Hepsiburada alışveriş kurnazlığı

Bu konuyu okuyanlar

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır bu siteden alışveriş yapıyorum ama son iki aydır sitede bir değişim olduğunu hissediyorum ve bu fena derecede canımı sıkıyor.Olay ise şu :

Genelde ürünleri baya uyguna sattıkları için çoğu şeyi hepsiburada dan alıyorum.Fakat örneğin bir tane ürün beğendim fiyatı 200 tl. Onu sepetime ekliyorum.Başka ürün bakmaya devam ediyorum.Aradan 10 dakika geçtikten sonra sepetimdeki ürüne bir bakıyorum ki fiyatı 210 tl olmuş.Alışverişten vazgeçiyorum.Aradan 4-5 saat geçtikten sonra tekrardan ürüne bakıyorum fiyatı yine 200 tl olmuş.

Bu olay her seferinde böyle oluyor.En gerçekçi somut örneği şöyle vereyim ; Geçen hafta 9 parça ürün alacaktım.Toplam maliyeti ilk baktığım anda 1150 tl iken ödemeye geçince sepette birden fiyatlar arttı ve 1200 tl oldu ürünler.Saat öğlen gibiydi.Sipariş vermedim akşam 8 olunca tekrar sepete baktım bütün ürünler tekrar eski fiyatına dönmüş ve 1150 tl olmuş toplam sepet tutarım.

Yani bu insanları resmen aldatmacadır.Ürünü bir fiyattan görüyorsun beğeniyorsun.Sepetine ekle biraz sepette bekleyince hemen fiyatı artsın.Böyle birşey 2 aydan fazladır başıma geliyor.Başka bunun gibi olaylarla karşılaşan var mı acaba ??

thekarub

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eyer Talep varsa yükseltiyorlar eyer yoksa düşürüyorlar böylecede milyonlarda tl kar ediyorlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
hepsiburada dan daha uygun n11 ve gittigidiyor.ama gittigıdıyor dan hiç alışveriş yapmadım.güvenilir mi bilmıyorum

şişkosakir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İndirim yapmadan önce fiyatları arttırıp sonrada %20 indiriyoruz vs. deyip fiyatları eski haline çekmesi nedeniyle artık bir şey almıyorum. İndirim nadirde olsa oluyor ama forumlarda paylaşılınca satışı kapatıyorlar.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
En geçerli yol takip etmek fiyatları onların indirim yazısına bakmayacaksiniz

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
bulunduğum şehirde hiçbirşey olmadığı için ve birde olanların fiyatıda internet fiyatlarıyla yarı yarıya fark ettiği için neredeyse bütün ihtiyaçlarımı internetten almak zorunda kalıyorum.bu yüzden çok takip ediyorum ve ani değişiklilerin hemen farkına varabiliyorum

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Hepsiburada kalitesizleşmeye işi iyice üç kağıtçılığa dolandırıcılığa çevirdi. Aldığım ekran koruyucu cam kırık çıktı müşteri hizmetlerini aradım bişey yapamayız dediler. Aldığımız her ürün aras kargoyla gelmek zorundaymış bir tedarikçisi öyle dedi Aras kargo ise leş bir firma. Ürünleri çok geç teslim ediyor.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Hepsiburada, n11'deki gibi şu mağazalarla konuşma olayını bi getiremedi. n11'in en sevdiğim yanlarından biri o. Hepsiburada'nın en güzel yanı ise ürünleri çok güzel kategorize ediyor ve istediğimiz şeyi hemen bulabiliyoruz. n11'de çok arıyorum mesela. Bende bunun gibi değil ama buna benzer 2 olay yaşadım. Sony kulaklık alıcaktım XB550AP. Fiyatı 239 lira idi. Satıcı hepsiburada değildi. Aldıktan sonra bi baktım ki hepsiburada kargoyla beraber 208 liraya düşürmüş ki bu hoş birşey değil bence. En azından bi hediye çeki falan verebilirler. Telefon fiyatlarında da aynısını yapıyorlar. Yani başka satıcıdan alınca kendine yönlendirmeye çalışıyor. Bir keresinde de Fossil saat almıştım 380 liraya daha 1 gün geçmedi sepette %30 indirim yapmışlar 380 liraya aldığım saat birden 300 liraya düştü. Bazen sinir bozucu olabiliyor.

