Hepsiburada mı Trendyol mu?

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
386
Selamlar herkese. Yeni üye oldum. Sıcağı sıcağına bir şey sormak istiyorum. İnternetten en kısa sürede alışveriş yapacağım. Hepsiburada mı Trendyol mu kararsız kaldım. Hepsiburada, Google Play'de 4.4 yıldız alırken şikâyetvar.com isimli siteden 2.3 yıldız almış. Trendyol ise, Google Play'de 4.7 yıldız alırken şikâyetvar.com isimli sitede 1.9 yıldız almış. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
712
Kendi deneyimlerimle konuşucak olursam trendyol dan daha alışveriş yapmadım onu bilmiyorum o yüzden hepsiburada dan 6 kere alışveriş yaptım 2 si yanlış ürün geldi satıcının sucu site ile alakası yok eğer hepsi buradan alıcaksan satıcı yorumlarına bak bide satıcının hepsiburada olmasına dikkat et derim ben örnek vericek olursam 5200e 7 ay önce hepsiburadan notebook aldık bi sorun çıkmadı 200e tül aldık yanlış geldi ? kolay şekilde iade yapabiliyorsunuz bu arada

Son düzenleme:

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Selamlar herkese. Yeni üye oldum. Sıcağı sıcağına bir şey sormak istiyorum. İnternetten en kısa sürede alışveriş yapacağım. Hepsiburada mı Trendyol mu kararsız kaldım. Hepsiburada, Google Play'de 4.4 yıldız alırken şikâyetvar.com isimli siteden 2.3 yıldız almış. Trendyol ise, Google Play'de 4.7 yıldız alırken şikâyetvar.com isimli sitede 1.9 yıldız almış. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
Hangisi ucuzsa ondan alabilirsin ikisi de güvenelir. Durum biraz daha satıcı ile de alakalı. Satıcılar bazen iş güzarlıklar yapabiliyor. Onun dışında sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Yorumlarına da bakabilirsiniz ürünün. Özel değilse atarsanız biz de bakar söyleriz.

tsche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hangisi ucuzsa oradan alman lazım bence de. Ama satıcılar da önemli. Genel olarak bakarsak hepsiburada.com bir adım daha önde gibi.

Mstygt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Bu hafta hepsiburada ve trendyoldan alışveriş yaptım.İkisi de güvenilir.Satıcının puanına ve ürünün yorumlarına baktıktan sonra ikisi de iyiyse en ucuz olanını alabilirsin.

10021997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Hangisinde aradığım şey daha uyguna geliyorsa ona kullanıyorum. Tabi satıcılara da dikkat etmek lazım.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Giyim üzerine bir şey alacaksanız Trendyol daha iyi. Çünkü Trendyol'da büyük firmaların mağazaları var: LC Waikiki, DeFacto, Greyder vs.

Ama hem Hepsiburada hem Trendyol'dan alışveriş yaparken satıcıya (mağazaya) dikkat etmelisiniz. Satıcının aldığı puanlar ve yorumlar çok önemli. Puanı düşük ve yorumları kötü satıcılardan uzak durun.

Hepsiburada bundan yıllar önce tüm ürünleri kendisi satıyordu. Galiba pazar payını ve çeşitliliği arttırmak için uzun zamandır başka satıcıların ürünlerini satmasına da aracılık ediyor. Yani N11, GittiGidiyor gibi.

Benim tavsiyem alacağınız üründe satıcı Hepsiburada'nın kendisi değilse, N11.com'u da değerlendirin. N11'de N11'in kendi sattığı bir ürün yok. Sadece aracılık yapıyor. N11'de satıcıya soru da sorabilirsiniz. Satıcı (mağaza) yorumları ve ürün yorumları çok daha şeffaf. N11 bana göre yorumlardaki şeffaflığı ile Hepsiburada'dan daha iyi.

Şu ana kadar kıyafet dışı internet alışverişlerimin tamamına yakınını N11'den yaptım.

Alacağınız ürün bence hangisinde ucuzsa onu değerlendirebilirsiniz.

Dediğim gibi satıcı yorumlarını iyi okuyup alın. Satıcı sıkıntılı olabilir. O zaman uğraşabilirsiniz.
Özellikle Hepsiburada.com'da satıcının Hepsiburada'nın kendisi olması bir avantaj. Ama çoğu zaman aynı üründe Hepsiburada'nın fiyatları diğer satıcılardan daha yüksek oluyor. Başka satıcılardan alırken fatura gelmeme gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Satıcı (mağaza) puanı / ürün fiyatı değerlendirmesi yapıp en avantajlısını seçin.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Telefon vs kısacası satış sonrası desteği garantisi önemliyse hepsiburadadan ve satıcının Hepsiburada olması şartıyla Hepsiburada tercihim olur.Onun dışında giyim vs daha çok trendyol tercih ediyorum.Trendyoldan çok fazla ürün aldım hiçbirinde sorun çıkmadı iade ettiğim de oldu baya hiç sıkıntı olmadı hiçbirinde.

Son mesajlar