HDD Aldım ama ... ?

Bu konuyu okuyanlar

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ark. la hdd aldım samsung 80 gb herşeyi yaptım taktım tanıdı bios a baktım orda da tanıdı ama bilgisayarımda cıkmıo yok ! ne yapmalıyım :S :( :'(

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aldıgın Hdd sata mı yoksa pata desteklimi eger sata ise ve anakartı vise ve ya sis chip stine sahip se görmeme ihtimali var bunları net olarak yazarsan yardımcı olmaya çalışırız ...

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sata
Sis chip olması lazın

ama bios ta aygıt yoneticisinde fln görüo :-\ yardımlarını beklorm

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Anakart cd sinin içinde sata tanıdım disketi oluşturan küçük bir program vardır o programı çalıştır disket oluşturacaktı yada sata ile ilgili bazı *.inf dosyaları olucak onu diskete atıp windows kurulumda F6 tuşuna basıcan orada senden disketi isteyecek onu gösterdikten sonra kurulumu rahatlıkla yapa bilirsin...

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
F6 ya basıorum ama bişe cıkmıo :S o dosylaarı buldum attım diskete f6 ya basıom pc acılırken ama olmuo işlemcim : AMD anakart : ASUS

Greencher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba dosya sisteminiz farkli olabilirmi ? Yani sizde kurulu olan hdd de Fat 32 ise yeni taktiginiz hdd ntfs ise goremezsiniz.

tosunbasa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD'yi aldıktan sonra formatladın mı peki???

3mr3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende dün aldım 250 gb samsung sata harddiskimi. Benimde tanımadı ama bios ayarlarından ilk bootunu yeni aldığın hdd yi seçmelisin sonra xp cdsini takıp yeniden başlatıp önyükleme yapmalısın bu kadar yani kuracaksın. Tanıtma gibi hiçbişi yapmana gerek yok. Biosda görüyorsan yeni sürücünü tanıt.

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Masaüstünde bilgisayarım simgesinin üzerinde sağ klik yapıp yönet seçeneğine tıklıyosun.
Aşağıdaki gibi bir pencere geliyor karşına. Bu pencereden Disk Management seçeneğine tıklıyosun ve karşına sürücülerin bulunduğu bir ekran geliyor.

Senin yeni takmış olduğun 80 lik disk te burda gözükür ve burdan sağ klik ile tıklayıp yeni sürücü oluştur seçeneğini seçersen gerisini sana zaten sihirbaz yaptırır. Umarım bu bilgi sana yardımcı olur. :)

3mr3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
chimera, teşekkürler :) peki fat32 olan sürücüyü ntfs yapabilirmiyiz içindeki bilgiler kayıp olmadan...

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Maalesef öyle bir şansımız olmuyor. Dosya sistemimizi değiştirmek istediğimizde disk kendisini biçimlendirmeye alıcaktır ve biçimlendir aşamasında ne yazık ki içinde bulunan bilgiler uçacaktır ;)

CaNßerk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fatih Pc AcıLırken f6 ya ßasmıcaksın Xp Cd sini takıp ßoot Ettiginde orda assaGıda Gecen Satırlar GÖzükür Orda F6 Yazısı GORunce ßas disketini Tak YÜklemeni yap ONdan sonraDa Kullan SelametLe .. ( Ama Harddiskin Sata İse )

CaNßerk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet Haklısın ßioS da Görürse RaiD Sata Driver Tanıtmanıza GereK yoK Xp Cdinizle Windows Uygulamasına ßaslayaßılırsınız