Hayattan soğudum ve yanlız hissediyorum.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Belki başka birininde başına gelmiştir ve bu sorunun üstesinden gelmiştir diye bu konuyu açtım.
Ben yaklaşık 1 yıldır kendimi boşluktaymış gibi yanlız hissediyorum ve artık hayattan tat alamıyorum.Çabuk sıkılıyorum ve bir türlü kafamı toparlayamıyorum.Biraz kendim hakkında bilgi vereyim.
20 yaşındayım bilgisayar mühendisliği okuyorum.Herhangi bir hastalığım ve ya kilo probemim yok.Çok çirkin de sayılmam.Samimi arkadaşlarım var(birine bu meseleyi açtım beni pek anlayamadı) ailemde yanımda.Ailemin biraz para sıkıntısı var fakir bir aileyiz ama geçinip gidiyoruz.
Sizin sorularınız varsa cevaplarım.Dediğim gibi başka bir arkadaşın başına geldi ve halledebildiyse benimle paylaşsın.
Bir tür piskoloji sitesi yerine buraya yazdım çünkü SDNde diğer sitelere göre daha fazla vakit geçirdim ve kendime daha yakın buluyorum.
Değerli yorumlarınızı bekliyorum.İyi günler.

AtakanCb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bence kendini bir ise bir siteye programa yani bi hedefe koy oradan gelir saglamaya calis uğraşıp basarmak insanı mutlu ediyor fikirler düsün yani ben hep oyle yaparım belki bi yardim olur diye paylasmak istedim :)

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Bişeylere bağlanmak senin sorununu çözer. Ya da şöyle söyleyeyim, ben bişeylere bağlanarak atlattım benzer durumu.

Bi öğrenci topluluğu olur, sivil toplum kuruluşu olur, sahipleneceğin bi yerde gönüllü olarak çalışabilirsin.
Dine bağlanabilirsin. Dinimi nasıl daha iyi yaşayabilirim diyerek bu konuda kafa yorarsın.
Bi oyuna oynarsın, orada en iyi olmaya çalışırsın.
Denemedim ama belki kız arkadaş olabilir.

Geçenlerde kitapta karşıma çıkan bi cümle bana ciddi manada yol gösterdi.
"Kötü olan aşktan mahrumiyettir. Aşk yoksa herhangi bir yere yönelmenin potansiyeli elde bulundurmuyor demektir."
Rasim Özdenören

Buradaki "aşk" tanımı çok geniş. Aşkla yapılan bi iş, karşı cinse duyulan aşk, İlahi aşk...

Hayatında "aşk" eksik sanırım.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam bence kendini bir ise bir siteye programa yani bi hedefe koy oradan gelir saglamaya calis uğraşıp basarmak insanı mutlu ediyor fikirler düsün yani ben hep oyle yaparım belki bi yardim olur diye paylasmak istedim :)
Kendimi oyalamaya çalıştım.Unutmak işe yarıyor ama geçici konuyu açmadan önce java çalışıyordum bu sorun yüzünden birtürlü kafamı toparlayamadım bari yazayım belki bi çözümü vardır dedim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
@bt38 haklısınız hocam birşeylere bağlanmak biraz yardımcı oluyor.Dinim olmasa bu durumda kesinlikle intihar ederdim beni hayatta tutan din oldu.

