Hd Destekli Ekran Kartının Yararı ?

Bu konuyu okuyanlar

erdemmin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar

Yeni full hd destekli monitor aldım HD destekli ekran kartı almamım bana ne gibi artısı olabilir bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Herkese iyi bayramlar ve şimdiden ilginiz için teşekkürler

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Ekraınızda Full HD görüntü almanıza yardımcı olur. Ekran kartı Full HD görüntü vermezse zaten ekran istediği kadar iyi olsun bi önemi olmaz. Ancak bildiğim kadarıyla piyasadaki yeni kartların tamamı giriş seviyeleri dahil full hd destekliyor.Notebook um da Nvidia Geforce 8600M GT var televizyona bağladığım zaman 1920X1080 mükemmel bir görüntü alabiliyorum.

meldowkan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
zaten ekran kartları çok eski olanların haricinde hepsi fullhd yi destekliyor

erdemmin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
HDMI cıkışının olması oyunlarda veya herhangi bir yazılımda yararı olurmu yoksa DVI ile de aynı sonuca ulaşmak mümkün mü ?

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sdn ne okumuştum ama tam linki bilmiyorum ve konunun özü şuydu

hdmi = dvi + ses

Eğer mönitöründe ses çıkışı yoksa ya da olduğu halde kullanmayacaksan sana dvi çıkışlı bir ekran kartı yeterli.

erdemmin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yeni monitor aldım 24" LG LED monitor şuanki ekran kartı ile oyunlarda kasılmalar meydana geliyor bir arkadaşım önerdi tam bilmiyorum HD5750 model ekran kartı varmış onu alayım mı sizce PES 2010 tutkum var sadece oyun olarak onda da FULL HD 'de 1920x1080 'de kasılıyor ne yapacağımı bilemedim HDMI çıkışlı kart mı alsam yoksa DVI ile kullansam bilmiyorum HDMI çıkışının sistem olarak ne kattığını kart için ne önemi var tam olarak ögrenebilsem kararı vericem çok kararsız kaldım arkadaşlar yardımcı olursanız cidden çok sevinirim. Bu arada yanıtlayan arkadaşlara çok teşekkürler.

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hdmi i pc monitorune baglamak icin soruyorsan hic bir sey fark etmez. arkadasin da dedigi gibi hdmi ile dvi aslinda ayni sey sey sadece hdmi sesde tasiyor.
eger pc yi lcd tv ye baglamayi dusunuyorsan o zaman hdmi cikisi onem kazanir. gerci oda cok onemli degil dvi-hdmi kablolar var. dvi cikisi hdmi girise bagliyabiliyorsun. tak eksigi sesi tasimiyor.

---------- saat 10:52 eklendi ---------- önceki mesaj saat 10:49 eklenmişti ----------

sistemin geri kalani yeterliyse 1920x1080 pes icin 5750 fazlasiyla isini gorur.

erdemmin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok sağolasın arkadaşım şimdi DVI kart arayışına gireyim güzel birşey beni bir kaç yıl idare edecek sonrası allah kerim ilgin için çok teşekkürler. Hayırlı bayramlar