Her Telefon Hareket Algılayacak

Alengirli

Dekan
Cep telefonunuzun hareket algılamak için artık hızölçere ihtiyacı kalmayacak. GestureTek'in devrim niteliğindeki teknolojisi burada.

Mobile World Congress'te tanıtılacak olan yeni teknoloji, hızölçer içeren telefonların tüm fiyakasını bozabilir. Zira GestureTek'in yeni teknolojisi, cep telefonlarının kameraları aracılığıyla hareket algılamasına olanak tanıyor.

EyeMobile adlı motoru kullanan sistemde, telefonun veya kullanıcının hareketleri kamera ile ölçülerek, menü seçimi, yakınlaştırma, MP3 listesinde dolaşma, web sörfü gibi işlemlerin hiçbir tuşa dokunmadan gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Mobil Üreticiler de Rahatlayacak


Düşük hafıza ve işlemci kullanımına gerek duyan EyeMobile, dokunmatik ekranlara göre çok daha uygun üretim maliyetine sahip. Optik takip sistemi Japonya'da bazı cihazlarda şimdiden kullanıma geçmiş durumda. Bakalım MWC sonrası bu teknoloji başka hangi ülkelerde kullanıma sunulacak.

:: Kameradan hareket algılayıcı olur mu?

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
 

haluk210

Üyecik
hatırlıyorumda 1-2 sene evellinden kamerayı açarak oynanan tenis oyunu vardı nokia 6630 için sadece telefonu hareket ettirerek oynanıyordu, bence hareket algılayıcı süper olur ki dediğim gibi zaten vardı
 
Üst