NSIndestructibL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Durumumuz tamamen aynı senle sadece ben 2 yıllık bilgisayar Programcılığı okudum şimdi işletme devam Full evdeyim arkadaş çok az kız arkadaşla yok zaten maddi durumda iyi değil arada patlayacak gibi oluyor insan.Ben birkaç şey yaptım ama çok değişen bişey olmadı mesela öğlen yerine sabah kalkıyorum kahvaltımı yapıyorum sonra günlük sporumu yapıyorum sonra ders çalışıyorum.Bunlar biraz iyi gelse de gene sıkıntı devam ediyor.Hani herkes biyerde çalış diyor ama dershaneye gelen arkadaşlar derse çalışamadıklarını söylüyor bende o yüzden çalışmıyorum.Kız bulsan ayrı dert zaten maddi imkanda yok bide kaptırdın mı o daha kötü bu sefer dersler tümden gider.Yapılacak en iyi şey gün içinde yapabileceğin kadar değişik Aktiviteler yapmak ne bilim kitap oku spor yap müzik dinle arada çık yürü arada programlama çalış arada internete takıl arada oyun oyna boş kalmamaya çalış.Başka da yapacak çok bişey yok maalesef yalnız değilsin dostum :D
Bu arada benimde bu yılki en büyük dileğim 2015i görememek cidden baydı artık hayat bide benim bu yaşa kadar kız arkadaşla olmadı ayrıca anne baba sözü dinlemekten düzgün çocuklukta yaşayamadım.Bundan sonra da hani çokta bişi değişeceğini sanmıyorum.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Durumumuz tamamen aynı senle sadece ben 2 yıllık bilgisayar Programcılığı okudum şimdi işletme devam Full evdeyim arkadaş çok az kız arkadaşla yok zaten maddi durumda iyi değil arada patlayacak gibi oluyor insan.Ben birkaç şey yaptım ama çok değişen bişey olmadı mesela öğlen yerine sabah kalkıyorum kahvaltımı yapıyorum sonra günlük sporumu yapıyorum sonra ders çalışıyorum.Bunlar biraz iyi gelse de gene sıkıntı devam ediyor.Hani herkes biyerde çalış diyor ama dershaneye gelen arkadaşlar derse çalışamadıklarını söylüyor bende o yüzden çalışmıyorum.Kız bulsan ayrı dert zaten maddi imkanda yok bide kaptırdın mı o daha kötü bu sefer dersler tümden gider.Yapılacak en iyi şey gün içinde yapabileceğin kadar değişik Aktiviteler yapmak ne bilim kitap oku spor yap müzik dinle arada çık yürü arada programlama çalış arada internete takıl arada oyun oyna boş kalmamaya çalış.Başka da yapacak çok bişey yok maalesef yalnız değilsin dostum :D
Benim gibi birilerinin olması sevindirdi.Günümün neredeyse 3te1 ini müzik dinleyerek geçiriyorum şebnem ferahın bazı şarkıları sanki beni anlatıyormuş gibi geliyor.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Pc başında vakit geçirmezsen, sabah evden erken çıkıp işe gidip akşamda evde ailenle tatlı sohbet edersen problemin azalacaktır.

Tv'lere bağlanan bireyler olduk malesef, ailemizle oturup doğru dürüst sohbet etmiyoruz . Akraba ziyaretlerinde bile tv başındayız. Gençlerin elinde cep telefonları, teknoloji bağımlısı olduk resmen.

Eğer işte çalışmıyorsan bir etkinlik yap, evde oturursan sıkılırsın. Spor'a yazılabilirsin, kurslara yazılabilirsin, çevre edinerek sıkıntın azalabilir :)

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Üniversite hayatında olur bu durum bende yaşadım. Sıkıntı yapıcak bişey yok halbuki. Yaz geliyo , maddi durumum yok diyosun hemen at kendini işe , denize giderim gezerim diyemezin 3 ay gezilmez yaza bu şekilde hazırlan. Şimdilik in sahile kendi kendine kafa dağıt rahat ol herşeyden önce.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Pc başında vakit geçirmezsen, sabah evden erken çıkıp işe gidip akşamda evde ailenle tatlı sohbet edersen problemin azalacaktır.

Tv'lere bağlanan bireyler olduk malesef, ailemizle oturup doğru dürüst sohbet etmiyoruz . Akraba ziyaretlerinde bile tv başındayız. Gençlerin elinde cep telefonları, teknoloji bağımlısı olduk resmen.

