Herkesin bildiği gibi Hp fan problemi

nancysinatra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle iyi günler.Bilgisayarım yaklaşık 3 senelik.Sürekli oyun oynanan ve uzun süreli açık kalan bir pc.Bilgisayarım 2 gün önce aniden kapandı.Fanı ellediğimde sıcaklığın normalin üstünde olduğunu fark ettim.Fan 5 saniyede bir çalışıyor.Pcyi fan bölümüne kadar açtım temizlik yaptım tekrar açtım ve aynı problem devam etti.Araştırmalar yaptım ama aradığımı bulamadım tek birşey bilmek istiyorum sorun ana karttamı yoksa termal macunun değişme süresi geldiğimi yardımcı olursanız çokkk sevinirim. MODEL:Hp Pavilion G6 1080-st

S

SDN Okuru

SDN Okuru
termal macuna baksaydın kum gibi olduğunuda görürdün...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
macuna baktım kurumuş bir şekilde etrafına kaymış yani arasında macun kalmamış bende bu fanın 5 snde bir dönmesi buna mı bağlı diyorum :S
eğer öyleyse tamirciye vercem yapsın yada kendm alıp yapıştıracam

nancysinatra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
termal macuna baktım kurumuş bir şekilde işlemcinin etrafına dağılmış yani anlıcağınız arada macundan eser yok bende diyorumki bu kesinti macunun olmayışındanmı yoksa anakarttaki problemdenmi :/

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sorununu anlamadim da bende de hp var 2009 yada daha eski bi model acayip isiniyo ve kapaniyordu vatan dan 40 a cift fanli sogutucu aldim sorunu hallettim sende sorununu hallettikten sonra bi sogutucu al

nancysinatra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Coolsense destekliyorda işlemci soğumadığı zaman ya yanar ya başka birşey olur macunsuz pc çalışmaz ama fanmı bozuk yoksa macun bittiğindenmi çalışmıyor anlamadım.Pc gayet normal açılıyor 15 20 dk sonra kapanıo .Tek sıkıntı fan :/