Hepsiburada.com ikinci el iphone sattı!

bizanskargasi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar 29 kasimda iphone SE 16 gb apple turkiye garantili cihaz aldim. Satici hepsiburadaydi yani farkli bir satici degildi. Herneyse cihaz 1 aralikta geldi. Actim kurulumunu falan yaptim gayet guzel. Sonra seri no ile apple in sitesi uzerinde kontrol ettim garantisinin 15.09.2018 de bitecegini gordum ve hemen apple i aradim. Bana bu telefona 15 eylul 2016 da sim kart takilip aktivasyon yapildigi aktardilar. Resmi bir mail attilar bu aktivasyon tarihini apple in oynama yapip degistiremeyecegini dolayisiyla kesinlikle bir yanlislik olmayacagini soylediler ve beynimde vurulmusa dondum. Resmen ikinci el cihazi sifir diye bana satti hepsiburada.com ve kutusu falan jelatinliydi telefon falan jelatinliydi farkina bile varmadim acarken ikinci el olabileceginin. Hemen hepsiburada yi aradim bagirdim cagirdim mahkemeye vericem bu nitelikli dolandiriciliktir diye cunku sifir cihaz diye yaklasik 2.5 ay once acilip sim kart takilan cihazi bana sattilar. Bu sabah tekrar aradim hala adam gibi bir sonuca varamadim. Bu isin pesini birakmayacam tuketici mahkemesine gidecem ve gerekirse tazminat davasi acacagim ayiptir gunahtir ya. İnternette yaptigim arastirma sonucu gordum ki benden once kac kisinin agzi yanmis kac kisiye daha aynisini yapmislar. Koskoca firma diye tercih ettigimiz adamlarin yaptiklarina bakin, ama bu isin pesini birakmayacam hukuk surecini baslatacagim en kisa surede.