Hesabım Geçici Olarak Kilitlenmiş!

HtmlCoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum. Üye olmamın nedeni çözemediğim bu sorunu sizlerle paylaşmak: Facebook hesabıma giriş yaptığımda bana söylenen: HESABINIZ GEÇİCİ OLARAK KİLİTLENDİ!

Olay şu şekilde oldu. Bana zaten daha önceden bir Turkcell telefondan giriş yapıldığı bildirimleri geliyordu. Önemsiz deyip geçiyordum. Bunu anlatmamın nedeni, olayın bunla ilgili olabileceğini düşünmem.

Arkadaşıma FB hesabımın şifresini verdim, bir konuşmaya baksın diye. Sanırım bunu FB bir tehlike olarak algıladığından hesabın güvenliği için hesabımı kilitledi.

Giriş yapmaya çalıştığımda karşıma şu çıkıyor:

Hesabın geçici olarak kilitlendi.

Hesabına senin dışında kimsenin girememesi için hesabını geçici olarak kilitledik. Hesabına yeniden erişebilmek için lütfen bu hızlı güvenlik kontrolünü tamamla.

Devam'a bastığımda şu ortaya çıkıyor:

In order to regain access to your account, please log in from one of these computers you recently used:
Nokia (Bugün, 21:34)

Win7 için Chrome (13 Kasım, 00:01)

Cümlenin çevirisi (Translate Google)

Hesabınıza erişim kazanmak için, son kullanılan bu bilgisayarların biri lütfen giriş yapınız.

Ben de buna göre Nokia telefonumdan giriş yaptım ancak çıkan şey "Üzgünüz, hesabınız geçici olarak kilitlenmiştir. Lütfen bilgisayarınızdan
www.facebook.com adresine girip talimatları izleyiniz" tarzında bir şey çıkıyor.

Size Sorularım Şunlar:

1.Kimliğimi doğrulatmadan hesabımı nasıl geri alabilirim?
2.Eğer benim dışımda hesabıma giren birisi varsa nasıl öğrenebilirim? Güvenliği en üst düzeye nasıl çıkarabilirim?

Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
2,146
Win7 için Chrome (13 Kasım, 00:01) diye bahsettiği bilgisayardan giriş yapmayı denedin mi? Ben de telefondan girince böyle oluyor, sonra bilgisayardan girince facebook bana şöyle biri girmeye çalıştı diye haber veriyor, haberim var seçeneğine basınca sorun kalmıyor.