Psychopose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hepsiburada kalitesizleşmeye işi iyice üç kağıtçılığa dolandırıcılığa çevirdi. Aldığım ekran koruyucu cam kırık çıktı müşteri hizmetlerini aradım bişey yapamayız dediler. Aldığımız her ürün aras kargoyla gelmek zorundaymış bir tedarikçisi öyle dedi Aras kargo ise leş bir firma. Ürünleri çok geç teslim ediyor.
Ben de telefonumla birlikte ekran koruyucu aldım. Benimkide kırık geldş ayrıca bana Yurtiçi kargoyla geliyor. Geldiği anda uygulaması içinden desteğe mesaj yolladım ertesi gün ekran koruyucunun fiyatı kadar hediye çeki yollayıp özür dilediler. Sanırım size sıkıntılı bir eleman denk gelmiş.

atik posta

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Ben de yıllardır alışveriş yapıyorum oradan. Çok dolandırma hedefi var onlarda. Bir ürünü diyelim 140 tl'ye aldım. Siparişi fln verdim ve bitti. Aynı ürüne sonraki gün gibi bakıyorum. 145-150 tl.
Ayrıca %10-20-30 indirip yapıyorlar birçok ürüne. Diyelim ürün 500 tl gösteriyoır. %20 indirim sonrası 420 oldu diye gösteriyor. Oysaki aynı ürünü googleden aratıyorum. Normal fiyat 400-420 tl. Yani indirim yapıyoruz diye milleti kandırıyorlar. Ama bazen çok iyi indirimli ürünler var ve faydalandım.

erknkose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İndirim yapmadan önce fiyatları arttırıp sonrada %20 indiriyoruz vs. deyip fiyatları eski haline çekmesi nedeniyle artık bir şey almıyorum. İndirim nadirde olsa oluyor ama forumlarda paylaşılınca satışı kapatıyorlar.

https://forum.shiftdelete.net/threads/hepsiburada-com-tarafindan-kandirildim.529208/
biz konu açtık bu şekilde ne hırsızlığımız kaldı ne ahlaksızlaştığım....

klavyedelikanlisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hakkatten öyle bende sepetim bişeyler ekledim 232,00 tl iydi bi daha gezdim sonra 239,00 oldu çok saçma

Kenan baş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Akakçe cimri gibi siteler var indirimli ürünleri bulma konusunda n11 ve GittiGidiyor daha iyi bence hiç olmazsa mağaza ile muhattap oluyorsun ürün hakkında aklındaki soru işareti kalmıyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu hamleler sadece HB ye özgü hamleler değil.Çoğu firma bu satış politikası üzerinden gidiyor zaten.Tamam bu tarz şeyleri zaten sevmiyorum ama kullanıcının takip edip fiyatları gerçek indirimi yakalaması gerek.Şu da bir gerçek ki internet fiyatları çok daha ucuz.

Androıdx

Asistan
Reaksiyon puanı
70
N11 dede böle bir durum var ürünü aldıktan sonra fiyatı artıyor sanırım ürün talebine göre fiyatı arttırıyorlar yada düşürüyorlar

yuzugullu

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Hepsiburada, n11'deki gibi şu mağazalarla konuşma olayını bi getiremedi. n11'in en sevdiğim yanlarından biri o. Hepsiburada'nın en güzel yanı ise ürünleri çok güzel kategorize ediyor ve istediğimiz şeyi hemen bulabiliyoruz. n11'de çok arıyorum mesela. Bende bunun gibi değil ama buna benzer 2 olay yaşadım. Sony kulaklık alıcaktım XB550AP. Fiyatı 239 lira idi. Satıcı hepsiburada değildi. Aldıktan sonra bi baktım ki hepsiburada kargoyla beraber 208 liraya düşürmüş ki bu hoş birşey değil bence. En azından bi hediye çeki falan verebilirler. Telefon fiyatlarında da aynısını yapıyorlar. Yani başka satıcıdan alınca kendine yönlendirmeye çalışıyor. Bir keresinde de Fossil saat almıştım 380 liraya daha 1 gün geçmedi sepette %30 indirim yapmışlar 380 liraya aldığım saat birden 300 liraya düştü. Bazen sinir bozucu olabiliyor.
Evet benim de böyle bir sorun oldu bıraktım artık hepsiburadayı artık n11 ciyim

