Her ihtimale karşı cihazınızda VPN yüklü mü?

Bu konuyu okuyanlar

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Benim cihazımda ilk alındığı günden beri yüklü. Okulun internetiyle instagrama falan giremiyorduk. Onun için yüklemiştim hala duruyor :D :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Her ihtimal ne ola ki =? 1 saat kadar sosyal medyadan uzak kalma flan mı... En kötü ne olabilir.

VPN dediğimiz ne ki 2 dk lık iş yüklemek sanki savaşa gider gibi :) Herkes tam techizat olsun VPN yüklü bekleyek.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Ne olur ne olmaz diye tedbiren VPN mi yüklenir?
Ne acayip insansınız?

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
VPN telefonumda var ama ne olur ne olmaz diye değil açıkçası. Zaten yüklemesi 1 dk bile sürmez lazım olursa. :)

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Her ihtimale karşı cihazımda VPN yüklü değil.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,950
Hayır değil. Sadece gerektiği zaman kuruyorum sonra öyle kalıyor ya da kaldırıyorum.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,608
Vpn ne desem cahilliğim ortaya çıksın? Sürekli konuşuyorsunuz da hiç merak edip bakmadım tahminimce yasak sitelere giriş sağlıyor:)
sizi başka bir konumda gösteriyor mesala Türkiyede internet mi yasaklandı amerikada göstererek facebook gibi yerlere falan girebiliyorsunuz

not: ben bildiğimi anlattım yanlış anlatmış olabilirim

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
sizi başka bir konumda gösteriyor mesala Türkiyede internet mi yasaklandı amerikada göstererek facebook gibi yerlere falan girebiliyorsunuz

not: ben bildiğimi anlattım yanlış anlatmış olabilirim
Hmm peki bu uygulama gibi birşey mi? Yani legal mi illegal mi?

Yaman04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
61
Soru garip. Deprem çantanız var mı gibisinden olmuş. Neyse soruna gelirsek; PC'de Vpn uzantısı yüklü.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Vpn ne desem cahilliğim ortaya çıksın? Sürekli konuşuyorsunuz da hiç merak edip bakmadım tahminimce yasak sitelere giriş sağlıyor:)
İki makine olduğunu düşünün, siz bir istek gönderdiğiniz zaman bunu direkt ilgili adrese değil VPN görevini gören makineye gönderiyorsunuz o da veriyi kendisi çekip size gönderiyor yani bir çeşit güvenlik önlemi diyelim. Fakat genelde amacından farklı şekilde kullanılıyor, örneğin Türkiye'de yasak olan bir siteye giremezsiniz bunun yerine internetini Türk ISP'den almayan bir makineye komut verirsiniz o da verileri kendi üzerine alıp size gönderir yani veriyi yasaklı siteden değil de farklı bir bilgisayardan alırsınız bu sayede erişim hatası almazsınız :)

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Okuduğum fakültede warez yasaklanmış, ben de onun için Psiphon açıyordum, başka bir program işlemiyor.

UmutEren09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pokemon Go yüklemek için başka ülkeye bağlanmıştım o zamandan beri duruyo 1 yılı geçti

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
google playde bulunuyor operada bulunuyor ilegal olsaydı bulunmazdı buralarda herhalde ama eminde değilim :D
Anladım teşekkürler:)
İki makine olduğunu düşünün, siz bir istek gönderdiğiniz zaman bunu direkt ilgili adrese değil VPN görevini gören makineye gönderiyorsunuz o da veriyi kendisi çekip size gönderiyor yani bir çeşit güvenlik önlemi diyelim. Fakat genelde amacından farklı şekilde kullanılıyor, örneğin Türkiye'de yasak olan bir siteye giremezsiniz bunun yerine internetini Türk ISP'den almayan bir makineye komut verirsiniz o da verileri kendi üzerine alıp size gönderir yani veriyi yasaklı siteden değil de farklı bir bilgisayardan alırsınız bu sayede erişim hatası almazsınız :)
Hmm anladım gibi teşekkürler :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hmm peki bu uygulama gibi birşey mi? Yani legal mi illegal mi?
Legal olup olmadığı devletten devlete veya karar alıcıdan alıcıya değişiyor ama en büyük sorun vpn güvenli değildir çünkü başka birinin bilgisayarı üzerinden işlem yapmış olursunuz ve çok çok önemli işler vpn ile yapılmaz, örneğin banka sitenize girip şifrenizi yazarsanız usta bir hacker hesabı bile boşaltabilir. Basit ve daha çok kötü işler için kullanılır...