Her 31 sn'de bir Facebook!

Bu konuyu okuyanlar

busekement

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Yapılan bir araştırma sonucu, beynimizin her 31 saniyede bir Facebook'a bakma isteği duyduğu açıklandı.

Gerçek hayatımızın bir parçasını artık sanallaştırıp sosyal medyanın en fazla kullanılan uygulaması sayılan Facebook'a harcadığımız aşikar. Aslında durumun sanıldığından daha ciddi olduğu göz önünde çünkü Facebook insanda paranoya duygusunu tetikleyip sürekli kontrol etmemizi, bu yüzden de günlük işlerimizden bile uzaklaşmamızı sağlıyor.

Her konuda ciddi şekilde adaptasyon sorunu yaşanmasını sağlayan, insanları işinden gücünden eden Facebook'un bizi bu denli etkilememesi için uzmanların bir önerisi var; bildirimleri kapatmak. Diğer öneriler ise tamamen gerçek hayatınıza konsantre olmanız ve yapmanız gereken işlerin bir sonuca varması gerektiği fikrini beyninizde oluşturmanız. İnanın siz de hayatınızı sanallaştırmaktan vazgeçtiğinizde daha huzurlu bir hayatın sizi beklediğine emin olacaksınız.

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Bu konuya, Facebook hesabın var mı? diye yorum atan olur.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Kendim için konuşuyorum, sadece boş vakti doldurmak için facebook'a giriyorum. Başka zaman hiç aklıma gelmiyor. Ancak 1-2 sene öncesine kadar bu durum geçerliydi.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Facebook değilde snapchat'te öyle bi durum var son 1-2 haftadır :D

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Yapılan bir araştırma sonucu, beynimizin her 31 saniyede bir Facebook'a bakma isteği duyduğu açıklandı.

Gerçek hayatımızın bir parçasını artık sanallaştırıp sosyal medyanın en fazla kullanılan uygulaması sayılan Facebook'a harcadığımız aşikar. Aslında durumun sanıldığından daha ciddi olduğu göz önünde çünkü Facebook insanda paranoya duygusunu tetikleyip sürekli kontrol etmemizi, bu yüzden de günlük işlerimizden bile uzaklaşmamızı sağlıyor.

Her konuda ciddi şekilde adaptasyon sorunu yaşanmasını sağlayan, insanları işinden gücünden eden Facebook'un bizi bu denli etkilememesi için uzmanların bir önerisi var; bildirimleri kapatmak. Diğer öneriler ise tamamen gerçek hayatınıza konsantre olmanız ve yapmanız gereken işlerin bir sonuca varması gerektiği fikrini beyninizde oluşturmanız. İnanın siz de hayatınızı sanallaştırmaktan vazgeçtiğinizde daha huzurlu bir hayatın sizi beklediğine emin olacaksınız.
Kaynak neresi acaba :D

busekement

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Kaynak neresi acaba :D
Bilgiyi Çin'de bile bulsam getiririm size ama siz hep kaynak sormaya devam edeceksiniz.. Demekki hala facebook kullanan varmış(misal anneanneme kadar tüm anne tarafım) yoksa benim için de snapchat geçerli :D

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Bilgiyi Çin'de bile bulsam getiririm size ama siz hep kaynak sormaya devam edeceksiniz.. Demekki hala facebook kullanan varmış(misal anneanneme kadar tüm anne tarafım) yoksa benim için de snapchat geçerli :D
Bilginin dogrulugunu tartısmıyorum ancak arastırmayı arastıranlarada saygı be bunu araştıran size de saygı :)

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Bunu okuduktan sonra Facebook'a girdim o kadar az kullanıyorum ki ana ekranım da bile değil. Bir arkadaşımın mail'i karşıladı beni (şarj'ı bitmişti telefonu istemişti) eniştemin böbrekleri'nde taş çıkmış hastane'deymiş bizden önce Facebook da paylaşım yapmış adamın hastane de olduğunu Facebook dan öğrendim :D 123 arkadaşım varmış 15'i online. En son 15 mayıs ta paylaşım da bulunmuşum...

Reaksiyon puanı
16,118
facebook paso e-posta atan bir şey benim için 2-3 hesabım var kardeşim facebook'nu kapatmış twitter'ı da arıza...

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Niye 31 saniye. Hayatımda hiç facebook hesabım olmadı. Acaba nasıl bir his? :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Gunde 2 kere haberleri takip ediyorum, bunun disinda facebook'a da bakma ihtiyacı çok hissetmiyorum. Bu sacma sapan arastirmalara da inanmıyorum. Kisiden kişiye değişir.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Birkaç siteye kolayca ve hızlıca girmek dışında facebook kullanmak mı? Almayayım.

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Eskiden vardi. 2011 de hesabi kapattim 4 yil boyunca. Sonra acmak zorunda kaldim. Suan ayda bir bakiyorum.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Aynen öyle bişey vardı bide bende 23 arkadaş tek olunca hem sürekli bakardım hemde yeni bişi olmazdı ancak 6 7 ay kadar süre önce komple sildim hesabı çok harika oldu şimdi aklımın ucundan bile geçmiyor facebook.Twitterda haber takibi wp de arkadaşlarla yazışma yetiyo bana böylesi daha iyi oldu :)