Eğer işte çalışmıyorsan bir etkinlik yap, evde oturursan sıkılırsın. Spor'a yazılabilirsin, kurslara yazılabilirsin, çevre edinerek sıkıntın azalabilir :)
Çok yorgun olmazsam 6 saatten fazla uyumuyorum.Nerdeyse hiç televizyon izlemiyorum.Gece 5 gibi yatıp sabah 11de kalkıyorum(2.öğretim öğrencisiyim).Program yazmak ilgimi çekiyor geceleri programlama ile uğraşiyorum.Spor yapıyordum bu sıralar uygun olmuyor.Bazen yazılım kulübünde takılıyorum mümkün oldukça konferanslara seminerlere katılıyorum ama ne yazıkki çözüm olmuyor :(

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Tv'nin yerini pc alıyordur :) gündüzleri ne işle uğraşıyorsunuz? :) rutin bir gününüzü merak ettim.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
:) Kendini mutsuzluğa inandırmışsın.Üstelik bunu iç karartan şarkılarla desteklemişsin.Öncelikle böyle düşünmeyi bırak,hayatın normal akışındaysa herkes kadar mutlu ve herkes kadar mutsuzsundur genel olarak.Aslında seni üzen bir şey yok,sen kendi kendini üzüp hayattan soğutuyorsun.Pozitif düşün falan hiç demeyeceğim,sadece nelerle güzel vakit geçirdiğini keşfet,küçük şeylerle mutlu ol.En önemlisi de müzik zevkini neşeli şarkılara,insanı güzel düşüncelere sevkeden müziklere yöneltmeni öneririm.En neşeli insan bile trajedi izleyince bir süre bunun etkisinde kalıyor çünkü.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tv'nin yerini pc alıyordur :) gündüzleri ne işle uğraşıyorsunuz? :) rutin bir gününüzü merak ettim.
11 de kalkıyorum fırsat bulursam kütüpaneye gidiyorum ardından 17de derse geçiyorum(günde 2 öğün yemek yiyorum).Haftanın 3 günü böyle perşembeleri 1.öğretimlerin java dersine ardından kendi dersime giriyorum cuma cumartesi pazar boşum.PCnin çok vaktimi aldığı doğru ama bölümümü seviyorum bitmek bimeyen bir öğrenme merakım var.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

:) Kendini mutsuzluğa inandırmışsın.Üstelik bunu iç karartan şarkılarla desteklemişsin.Öncelikle böyle düşünmeyi bırak,hayatın normal akışındaysa herkes kadar mutlu ve herkes kadar mutsuzsundur genel olarak.Aslında seni üzen bir şey yok,sen kendi kendini üzüp hayattan soğutuyorsun.Pozitif düşün falan hiç demeyeceğim,sadece nelerle güzel vakit geçirdiğini keşfet,küçük şeylerle mutlu ol.En önemlisi de müzik zevkini neşeli şarkılara,insanı güzel düşüncelere sevkeden müziklere yöneltmeni öneririm.En neşeli insan bile trajedi izleyince bir süre bunun etkisinde kalıyor çünkü.
Yorumunuz için teşekkürler bunu biraz düşüneceğim ama aksine şebnem ferah dinlemem bana biraz yardımcı oldu.Biraz umut verdi.

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Samimi olarak söylüyorum inananarak bir Yasin oku birşeyin kalmaz çünkü kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur ve her insan aslında yalnız yaşar ve yalnız ölür

NSIndestructibL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben sabah kalkıyorum 7de sonra kahvaltı hazırlıyorum o Fasıl bitene kadar saat 9u geçiyor sonra 10dklık sporumu yapıyorum falan saat 10 a geliyor sonra biraz internete takılıyorum müzik falan saat 11 oluyor sonrasında yorgun değilsem çıkıp bir tur atıyorum geliyorum yorgunsam biraz uzanıyorum saat 1e yada 2ye kadar bu şekil geçiyor sonra 1-2 saat ders çalışıyorum ve sıkılıp bırakıyorum oluyor saat 4 sonra öğlen yemeği hazırla ye kaldır vs saat 5 oluyor işte sıkıntı bu saatten sonra başlıyor bu saatten sonra artık bişey yapmak istemiyorum 2 saat boş boş internette geziyorum yada oyun oynuyorum telefondan sonra zaten bizimkiler geliyor kardeşim pcde diğerleri televizyon izliyor bende uyuyorum genelde 7den 9a 9dan sonra gece 1e kadar gene boş boş internet yada nadiren 1 saat ders çalışırım yada TV izlediğim olur zaten 1 yada 1.5ta uyuyorum sabah aynen devam.Günlük rutin bu şekilde benim :)

