HDD Görmüyor

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Elimde maxtor 40 gb hdd ile samsun 160 gb hdd vardı ikisi sorunsuz çalışıyordu. Bu sabaha kadar pc açtığımda K ve L olan sürücülerim (maxtora ait) görünmüyor. Çıkarıp tekrar taktım o kabloya yine olmadı başka bir hdd takınca çalışıyor. Sorun hdd gibi görünüyor ancak bios ayaralrını sıfılayınca maxtor hdd görünüyor. İçindeki bilgileri almam mümkün mü yada ne yapılmalı?

Yardımlarınız için teşekkürler.

alpware

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başka bi bilqisayara takmayı dene istersen? yani bilqisayar warsa arkadaşının fln dene ordada qörmüosa emin olabilirsin hdd dendir sorun..

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
1111111uv7.png

Hdd yi böyle görüyor. Ancak şimdi diğer hdd de yok piyasada :)

Reaksiyon puanı
188
chipset sürücüsünü bir daha yükle pc üzerine, bazen bu tip veri yolu karmaşıklıklarını düzeltebiliyor...

__MeMoM__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bilgisayarda deneme imkanın varsa bi dene derim kardeş, olmadı BIOS u bi daha yüklemen sorunu düzeltebilir
sonucu bi bildirirsen iyi olur. Kolay gelsin

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Başka bilgisayarda deneme imkanın varsa bi dene derim kardeş, olmadı BIOS u bi daha yüklemen sorunu düzeltebilir
sonucu bi bildirirsen iyi olur. Kolay gelsin

Bugün başka bir pc de deniyeceğim. Enteresandır St3204..... bunu tam tanımaması normal kabloda bir temas sorunu vardı. İYice yerleştirdim ST... olanı tanıdı ancak maxtor yine yok piyasada. :)

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
bios sorunu gibi duruyo

Daha önce gayet iyi çalışıyordu. Bir sabah baktığımda diğer sürücüler yok K ve L durup dururken :( Sorunun biosdan olduğunu pek zannetmiyorum ama başka bir pc ye takıcna göreceğiz

suleymandoner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 10 seneden beri işin içindeyim. Bios sorunu halen başıma gelmedi. Arkadaşlar Biostan falan demişte...

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ide kablosun vede jumper ayalarında problem var arkadaşın ide kablosuda bir kopukluda var ama dışarıdan belli etmez değiş ve jumper ayalarını düzgün tak ...

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
ide kablosun vede jumper ayalarında problem var arkadaşın ide kablosuda bir kopukluda var ama dışarıdan belli etmez değiş ve jumper ayalarını düzgün tak ...

evet kabloda sorun var. ancak kabloyu değiştim sadece tekli olanı taktım yine maxtor hdd görünmedi. jumper ayarları doğru olması gerekiyor. Çünkü daha önce bu hddyi kullanmıştım birden bozuldu.