Hepsiburada.com rezaleti...

eyylemfeda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Süper Hızlı Gönderi olarak adlandırılan 6 farklı ürün aldım. Normalde aynı gün kargoya verilmesi gerekirken, 6 gündür halen kargoya verilmedi. Üstelik 3 gündür de sistemde "ürünlerinizden bazıları kutulanıp kargoya teslim edilmektedir" yazıyor. Yahu kardeşim 3 günde mi kutuluyorsun. Kısacası hepsiburada son zamanlarda gerçekten çok kalitesizleşti, müşteri memnuniyeti denen bir şey kalmadı, telefonla arayınca çalmıyor bile direkt meşgule alıyor. Tepki vermezsek, gündeme getirmezsek de daha da şımarmaya devam edecekler diye düşünüyorum.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
aynı şey geçen haftalarda benimde başıma geldi 1-2 gün tedarik sürecinde bekledi
ondan sonraki 5 gün ellerindeki ürünü bi türlü kutulayamadılar
müşteri hizmetlerine sorunca da standart kopyala yapıştır cevaplar veriyorlar.

rheumon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
benzer sorunları hepsiburada da ve vatan bilgisayarda yakın zamanda ben de yaşadım
şöyle düşünüyorum: hani kriz var felan deniyor ya millette para yok falan, aslında ticareti canlı olan birçok piyasa var Türkiye'de, bu adamların satışları her geçen gün artıyor, hem millette para var, hem de artık internet alışverişi daha fazla kesimce tercih edilmeye başlandı, önceden satışları daha azdı kalite daha yüksek, şimdi ise satışlar fazla kalite eskisi gibi değil.
yıllardır internetten alışveriş yaparım, son yıllarda sürekli sorun yaşar oldum. eskiden bu kadar sık karşılaşmazdım sorunlarla..

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
evet, bu aralar teslimat süreleri çok uzadı...

hostile

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şikayetvar.com yazarsan ilgilenirler

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Belki fabrikadan getirememişlerdir sonuçta her ürün stokta yok sanırım.

eyylemfeda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla ne olursa olsun, gönderemeyecekse ortalama tedarik süresi 2 hafta desin, millet de ona göre yapsın alış verişini.

temenos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben 3 hafta önce alışveriş yaptım açıkcası pek bir sorun yaşamadım ama bu yaşanmayacağı anlamınada gelmez tabii.

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
geçen gün bir adet Tissot saat siperiş verdim. bir kaç gün tedarik sürecinde bekledi. tedarik sürecinden sonra hemen gönderdiler. bir problem yaşamadım. ama arkadaşların şikayetleri gerçekten can sıkıcı. şirketin bir an önce insanların mağduriyetini önlemesi lazım.

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Her ne kadar geç teslim etselerde ürün iadelerinde problem çıkarmıyorlar... Fakat son zamanlarda müşteri hizmetlerinde bir aksama olduğu doğru. Sanırım bu da aşırı yoğunluktan kaynaklanıyor.

ea-GTR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
internette herkes hepsiburadadan şikayetçi ama ben daha bi sorun yaşamadım , anlamadım gitti ...

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
her sektörde böyle sorunlar yaşanır normaldir.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Ürünler gönderilmeye hazır olsa bile kutulanıp kargoya verilmesi birkaç günü buluyor. Nedeni sorulduğunda yoğunluktan dolayı olduğunu söylüyorlar.