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben sabah kalkıyorum 7de sonra kahvaltı hazırlıyorum o Fasıl bitene kadar saat 9u geçiyor sonra 10dklık sporumu yapıyorum falan saat 10 a geliyor sonra biraz internete takılıyorum müzik falan saat 11 oluyor sonrasında yorgun değilsem çıkıp bir tur atıyorum geliyorum yorgunsam biraz uzanıyorum saat 1e yada 2ye kadar bu şekil geçiyor sonra 1-2 saat ders çalışıyorum ve sıkılıp bırakıyorum oluyor saat 4 sonra öğlen yemeği hazırla ye kaldır vs saat 5 oluyor işte sıkıntı bu saatten sonra başlıyor bu saatten sonra artık bişey yapmak istemiyorum 2 saat boş boş internette geziyorum yada oyun oynuyorum telefondan sonra zaten bizimkiler geliyor kardeşim pcde diğerleri televizyon izliyor bende uyuyorum genelde 7den 9a 9dan sonra gece 1e kadar gene boş boş internet yada nadiren 1 saat ders çalışırım yada TV izlediğim olur zaten 1 yada 1.5ta uyuyorum sabah aynen devam.Günlük rutin bu şekilde benim :)
Peki hocam sizede benim gibi anlık mı oluyor.Ben bikaç saat önce çalışıyordum bir anda bütün isteğim yok oldu yine boşluğa düştüm hiç birşey istemez oldum.Sizin sorun sanırım gerçekten yanlız kaldığınızdan oluşmuş.

chazarss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardesim emin ol hiçkimse %100 mutlu değil zaten, bende dahil herkes çoğu kez intiharın eşiğine gelmiştir, benim bunca yıllık deneyimlerimden edindiğim tek çözüm yolu, yalnız kalmamaktir, fırsat buldukça arkadaşlarınla bir arada olmaktır. Ben ne zaman daha sonra üzülüp pişman olacağım bir harekette bulunduysam nedense hepsi de kendimi en çok yalnız hissettiğim zamanlara denk geldi, anlayacağın yalnızlik çok illet bişey ve bence kötü hissediyor olmanın en büyük sebebi budur, ben yalnızlıktan ağladığımi bilirim. Bi de son bişey daha, tek başına mutlu olabilmeyi ve eğlenmeyi bilmek gerekir, hayatımızdaki herkes geçici çünkü... Son olarak En büyük mücadelende başarılar dilerim sana....

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ben kendi durumumu anlatsam haline sukreder benimki de dert mi dersin istersen anlatirim ozelden

Nakirbe Nes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle bir baktım da bahseden yok galiba. Gerçekten namaz insanı mutlu ediyor. Özellikle sabah namazları. Gerçek anlamda kendimi daha huzurlu hissediyorum. Kılıyosan bilemem tabi :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bende senle ayni durumdayim sanirim su olaydaki 1. Sahis ben olabilirim :D
yny5apad.jpg

Cozume gelirsek sanirim daha fazla sosyallikten geçiyor ugras edinmek lazim tabi hedefleri olanlar asla bu duruma dusmuyor ben bastan beri hedefsiz oldugum icin belki de kendine bir hedef koyabilirsin

NSIndestructibL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende senle ayni durumdayim sanirim su olaydaki 1. Sahis ben olabilirim :D
yny5apad.jpg

Cozume gelirsek sanirim daha fazla sosyallikten geçiyor ugras edinmek lazim tabi hedefleri olanlar asla bu duruma dusmuyor ben bastan beri hedefsiz oldugum icin belki de kendine bir hedef koyabilirsin[/QUOTE
Ahahah sözlüğü bıraksın o zaman ben 24 yaşındayım hala işsizim hiçbir yerde çalışmadım hiçte sevgilim olmadı hala da yok 4 yıldır da evdeyim ve yalnızım aile zaten herkes kendi derdindeonlar sayılmaz :)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Buradan doğru ya da yanlış yazılan öneriler senin hayatını daha da olumlu yada olumsuz etkileyebilir.
Yakın zamanda bir psikiyatriye gidebilirsin.!
Sana diyeceğim tek cümle şu olur:
Eline bir kağıt al ve sahip olduklarını tek tek yaz ve sonra bunları oku ve haline şükret.
Senin sahip olamadıklarına, sahip olmak isteyen milyonlarca insan var.

