Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Merhaba arkadaşlar,

07,02,2017 salı günü Gazi mahallesinde cafede otururken saat 13:00'da cepteteb uygulamasından hesap hareketlerine baktığımda 07,02,2017 salı günü 12.28'de yani yaklaşık 32 dakika önce Mecidiyeköy'de bir pos cihazından 280 TL çekildiğini gördüm fakat kredi kartı ve hesap kartım bendeyi. mail adresime mail geldi, pos cihazının bilgileri ve pos cihaz sahibinin ismi yer alıyor R**** S** gelen mailde ismi tam oalrak görülüyor yalnız burda ismini sansürledim.

Şimdi bu durumda ne yaptığıma gelirsek hemen teb müşteri hizmetlerini aradım bu harcamayı ben yapmadığımı belirttim hesap kartımı çalındı olarak iptal edeceğini tekrar yeni hesap kartı göndereceğini söyledi daha sonrasında harcamayı benim yapmadığıma dair harcama itiraz formunu doldurup ıslak imza ile verilen iletişim numarasını faxlamam gerektiğini bildirdi. Bu işlemi gerçekleştirdim geri dönüş bekliyorum yalnız anlamadığım bu harcamayı benim yapıp yapmadığım itiraz formundan nasıl anlaşılacak? Bilgisi olan arkadaşlar var mı ? Eğer harcama benim tarafımdan yapıldığını bildirip yapılacak bir işlem olmadığını bildirirse Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım ki o satte orda olmadığıma ve pos cihazından işlem yapmadığıma dair şait / kamera görüntüsü mevcut. Bu konuyla farklı bilgi verebilecek birisi var mı?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Kart kopyalama olayı var ona denk gelmişsin galiba. Gecmiş olsun muhtemelen inceleme yapıp seni mutlu ederler.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Kart kopyalama olayı var ona denk gelmişsin galiba. Gecmiş olsun muhtemelen inceleme yapıp seni mutlu ederler.

Teşekkürler, teb bankasından 45-150 günü içerisinde sonuçlanacağını bildirdiler ki bu kadar uzun süre varsa muhtemelen mutlu edilecek bir sonuca ulaşamayacağım fakat yinede sonucu bekleyeceğim artık sonuca göre işlem yapacağım,

Selçuk Uçar

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhaba arkadaşlar,

07,02,2017 salı günü Gazi mahallesinde cafede otururken saat 13:00'da cepteteb uygulamasından hesap hareketlerine baktığımda 07,02,2017 salı günü 12.28'de yani yaklaşık 32 dakika önce Mecidiyeköy'de bir pos cihazından 280 TL çekildiğini gördüm fakat kredi kartı ve hesap kartım bendeyi. mail adresime mail geldi, pos cihazının bilgileri ve pos cihaz sahibinin ismi yer alıyor R**** S** gelen mailde ismi tam oalrak görülüyor yalnız burda ismini sansürledim.

Şimdi bu durumda ne yaptığıma gelirsek hemen teb müşteri hizmetlerini aradım bu harcamayı ben yapmadığımı belirttim hesap kartımı çalındı olarak iptal edeceğini tekrar yeni hesap kartı göndereceğini söyledi daha sonrasında harcamayı benim yapmadığıma dair harcama itiraz formunu doldurup ıslak imza ile verilen iletişim numarasını faxlamam gerektiğini bildirdi. Bu işlemi gerçekleştirdim geri dönüş bekliyorum yalnız anlamadığım bu harcamayı benim yapıp yapmadığım itiraz formundan nasıl anlaşılacak? Bilgisi olan arkadaşlar var mı ? Eğer harcama benim tarafımdan yapıldığını bildirip yapılacak bir işlem olmadığını bildirirse Savcılığa suç duyurusunda bulunacağım ki o satte orda olmadığıma ve pos cihazından işlem yapmadığıma dair şait / kamera görüntüsü mevcut. Bu konuyla farklı bilgi verebilecek birisi var mı?
Merhaba,
çok geçmiş olsun.
Benzer bir durum, Kasım ayında benim başıma geldi.
Hesabımdan değil fakat, kredi kartımdan yüklü miktarda çeşitli alış verişler gerçekleştirilmişti.
İtiraz formunu doldurduktan sonra parayı aldım.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Merhaba,
çok geçmiş olsun.
Benzer bir durum, Kasım ayında benim başıma geldi.
Hesabımdan değil fakat, kredi kartımdan yüklü miktarda çeşitli alış verişler gerçekleştirilmişti.
İtiraz formunu doldurduktan sonra parayı aldım.

Gerekli işlemleri yaptım, sonucunu bekliyorum. Teşekkürler.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Geçmiş olsun umarım en yakın zaman da sonuçlanır söylenilen iş günü boyunca sakin kalmayın bankayı ara sıra rahatsız etmekte fayda var diye düşünüyorum.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Geçmiş olsun umarım en yakın zaman da sonuçlanır söylenilen iş günü boyunca sakin kalmayın bankayı ara sıra rahatsız etmekte fayda var diye düşünüyorum.

Öneriniz için teşekkürler, bende çağrı merkezinde çalışıyorum benimde fikrim bu yönde ;)

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Öneriniz için teşekkürler, bende çağrı merkezinde çalışıyorum benimde fikrim bu yönde ;)
iyi ozaman sen onların dilinden daha iyi anlarsın biraz fazla sıkıştır belki 280 değil de 300 olur 3000 olur belli mi olur :D

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
iyi ozaman sen onların dilinden daha iyi anlarsın biraz fazla sıkıştır belki 280 değil de 300 olur 3000 olur belli mi olur :D

Ben giden 280TL'yi geri almanın peşindeyim :D geri alabilirsem ne mutlu bana :D

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hesabınızı incelmeseniz fark etmeyeceksiniz.
Belli bir miktardan fazla olunca banka mesaj gönderiyor ancak böyle küçük miktarlarda siz hesap hareketlerinizi takip etmezseniz demek ki hesap ufak ufak boşaltılıyor. Bankalar 50 liranın üzerindeki her işlemde mesaj yada mail bidirimi yapmalı.

Mesaj pahalı diyorsa her bankanın mobil uygulaması var herhangi bir tl lik ile harama yapılsa cihaza bildirim gelmeli.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Geçmiş olsun..
Bu arada ben mobil uygulamalardan yapılan bankacılık işlemlerinin güvenli olduğuna inanmıyorum. Bu işleri mobilden yapmayın.

ikia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok çok geçmiş olsun.Aynı durum 2014 yılında başıma gelmişti.Çalınan param 2000 küsür liraydı, ama paramı geri almıştım.Ben de yana yakıla yardım aramıştım o zamanlar.Sizi çok iyi anlayabiliyorum.O zamanlar yardım aradığım sitelerden biriydi burası.Konu başlığı da burada.Olayın gelişimini ve sonucunu bu konudan takip edebilirsiniz.Tekrar çok geçmiş olsun.Umarım tez zamanda çözülür de paranızı geri alırsınız.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Temassız kart özelliği varsa kartınızda kapattırın. Geçen gün gold.com.tr üzerinden arkadaşımın kartından 3D secure olmadan satış yapılmış. Orduda yaşayan bir vatandaş satın almış. Geçmiş olsun

Son mesajlar