Her Resminiz 3D Olacak

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Avatar'la başlayan 3D furyası son hız devam ediyor. Artık hemen her film bu görsel oyunla süsleniyor. Ancak, 3D için Hollywood'a muhtaç değilsiniz. Bu programla, istediğiniz fotoğrafı üçüncü boyuta geçirin.

James Cameron'ın Avatar'ını izlemediyseniz de mutlaka duymuşsunuzdur. Tamamen 3D olarak çekilen bu film, sinema tarihinde bir devrim yarattı. Üç boyutlu filmler, sinema seyircisi için aslında bir yenilik değildi ancak Cameron modern teknolojiyle bu sistemi harmanlayınca ortaya görülmesi gereken bir şölen çıktı.
3D'in arkasındaki teknoloji aslında göründüğünden daha basit. Üst üste konulmuş iki fotoğraf karesine, özel bir gözlükle baktığınız zaman gözleriniz bu görüntüyü üç boyutlu olarak görüyor.
avat1268209959.jpg
Bu göz hilesi ilk olarak 1800'lerde kullanılmaya başlamış. Stereoscopic resimleri etkileyici yapan en büyük etken ise, bu fotoğraflara verilen derinliklerden geçiyor.
3-16-10-occulus3dbiodegradablespecs6001268837522.jpg
Hollywood'un büyük ümit bağladığı 3D teknolojisi önümüzdeki aylardan itibaren neredeyse her filmde standart hale gelecek. Üç boyutlu görüntü keyfini yaşamak için Hollywood'a muhtaç değilsiniz. Sizin 3D Journal adlı programla dilediğiniz fotoğrafı üçüncü boyuta geçireceksiniz...

Programa nasıl ulaşılır?
3D Journal, bilgisayarınızda 5 MB yer kaplayan ufak bir program. Ancak sunduğu hizmet sizi oldukça eğlendirecek.
adim11273412817.jpg
Normalde Photoshop ile uzun uğraşlar sonucunda yapabileceğiniz stereoscopic görüntüleri, bu program sayesinde birkaç basit adımla uğraştırabilirsiniz.
Ücretsiz olan bu program, Çek yazılımcılar tarafından geliştirilmiş.
Programı buradan indirebilirsiniz.

:: Gelişen 3D teknolojisi ilginizi çekiyor mu? Bu programı kullanıp kendinize resim yapacak mısınız?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
comodo internet security kurulum anında programın ana exe sinde trojan uyarısı verdi.
5624.jpg

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
ben kurdum kaspersky ıle tarattım uyarı vermedı ama bence o kadar ıyı bır program degıl..

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
set up dosyasını taratınca uyarı yok zaten kurarken uyarı veriyor.