Ailen ya da mal varlığın olmasa bile (zenginlik) sağlığın var bu daha önemli değil mi , arkadaş ?

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Buradan doğru ya da yanlış yazılan öneriler senin hayatını daha da olumlu yada olumsuz etkileyebilir.
Yakın zamanda bir psikiyatriye gidebilirsin.!
Sana diyeceğim tek cümle şu olur:
Eline bir kağıt al ve sahip olduklarını tek tek yaz ve sonra bunları oku ve haline şükret.
Senin sahip olamadıklarına, sahip olmak isteyen milyonlarca insan var.

Ailen ya da mal varlığın olmasa bile (zenginlik) sağlığın var bu daha önemli değil mi , arkadaş ?

"Senin sahip olamadıklarına,sahip olmak isteyen milyonlarca insan var."

Bu görüş bence çok yanlış.Şükretmek için senden kötü durumda birilerinin olması gerekmez.

Eğer insan sadece kendinden kötü durumdakileri görerek şükrediyorsa o insanın şükrü samimi değildir.

Her durumda koşulda insan haline şükretmeli.Dünyaya insan olarak gelmek Allah'ı kendi iradesiyle bulmak her şeyden önce var olmak en çok şükür edilmesi gereken kıymetli şeyler.

7 milyar insan var dünyada;eğer bize sorulsaydı 7 milyarda 1 mi 0 da 0 mı diye kimse 0 da 0 ı seçmezdi.

Şükür etmek için sahip olunması gereken tek şey Allah'a inanmaktır.Maddiyat,güzel bir dış görünüşe sahip olmak,güzel bir fıtrata sahip olmak elbette şükür etmeyi gerektirir ancak aşağıdakilere bakarak değil elindekileri iyiye kullanarak şükredilmeli.

Bir insan bir çok şeye sahip olabilir yakışıklıdır/güzeldir,zengindir,kötü huylu değildir,insanlar tarafından sevilir,çevresi geniştir ama bunu kendi başarısı olarak görenler şükretmeyenler kendini sorgulamalıdır.

Hepimizin bu dünyaya bir amaç ile geldik ve bir çoğumuz gönderilme amacımızı bilmiyoruz.Allah'a yakın olanlar taşıdığı vazifeyi elbet bulur ve o vazife Allah ile kul arasında kalmalıdır.

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bence uzatmaya gerek yok, size kesinlikle aşk lazım. Hani şimdi falan-filanla değil, aşkı istediğin zaman yaşayamazsın. Aşk seni bulmalı, yani etrafına bir bak, senin tipince, düşüncelerini anlayan mutlaka vardır. Ama istemek lazım, kalbinle isteyince herşey olur bence

enocenes

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Namaz kıl, spora git, ve kimseyle ilişkilerni kesme. İlişkilerde aktif olmazsan zaten moron olursun

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=286063]mehmet0321[/MENTION]
ben de 18 yaşındayım. sen neysen şu an oyum :)
üstelik bende bilgisayar mühendisliği istiyorum :)
hiç bir şey zevk vermiyor şu an bana.
bunun sebebi sevgi-ilgi eksikliği bence.

bir sürü arkadaşın olabilir ama
şu an bi sorunun var ve kaç kişi sana yardım etmek istiyor ?
anlatınca kaç kişi seni anladı ?

biraz da yumuşak kalpli biriysen bu durumu iyice zorlaştırır.
mutlu numarası yapmak seni geçici olarak rahatlatabilir ama köşene çekilince neler olup bittiğini nasıl bir hayatın olduğunu düşünüp kahrolursun.
hayat düşündüğün kadar kötü değil

seni sevecek birin bul.
1 yıldır eksik olan şey bence bu

başka şeylerde olabilir mesela gider bi site kodlar sın bi yazılım yaparsın vs ama bu seni geçici olarak oyalar. yani kalbini durdur beynini çalıştırır bir süre sonra kalbin yine devreye girer ve daha çük üzülürsün.

kalple alakalı bir durumu beyinle çözmezsin :) mantık işe yaramaz yani

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51

"Senin sahip olamadıklarına,sahip olmak isteyen milyonlarca insan var."