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
daha önce garantiye gönderdiğim ürün 2 ay garantide kaldı. Üstelik telsiz telefon. Yani hemen ihtiyacım olacak bişey. Kaç defa mesaj yazdıysam hep özür dilediler ama bişey düzelmedi. En sonunda parayı iade ediyorlar. Bu forumda da paylaştım ama 1 Allahın kulu bişey yazmadı.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
İlkdefa yaptıkalrı ibrşey değil herzaman aynınıyapıyorlar. Boykot etmek en mantıklısı.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Annem için mutfak robotu siparişi verdim 20 günde geldi :D Artık bi ara umudu falan kesmiştim :D

Müşteri hizmetlerini arıyorsun cevap veren yok. Mesaj yazıyorsun. Gelen cevap sallamasyon. Bir daha ordan alışveriş yapacak olursam 2 defa düşünürüm heralde :D

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Dün sipariş verdim, bugun geldi.

engunaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her ne kadar geç teslim etselerde ürün iadelerinde problem çıkarmıyorlar... Fakat son zamanlarda müşteri hizmetlerinde bir aksama olduğu doğru. Sanırım bu da aşırı yoğunluktan kaynaklanıyor.

Geç teslim? teslim edemiyorlar ki!! Router ile HDD sipariş ettim. HDD geldi 2 adet de router yerine akvaryum süsü gibi bir şey geldi. Hadi akvaryum süsü yolluyorsun router yerine; eee ben 2 router sipariş ettim neden 1 tane akvaryum süsü yolluyorsun 2 tane yollasana!!!

İade süreci 1 ay sürdü parayı geri ödemeleri de 1 ay sürdü. Ve de adamlara telefonda yapmadığım işkence kalmadı. Sipariş verin biz sizi arayalım diyorlar oraya fake sipariş yağdırdım ben onlara ulaşamıyorum onlar beni arayıp ulaşsın diye. Saydırdım da tabi mal satmaya gelince 2 dakika da kendiniz arıyorsunuz iade işlemine gelince yarım saat müzik dinletip yüzümüze kapatıyorsunuz diye...

En son bir de açık açık dolandırıcılık suçlaması ile haklarında suç duyurusunda bulunacağımı söyledim anca o zaman geldi para geriye...

Ciddi ciddi de bu yapılan iş dolandırıcılık mıdır orasına yargı karar verir ama insanların parasını alıp geri vermeyip muhtemelen Türkiye çapında da bu işi yapıp o parayı da işletmek yoluya haksız kazanç elde etmek yasal bir şey değildir. Bu bir suçsa ve bunu alenen yapan bir şirketse, bu şirketin başta yöneticileri olmak üzere çalışanları da çete kapsamında suçlu duruma düşerler. Çıkar amaçlı suç örgütüne de girdimi ağırlaştırıcıdır...

Hani olur da bir gün birisi bunlara böyle dava açarsa beni de şahit yazın; benim parayı da 1-2 ay geri vermediler; paramı şirket kasasına kilitlemeyip bankada tuttuklarına veya şirket aktifinde kullandıklarına göre 1. durumda faiz yoluyla 2. durumda ise faizssiz kredi kullanmak yolu ile maddi çıkar elde ettiler.

xsxixsx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle internetten 50 tl üzeri alışveriş yapmıyorum hele teknoloji bir alet alacaksam gözlerimle görüp elle dokunup oyle alıyorum tabiki bu benim görüşüm içim rahat oluyor

Reaksiyon puanı
0
kesinlikle internetten 50 tl üzeri alışveriş yapmıyorum hele teknoloji bir alet alacaksam gözlerimle görüp elle dokunup oyle alıyorum tabiki bu benim görüşüm içim rahat oluyor

Aynen bende.İnt hiç alışveriş yapmadım.Görcem,ellicem,kasadan bizzat kendim alıcam.Kuzenim bana ekran kartını göndermişti kargoyla onu bile endişeyle beklemiştim:)

nomacık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şikayet var dada bir çok böyle sorun var yaz oraya belki bakarlar

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
akakçe ve şikayetvara yaz cevap yazıyorlar bende de teslimat uzayınca yazdım hemen aradılar.ama en güzeli gidip almak istediği kadar güvenli olsun internetten almak olmuyor 25-30 lira az diye alıyoruz başımız ağrıyor.ama benim şimdiye kadar pek başım ağrımadı hızlıal dan aldım gittigidiyordan aldım hiç problem olmadı