HDD Yardım

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarımı bir aydır kullanmıyordum,bugün bir açayım dedim fakat disk çökmüş sanırım ve içindede bidünya dosyam vardı.Sanırım onlarda silinmiş fomat atmaya calısıyorum atılmıyoda. Acaba bu diskteki verileri kurtarmanın yöntemi filan varmıdır ?

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bşka pc takıp denediniz mi? yada ark. pcsine takın deneyin derim kurtarabilrsin....

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarımı bir aydır kullanmıyordum,bugün bir açayım dedim fakat disk çökmüş sanırım ve içindede bidünya dosyam vardı.Sanırım onlarda silinmiş fomat atmaya calısıyorum atılmıyoda. Acaba bu diskteki verileri kurtarmanın yöntemi filan varmıdır ?

Nasıl açılmıyor ? Hemen çöktüğünü nereden anladınız ? Hem 1 ay açılmayınca HDD çökermiymiş ilk defa duydum...

Biraz daha ayrıntılı açıklar mısınız.. Mesela açılırken bir hata veriyor mu neler oluyor açılırken ? Ve format atmaya çalışırken nasıl bir sorun çıkıyor?

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
format atarken bi dosya yükleyemedigi icin format atamıyor ....

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
linux live cd ile (örneğin pardus çalışan cd) sistemi cd den boot et. 5 dk civarında bilgisayarın açılacaktır. Daha sonra bilgilerini taşınabilir diske aktar. Sonra istersen yerel diski biçimlendir. Eğerki biçimlendiremiyorsan diskte bad sector oluşmuştur. Bazı programlarla diski sıfırlayabilirsin ama garanti olur diyemem.

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Disk okuma hatası diye birşey çıkıyor, bende format atmaya kalktım ama bazen mavi ekrana düşüyo bazende bazı dosyaları yükleyemiyo o yüzdende sistem kurulamıyo.Mesela disk bölümüne geliyorum önceden D bölümünde hemen hemen hiç yeryokken şimdi boş gözüküyor..
Bi ay önce küçük kardeşim pc çalışırken fişi çekmişti sanırımondan oldu.Bir bilgisayarcıya sordum şimdi data kurtarmaya 150 $ istedi .. içindeki data larımda çok önemliydi napıcam bilmiyorum elim ayağım dolandı desem yeridir

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
evet normalde 2 hdd kullanıyorum bu eski olan ... ama önemli olan dosyalarımda bunda işte

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
eyvah o kötü işte eski hdd artık dayanmıyor .. sata IIler daha dayanıklı cok uzun dayanıp cöküyor..

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benimkide sata zaten.. şimdide bios tan HDD görüyo ama win 7 kurmak istiyorum disk yok diyo şimdide disk'i görmüyo

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bilmiyorum ya ama fena haldeyim şuan, içindeki dosyaları kurtarmam gerek ? bi çözüm önerisi olan yokmu başka

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
peki hdd söküp başka pc takıp ordan dosyaları kurtarsan olmuyor mu

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
son çarem o artık, ama işte başka masaüstü pc'm yok..

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ilk mesajımda yazdığım, live cd ile açmayı denedinmi peki?

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Disk okuma hatası diye birşey çıkıyor, bende format atmaya kalktım ama bazen mavi ekrana düşüyo bazende bazı dosyaları yükleyemiyo o yüzdende sistem kurulamıyo.Mesela disk bölümüne geliyorum önceden D bölümünde hemen hemen hiç yeryokken şimdi boş gözüküyor..
Bi ay önce küçük kardeşim pc çalışırken fişi çekmişti sanırımondan oldu.Bir bilgisayarcıya sordum şimdi data kurtarmaya 150 $ istedi .. içindeki data larımda çok önemliydi napıcam bilmiyorum elim ayağım dolandı desem yeridir

Hiren's Boot Cd yi kullanarak, Mini Windows Xp açıp oradan diskindeki tüm verileri, harici diske atabilirsin.. Tavsiye ederim gayet basittir hem.

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yok deneyemedim çünki elimde linux cd si yok elimde nasıl yapıcağımıda anlamadım açıkcası