Bu görüş bence çok yanlış.Şükretmek için senden kötü durumda birilerinin olması gerekmez.

Eğer insan sadece kendinden kötü durumdakileri görerek şükrediyorsa o insanın şükrü samimi değildir.

Her durumda koşulda insan haline şükretmeli.Dünyaya insan olarak gelmek Allah'ı kendi iradesiyle bulmak her şeyden önce var olmak en çok şükür edilmesi gereken kıymetli şeyler.

7 milyar insan var dünyada;eğer bize sorulsaydı 7 milyarda 1 mi 0 da 0 mı diye kimse 0 da 0 ı seçmezdi.

Şükür etmek için sahip olunması gereken tek şey Allah'a inanmaktır.Maddiyat,güzel bir dış görünüşe sahip olmak,güzel bir fıtrata sahip olmak elbette şükür etmeyi gerektirir ancak aşağıdakilere bakarak değil elindekileri iyiye kullanarak şükredilmeli.

Bir insan bir çok şeye sahip olabilir yakışıklıdır/güzeldir,zengindir,kötü huylu değildir,insanlar tarafından sevilir,çevresi geniştir ama bunu kendi başarısı olarak görenler şükretmeyenler kendini sorgulamalıdır.

Hepimizin bu dünyaya bir amaç ile geldik ve bir çoğumuz gönderilme amacımızı bilmiyoruz.Allah'a yakın olanlar taşıdığı vazifeyi elbet bulur ve o vazife Allah ile kul arasında kalmalıdır.

Peki sana bir soru sorayım o zaman ?

Hastaneye gittiğinde senden daha kötü birisini gördüğünde Allah'a şükretmiyor musun ?

Benim kastım bu idi sayın [MENTION=345240]lqnd[/MENTION].

Şunu unutma;

İnsanlar para kazanmak için sağlığını verir, sağlığını geri kazanmak içinse servetini verir.

İyi Forumlar.

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
varya böyle konular görünce kafam ciddi ciddi atıyor azıcık halinize bi bakın bi şükür edin
oturduğun bilgisayar koltuğuna oturmak için nice can atan yatalak gençlerimiz var
görme ve işitme engelli niceleri de böyle yapmayın sıkıldığınızda bunaldığınızda buraya gelmeyin
gidin abdest alıp 1 2 cüz Kuran okuyun azıcıkda olsa içinizin huzurla dolduğunu göreceksiniz
arapçayı bilmiyorsan türkçe mealden oku onuda yapamıyosan
okuyan hocaları dinle
namaz kıl Rabbine el aç ..
daha ne diyim ya

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Peki sana bir soru sorayım o zaman ?

Hastaneye gittiğinde senden daha kötü birisini gördüğünde Allah'a şükretmiyor musun ?

Benim kastım bu idi sayın @lqnd.

Şunu unutma;

İnsanlar para kazanmak için sağlığını verir, sağlığını geri kazanmak içinse servetini verir.

İyi Forumlar.

Sanırsam "Eğer insan sadece kendinden kötü durumdakileri görerek şükrediyorsa o insanın şükrü samimi değildir." cümlesindeki sadece kısmını kalın yazmam gerekiyordu...

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Sanırsam "Eğer insan sadece kendinden kötü durumdakileri görerek şükrediyorsa o insanın şükrü samimi değildir." cümlesindeki sadece kısmını kalın yazmam gerekiyordu...

Şükür her zaman olmalıdır, ama sağlık durumun iyiyse ve senden daha kötü durumdakileri görerek haline bir kez daha şükür etmenin neresi samimi değil anlamış değilim ?