Her sevmek, biraz terk edilmektir..

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Hiç birtaneniz oldu mu hayatınızda.. Olmadıysa, boşuna anlamaya çalışmayın, Yalın'ın dediklerini.. Ben anladım.. Hayatım boyunca hep "Birtanem" olduğu için, hem de çok iyi anladım..
İlk gençliğimden beri çok popüler biri olarak yaşadım.. Etrafım hep güzel kızlar, kadınlarla çevrili oldu.. Ama hiç iki tanem olmadı.. Hayatıma girenler hep "Bir tane" olarak kaldılar..
Biri bitmeden öbürü başlamadı.. Bitmesi mi?.. Şöyle düşünüyorum da.. Hemen hiçbiri benden değil.. Hep terk edildim diye hatırlıyorum..
Hayatıma girdiler.. Bir tanem oldular ve gittiler..
Yalın'ın anlattığı bu.
Bir tanesi onu bırakmış gitmiş.. Sonra geri dönmek istemiş, öyle anlaşılıyor..
Yalın isyan ediyor.. "Hadi diyelim seni sevdim bir daha Gözümü karartıp yeniden taptım da Değişecek misin söyle
Değişebilecek misin zalim?." Ve finalde kükrüyor.. "Gelip de birtanem olmaya ne hakkın var?.."
Yalın'ın en vurucu cümlesi de bu.. "Birtanem olmaya ne hakkın var?.." "Sen birtane olmak ne demektir bilir misin?.. Sen birtanesi olmak beni nasıl bağlar bilir misin?. Sen birtane olmaya hazır mısın, layık mısın?.. Sen bir tane olmanın yükünü çekebilir misin?."
Onun için sordum, "Hiç birtaneniz oldu mu hayatınızda" diye..
Olduysa anlarsınız ancak..
Birtane varsa hayatınızda, o hayatınızdır sizin.. Yaşamınızın keyfidir. Hele güzel bir şey yaşadınız mı, ille de onu düşünürsünüz, "Burada olsaydı" diye.. Onunla birlikte olmak güzeldir, ama beklemek de güzeldir ha..
Birtaneyi beklemek bir efsanedir.. Keyiftir beklemek.. Özlemle beklemek.. Ama bir yandan da zulümdür.. Yalın'ın "Zalim" demesi bundan..
Kapıda anahtarın her dönüşünde, telefonun zili her çaldığında, içinizde bir heyecan kıpırdar.. "O mu" diye..
Her "Değilmiş" bir acı bırakır yüreğinizde.. Sizi aramaktan başka günahı olmayana bile kızarsınız, "Niye o değil ki?."
Yok canım.. Birlikte bir şey yapmak, birşeyleri paylaşmak için değildir Birtane.. Sadece birlikte olmaktır.. Onu yanında, yakınında hissetmektir, hatta evin başka odasında olsa, çok başka şeylerle uğraşsa.. Onu hiç görmeseniz, duymasanız, dokunmadan, koklamadan saatler geçirseniz bile, onun sadece orada olduğunu hissetmeniz size mutluluk veriyorsa işte o zaman birtaneniz vardır..
..Ve başkaca şeyiniz de yoktur, artık.. Onun için işte "Birtane" olmak, aslında büyük sorumluluktur..
Hele öyle uçarı, hele öyle haşarı, öyle canı isteyince kaybolup, canı isteyince ortaya çıkanlardan oldunuz mu, Yalın sorar, o zaman..
"Birtanem olmaya hakkın var mı?.."

Hıncal ULUÇ

Phaleros

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tanıdık geldi başlık bir anda :)

Sabah kahvaltıda okuduğum gazetedeki Hıncal Bey in yazısıymış.

Teşekkürler, buraya yazıp herkesin okumasını sağladığın için..
Güne güzel başlayın.

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Şirine teşekkürler paylaşım için

Nedense haketmeyenleri baştacı yaparız hep.Canımızı o bitaneler yaksa da dönmesini isterizz.

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Rica ederim arkadaşlar beğenmenize sevindim. =)

Phaleros sana katılıyorum güne güzel başlamak çok önemli....

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
çok kişinin birtanesi oldum ama hayatımda bir kere birtanem oldu...ama onun bu "tekliği" hiç haketmediğini 5 yıl sonra ancak anlayabildim...

şimdi hiç kimse birtanem değil, benim de kimsenin birtanesi olmak umrumda değil...nar gibi çok taneli yaşıyorum artık...

ne güzel demiş hıncal uluç;

""""Hele öyle uçarı, hele öyle haşarı, öyle canı isteyince kaybolup, canı isteyince ortaya çıkanlardan oldunuz mu, Yalın sorar, o zaman..
"Birtanem olmaya hakkın var mı?.." """"

böyleleri çok...haketmeyene de yer yok...bu haketmeyen bir başkası için ben bile olabilirim..

çünkü artık uçarı,artık haşarı ve canım istediği gibi kaybolup görünenlerdenim..

saol şirinecim...sabah okumuş ağlamıştım,, burada görmek de güzel bu yazıyı ...

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Rica ederim fish'm. :)

Büyük sevgiler büyük üzüntü ve göz yaşı verir işte biz bayanları olgunlaştıran da bu göz yaşlarıdır... Yaşanması gereken herşey yaşanır ama aynı şeyleri tekrar yaşamaya yürek dayanmaz...!

HAKAN34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslında aynı şeyleri tekrar yaşamamaya kendini odaklayıp, hiç bişey yaşamayanlar da çok!

yaşadığı aşk'ın üzüntü ve gözyaşı ile sonuçlanması tekrar aynı sonucu yaşamamak için başka partnere matematiksel hesaplarla yaklaşmak acı üzüntü gözyaşı yaşatmayacak mı?

iyisimi aşk kapıyı çaldığında olduğu gibi kabulledip tadına varmak... sonunda yaşanacakların ne olacağını bırakalım da yeni aşkın sonu geldiği zaman görelim! Ta başında önyargılarla yara bere içinde bırakmayalım bırakılmayalım... Haksızlık etmeyelim...

aynı kişi ile tekrar denemek, birbirlerini iyi tanıyan ve yaşanılan ayrılık süreci içerisinde yaşanılan boşluğu en iyi yine O doldurur düşüncesi ağır basıyor ise ve birbirlerinin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilecek ve daha anlayışlı bir yaklaşım gösterebilecek bir izlenim edindiriyor ise taraflara! tekrar denemeye değer...

*SiRiNe*

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Yok canım aynı kişi ile tekrar denemek boş yere değişen birşey olmuyor. =)

duru

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bana yukarıdaki cümleler, yazılış bakımından güzel fakat anlamca çelişen cümleler gibi geldi..Anlamca çelişen diyorum çünkü yukarıda yazılanları günümüz şartlarında uygulamak çok zor..Kaldı mı öyle sevgiye ve sevene değer veren insanlar..Durum böyle olunca da; "Kimse bulunmaz hint kumaşı değildir" demek geliyor içimden..Bırak bitanemi falan bak ne demişer insanlar çift yaratılmıştır..Bırakıp giden, seni zaten haketmiyordur..Değerini bilenle yaşamalısın, çünkü sen değerlisin..Peki kime yazdım bunları,yukarıdaki yazıyı okuyunca içimden geldi öyle:) Teşekkürler paylaşım için..