Kzorba26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yani şuan için hepsiburada güvenilir değil. Öyle böyle indirim oluyor gibi gösteriyolar ama yok. Gittigidiyor'da veya n11'de en azından satıcıyla konuşup aklında olan soruları sorabiliyorsun. Hepsiburada'nın şuan için tek artısı aradığın ürünü kolay bulabilmen. Site içi ulaşılırlığı kategorizasyonu çok iyi gerçekten

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Vala ben önüme geleni (haklıysam) şikayet ediyorum. sikayetvar.com'da kaçtane şilayetim olduğunu sayamadım. Benim amacım şudur. Yazıyım duyulsun ki herkes okusun... Bilinçlensin ona göre alışveriş yapsın. Öyle böyle değil çok pis kazıklanıyoruz. Herkesin toplu sesi çıkarsa o zaman çeki düzen verirler kendilerine. Abi acımayın şikayet edin, ben kaç defa tüketici.haklarına gittim hiçte üşenmedim. Gidin abi. Birazda siz ezin kafalarını. Hem bizden hep bizden gidiyor.

Androkur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Tüketici haklarında hakkınızı aramazsanız daha çok kazık yersiniz. Tüketici haklarına gidin dava açın. Millet açmadıkça bunlar dahada abartıyor. Ben bir çok yere dava açtım hepsinde de kazandım. Uğraşın korkmayın. Emin olun devlet tüketicinin yanında... Siz karlı çıkacaksınızdır. Hakkınızı arayın. Serbest piyasa diye diye milletin a...zına ediyorlar. Kimse kusura bakmasın. Modern dolandırıcılık söz konusu günümüzde... Şikayet edin. Ciddiyim bak nerede ne gördüyseniz gidin tüketici haklarına söke söke alacaksınız hakkınızı emin olun. Şikayet etmedende önce uyarı mesajı atın ilgili makama şikayet edeceğim diye. Sonra gidin edin. Dolandırıcılıktan teplerine biniyorlar. Kim olursa olsun ilgili yer uyarı alıyor. O damı olmadı gidin tiwitterden cumhurbaşkanlığının sayfasına yorum yapın. O zaman bak nasıl tutuşuyorlar.... Milleti kazıklamak neymiş görürüm ben o zaman.... Acımayın kardeşim.... Oyalama taktiği ile sizi duraksatıyorlar. İlk hatalarında direk gidin tüketici haklarına.

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bunları yaparkende her hareketinizi videoya alın ve ekran görüntüleri alın. Kanıt elinizde olsun.

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sen %100 haklısın. Bu sitenin Hepsiburada için yaptığı subliminal reklam içeren videolar var. O yorumları yapanların çoğu shiftdelete personeli veya kurucuları bu yüzden bu şekilde eleştirip Hepsiburada.com'u savunmuşlar. Ve hatta seni tiye almışlar.
Video açılmıyor kaldırılmış zaten. Eğer tiye alma durumu varsa acayip sıkıntılar çıkar. Yıldırma politkası... Ama yılmayan insanlarımızda var benden söylemesi :))) Taş taşı kırar...

GamTech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Hepsiburada hem müşteriyi sömürüyor hem de mağaza açan kişileri. Kafalarına göre indirim yapıp indirim ücretini mağaza sahibinden alıyorlar, kargo fiyatını sürekli değiştiriyorlar, çok satılan ürün görürlerse direk kendileri giriyorlar. Hepsiburadada daha ucuz ürün bulursanız da bilin ki büyük ihtimalle bir satıcı gönülsüz olarak o fiyata girdi. N11 daha iyi bence iki açıdan da