HG630a Brigde Mode

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Elimde TTNET'in verdiği 2 tane HG630a modem var birini zaten kullanıyorum diğerini de evimde sinyalin zayıf kaldığı bir noktada konumlandırmak istiyorum ancak Bridge Mode kullanarak bir türlü bağlantı kuramadım. Elimde birde ZyXEL modem var onun ayarları basit olduğu için Brigde Mode açıp DHCP sunucusunu kapatınca direkt bağlantı kurulabiliyor.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Elimde TTNET'in verdiği 2 tane HG630a modem var birini zaten kullanıyorum diğerini de evimde sinyalin zayıf kaldığı bir noktada konumlandırmak istiyorum ancak Bridge Mode kullanarak bir türlü bağlantı kuramadım. Elimde birde ZyXEL modem var onun ayarları basit olduğu için Brigde Mode açıp DHCP sunucusunu kapatınca direkt bağlantı kurulabiliyor.

Up?

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Modemi köprü moda alıp DHCP sunucusunu devre dışı bıraktım ama DHCPv6 sunucusu şeklinde bir ayar var onu da devre dışı bırakıyor muyuz Huawei modemlerde? Şuan her ikisi de LAN portu üzerinden iletişim kurdu ve ikisinden de internete bağlanabiliyorum.

Ö

Ölümün nefesi

SDN Okuru
wps ile daha kolay ayarlanır... wps ile dene...

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Değerli SDN üyelerine ettikleri yardımlardan dolayı çok teşekkür ederim(!)

Yine her zamanki gibi kendim çözdüm, anlatayım. Kullandığınız modemin ağ geçici 192.168.1.1 ise diğer modemin ağ geçidini 192.168.1.2 yapıyorsunuz ve bu kadar! Bridge mode'a almaya gerek yok, DHCP sunucusunu kapatmaya gerek yok. Ana modeminizden gelen ethernet kablosunu ethernet girişine taktığınızda otomatik tanıyor ve yayın yapmaya başlıyor. Bu sadece Huawei modemler için geçerli diğer modemlerde ayarlar farklı olacaktır. Karışık arayüz ve zor ayarlara rağmen bu kadar basit işte. Ha, ana modemden fişlenmenizi sağlayan TR069 portunu da kapattım, sizde kapatın.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Huawei HG630a ile birlikte kablosuz olarak max. 25Mbps anca hız alabiliyorum internetimin 35Mbps olmasına rağmen! Intel Centriono Wireless N-1030 bağdaştırıcım 150Mbps Download, 300Mbps Upload destekli, modemin kanallarını değiştirdim en efektif kanal olan 1,6 ve 11. kanalları denedim ve 11'in daha verimli olduğu gördüğüm için 40MHz ile birlikte bu noktada kaldım. Ayarları yaparken hız 30'u geçiyordu ancak modeme reset attıktan sonra 20'yi zor görüyorum ve ping süresi yarı yarıya yükseliyor! 80ms küsür arasında gidip geliyor. Kablolu bağlantıda ise bir sorun yok ve Wireless sürücüsü güncel. Eğer modemden kaynaklanıyorsa şuan söküp camdan atabilirim. Sözde 300Mbps destekli ama daha 35Mbps veremiyor! Kablosuz IDM ile download yaparken hız 3-4Mb/sn arasında gidip geliyor ve bazen 4'ü geçerken 3'ün altına da düşüyor. Kablolu bağlantıda ise 4'ün altına düşmüyor ve anlık 4.5Mb/sn download yapıyorum.