Herkeze Merhaba arkadaşlar yanlıs yerde konu açtıysam özür ama yardım edin

kadir134

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben pc eskiden hızlı açılıyorud win 10 du yine hala 10 ama artık yavas açılıyordu ama açıldıktan sonra hızlıydı bende msconfigten program kapatşm dedim bir kaç gereksiz kapattım ama Microsoft Bing Service diye bişi var bide Microsoft.NET framework bunlar nedir kapatırsam ne olur Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler pc özellikleri işlemci: i5 ekran kartı: 2 gb nvidia geforce gtx 840 m ram:8 gb depolama alanı boş alan 900 gb boş

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Forum Kuralları
Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Kardes kisaca diyorki, konudaki başlık konu ile alakali olmali ki millet iceriginiz bilsin girsin.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
anladım yazmış ama anladığını idrak edememiş başlığı değiştirir insan

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Bing kapatabilirsin, Net Framework açık kalsın, birde hızlı başlatmayla ilgili bir ayar olması lazım. Bu arada bu tarz başlıklar kullanmamaya da özen göster

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Bing kapatabilirsin, Net Framework açık kalsın, birde hızlı başlatmayla ilgili bir ayar olması lazım. Bu arada bu tarz başlıklar kullanmamaya da özen göster
bu şekil yardım arkadaşa yardımdan ziyade zarar verir nasıl olsa yanıtlayan biri var (üstüne alınma )enayiler var nasıl olsa öylede yazsam böylede yazsam benim işim görülsün diğerleri umurumda değil durum yani

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
bu şekil yardım arkadaşa yardımdan ziyade zarar verir nasıl olsa yanıtlayan biri var (üstüne alınma )enayiler var nasıl olsa öylede yazsam böylede yazsam benim işim görülsün diğerleri umurumda değil durum yani
Haklısın ama birşeyi bilipte paylaşmamak bana göre değil, arkadaş muhtemelen birdaha konu açmaz, açarsa da özen gösterir diye umuyorum, daha sonradan da insanların yararlanması için.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Haklısın ama birşeyi bilipte paylaşmamak bana göre değil, arkadaş muhtemelen birdaha konu açmaz, açarsa da özen gösterir diye umuyorum, daha sonradan da insanların yararlanması için.
dediğinde sende haklısın mesela ilk mesajında ben forum kurallarını yazmışım arkadaş anladım yazmış onu yazacağına başlığı düzeltse ?ama yok zaten bizim maksadımız kimseyi kırmak cevapsız bırakmak değil daha sonra aynı derten muzdarip arkadaşlara yol açmak düşünsenize bilgisayar konusuna giriyorsunuz ram probleminiz var başlıklara bakıyorsunuz
1- acil yardımmmmm,
2-nolur yardım
3-bir bakıverin
4-Allahını seven baksın
5- Ram hatalı mı sizce (şu hatayı veriyor)
6-ölüyorum yardım

şimdi siz burda ramle ilgili olarak ilk hangi konuya bakarsınız ?

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşlar ben pc eskiden hızlı açılıyorud win 10 du yine hala 10 ama artık yavas açılıyordu ama açıldıktan sonra hızlıydı bende msconfigten program kapatşm dedim bir kaç gereksiz kapattım ama Microsoft Bing Service diye bişi var bide Microsoft.NET framework bunlar nedir kapatırsam ne olur Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler pc özellikleri işlemci: i5 ekran kartı: 2 gb nvidia geforce gtx 840 m ram:8 gb depolama alanı boş alan 900 gb boş

Ms framework.NET yazılım tabanıdır, bu tabanla yazılan yazılımları çalıştırmayı sağlar, Yani siz bir program yüklediniz veya oyun .NET tabanını istiyor eğer sizde yüklü olmazsa gerekli tabandan bilgileri alamaz ve çalıştıramazsınız bu yüzden kaldırmamanızı öneririm,bir çok program ve oyun açılmaz ayrıca bir çok dili barındırır bu yüzden çok önemlidir,