HDD Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Arkadaşlar elimde eski bir bilgisayar var. İçinde Windows 7 vardı. Yakın zamanda ekran kartımın sürücüsü bozulmuştu. Her ne yaptıysamda ekran kartının sürücüsünü düzeltemedim. Aklıma bir fikir geldi ve Windows 10 kurmak istedim. Bilgisayara adım adım Windows 10 u kurdum. Kurulum bittikten sonra bilgisayarın küçük işlerini hallettim ve masaüstünü beklemeye başladım. Fakat bilgisayarda masaüstünü göremedim ve bilgisayar mavi ekran vermişti. Tekrar başlattım. Bilgisayar 'Windows düzgün yüklenmemiş gibi' hatasını veriyordu. Birkaç defa galiba 6 defa Windows 10 kurdum. Hiçbir işe yaramadı. Bende başlangıç ayarlarına gittim. Baktığımda bilgisayarda 7 tane işletim sistemi vardı. 1 Windows 7, 6 tanede Windows 10 vardı. Bende bunun üzerine cmd den diskparta gittim. Windows ların kurulu olduğu partition ı seçtim ve clean yazdım. Daha sonra yeniden Windows 10 kurmayı denedim. Ve bir şey farkettim cmd de yaptığım işlem diskteki tüm bölümleri silmişti. Bilgisayara herşeyi denediysemde hiçbir Windows sürümünü kuramadım. Arkadaşlar benim harddiskimi bölmem için USB Bootable bir programa ihtiyacım var. Önerebileceğiniz bir program var mı?
NOT: Mini Tool Partition ve Acronis True İmage i denedim. Ücretsiz bir program olursa sevinirim.

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Formatta harddiski tamamen silip Windowsu kurup disk yöneticisinden ayırabilirsiniz olmuyor mu

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Çok denedim fakat format bölümüne bile gidemiyorum

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Bilgisayarda hiçbir yere gidemiyorum. Windows 10 u boot etmeye çalıştığımda bilgisayar bölüm hatası veriyor.

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Ayrıntı yazarmısınız nasıl oluyor yani nasıl giremiyorsunuz en son nerrde kalıyor
USB yi boot edemiyorum. BİOS ta kalıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farklı sitelerden isolar denedim yine de boot olmuyor

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Eski bilgisayarlarda usb den boot olmuyor genelde benim bilgisayardada usb den boot olmadı cd kullanarak deneyin bide

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Cd rom 2 tane var ikisine de yeterli güç gelmediğinden cd dönmüyor
Eski bilgisayarlarda usb den boot olmuyor genelde benim bilgisayardada usb den boot olmadı cd kullanarak deneyin bide

Veya cd rom lar bozuk

Rufus tan usb me iso yazdım onlarda işe yaramadı

Eğer bilgisayarı yapamazsam bir bilgisayarcıya satacağım zaten yeni bir bilgisayar satın aldım

Ama yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Arkadaşlar bakananız uok mu?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
HDD'de bad sector olmalı. SSD satın alıp, Windows 10 kurun SSD'ye. :)

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
HDD'de bad sector olmalı. SSD satın alıp, Windows 10 kurun SSD'ye. :)
Onunla alakası yok ben bütün bölümleri sildim. Tekrar nasıl bölebilirim ki

Acronis ürün lisansı istiyor bende hiç masraf yapmak istemiyorum. Zaten para olsaydı verirdim bilgisayarcıya. Kendim 3 tane bozuk bilgisayarı yaptım. Ne hikmetse kendiminkini yapamıyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Onunla alakası yok ben bütün bölümleri sildim. Tekrar nasıl bölebilirim ki

Acronis ürün lisansı istiyor bende hiç masraf yapmak istemiyorum. Zaten para olsaydı verirdim bilgisayarcıya. Kendim 3 tane bozuk bilgisayarı yaptım. Ne hikmetse kendiminkini yapamıyorum.
Partition ile bad sectorün hiçbir alakası yoktur.

coconeitor51

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Partition ile bad sectorün hiçbir alakası yoktur.
Hocam anladım ben senin dediğini de acronis le bilgisayarı çalıştırdığımda ayrılmamış bölüm olarak gözüküyor. Sürücü harfi eklemeye çalıştığımda ürün anahtarı istiyor.

Zaten HDD e fiziksel olarak bir şey yapmadım.

Ben diyorum ki sana bana USB Bootable olan ücretsiz bir imaj programı bul.

Windows 7 de sadece ekran kartı sürücüsü bozulmuştu. Standart VGA ya aldığımda takır takır çalışıyordu. Fakat ben 640x480 sevmediğimden ve Windows 10 un sürücüleri yüklediğini bildiğimden Windows 10 kurmaya çalışıyorum . Ama gel görki hiç bir şey olmuyor

Hocam az önce bad regenarator den de baktım bad sector yok hepsi temiz

Son düzenleme: