette edemem.

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Tavsiye ederim. :) Sanki satın aldığınız firmayı kazıklıyormuş gibi hissettiriyor bir süre :D

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Pentium D 3 Ghz işlemciyi 4 Ghz'e çıkarmıştım 4-5 yıl önce. iyi bir fan vardı üzerinde öyle çok bir sıcaklık artışı olmadı. İşletim sistemide gayet stabil çalışıyordu. Ekran kartını overclocl ettim ati X1300. o bayaa fazla ısındı :)

esawq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben de yakın zamanda Overclock yaptım. Şubat ayında 6. yılına girecek. Core 2 duo 1,86 GHz işlemci hızını 2,17 GHz'e artırdım. Fazla abartıya kaçmadan yapmak gerekiyor. Aşırı artırılırsa bilgisayarın bazı parçaları bozulabilir. İncelediğim ve okuduğum kadarıyla çok riskli bir iş. Power Supply, işlemci üzerindeki fanın ve kasa içerisindeki fanların çok verimli bir şekilde çalışması gerekiyor.

Son mesajlar