Hi Level HLV-T9003 Model Tablete Flash Bellek, Klavye Bağlama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

meemet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar. Hi Level HLV-T9003 model bir tabletim var. Android 4.2.2 sürümü yüklü. Tabletimde şöyle bir sorunum mevcut. SD kart taktığımda tabletim SD kartı görüyor. Kartın içini dosyaları görüntüleyip işlem yapabiliyorum. Fakat OTG kablosuyla klavye veya usb bellek taktığımda tablet bu donanımları görmüyor. Hiçbir şekilde tanımıyor. Çözüm olması adına site yayınlanan romu yüklemeye çalıştım. Tableti kapayıp bilgisayara bağladım. Ses kapama tuşuna basılı tutup, on/off tuşuna 3 saniye bastım. Bilgisayardan donanımı tanıdığını belli eden ses geldi. Aygıt yöneticisinden baktığımda PC, "USB Device(VID_1f3a_PID_efe8)" ismi ile tabletimi tanıdı. Programı çalıştırdım ve romu yükledim. Rom başarıyla yüklendi. Ama sorun yine de çözülmedi. Aynı şekilde hdmi girişi de çalışmıyordu, romdan sonra da çalışmadı. Şahsi kanaatim usb ve hdmi girişlerinin bozuk olmadığı yönünde. Çünkü tabletin usb girişi bozuk olsa rom yükleyemezdim diye düşünüyorum. Tablet açık veya kapalıyken bilgisayara bağladığımda bilgisayar herhangi bir donanım bulamıyor. Başka bilgisayarlarda da denedim, sonuç yine aynı. USB hata ayıklama modunu kapatıp denedim, açıp denedim sorun yine çözülmedi. Sanıyorum ki usb girişim devre dışı gibi bir şey. Çünkü klavyeli kılıfı da birçok usb belleği de birkaç otg kablosu ile denedim. Hiçbirinde bir sıkıntı yok başka tabletler çalıştırıyor. Bu konuda yardımcı olabilecek, daha önce başına böyle bir sorun gelipte çözmüş olan biri var mıdır? Veya bir fikri olan?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Tabletinizin otg desteği özelliklerde yaziyor mu çok bilinen bir model değil

meemet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet var. Daha önce başka bir arkadaşımda aynı tablet vardı ve otg kablosu ile klavye bağlayabiliyoruk.

Son mesajlar