Hayatınızda Yaptığınız En büyük hata nedir?

_LegolaS_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu doğmak ben büyük hatam diyenler yakında grup intahar yaparlar :D

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
en büyük hata demiyelim ama fazla sinirliyim
bana en büyük hata yaptıracak gibi

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bu konuya bu yazı güzel gider.

Şanssız adam

Sabahleyin aceleyle evden çıktı. Otobüs durağina yöneldi. Durağa on metre kala otobüsü gördü ama yetisemedi.

Iş yerine gitti, hemen hazirlamasi gereken bir rapor vardi. Bilgisayarini açti, raporu hazirladi. Çok güzel bir rapor olmustu, tam üç saat uğrasmisti. Tam kaydedecekken bir anda elektrikler kesildi.

Akşam yorgun argın eve geldi. Banyoya girdi, sabunlandi, tekrar suyu açmak istedi ama olmadi, çünkü sular bir saniye önce kesilmisti.

Sabahleyin bir çekin tahsili için bankaya gitti. Banka çok kalabalikti ve sirada yaklasik otuz bes kisi vardi. Öglene kadar siranin kendisine gelmesini bekledi. Tam sira kendine geldiginde sistem arizalandi.

Pahali bir cep telefonu aldi, ertesi gün telefonun fiyatinin yari yariya ucuzladigini ögrendi.

Biraz doları vardi, bozdurdu ve bir daire aldi, ertesi gün dreviewüasyon oldu.

Muhallebi yerken dişi kırıldı...

Yukaridaki adamin yasadiklarini ya da benzerlerini sen de yasamissindir. Birçok kere ne kadar sanssiz oldugunu düsünmüssündür. Halbuki olumlu görebilsen, hiçbir zaman sanssiz oldugunu düsünmez, hiçbir zaman küfretmezdin.

Her insan, her gün bir dolu sanssizlik yasiyor. Hayatinda ilk defa çatalla meyve yemeye kalkan ve çatali tam agzina götürürken, ensesine vay Mehmet diye tokat yiyen, bogazina çatal kaçan ve ölen adami duydun mu sen? Üstelik adi da Mehmet degil Abdullah’ti. Bakisini degistirmelisin. Ben çok sanssizim, diye diye ortalarda yürürsen, her olana kötü bakarsan, her sey daha kötü olur buna emin ol ve yine emin ol ki bir gün su içerken bogulup gidersin. Bakisini degistir. Biraz daha, biraz daha dikkatli bak, ne kadar sansli oldugunu göreceksin.

Çok şanslı adam...

Biraz önceki sanssiz adami düsün! Belki otobüsü kaçirdi ama milyonlarca insanin aksine onun geç de olsa gidebilecegi bir isi vardi.

Raporu hazirlarken elektrigin kesilmesi ona, raporunu tekrar gözden geçirme ve hatasiz bir rapor yazma firsati verdi.

Banyoda suyu kesilse de aksam evine dönemeyen milyonlarca insanin aksine o, evine dönmeyi basardi ve hatta evi olmayan binlerce insan varken, o en fazla suyu kesilecek bir evde yasamanin keyfini sürdü.

Bankada sistem arizalansa da, dönen binlerce çekin arasindan ögleden sonra da olsa onun çeki ödendi.

Fiyati yari yariya ucuzlasa da pahali bir cep telefonu alabilecek güce sahipti.

Dreviewüasyon olsa da, evine ekmek götüremeyen binlerce insanin aksine ilk değerini kaybetmis olsa bile, kendine ait bir dairesi vardi.

Muhallebi yerken disi kirilsa da yediginin muhallebi oldugunu idrak edecek saglikli bir beyne sahipti.

Nefes alamayan binlerce insanin aksine o nefes alabiliyordu.

Gerçekten de sahip olduklarimizin kiymetini hiç bilmiyoruz.

Elini vicdanina koy ve hesap et. Önüne bir kagit al, bir tarafa sahip olduklarini, bir tarafa sahip olamadiklarini yaz. Inanamayacaksın, çok şanslısın çoook!

Bu yazıda sana göre hata olan şeylerin hayatını güzel yönde etkileyebileceğini anlatıyor.

Psiqo55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim en büyük hatam aa ımm :D bulamıyorum. uu buldum bu söylenmez :D es geçin lütfen

_LegolaS_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Psiqo55 yaz öğrenelim bu arada hiç OyunYama ya üye oldunmu :S tanıdık geldinde.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Son saniyeye kadar zamanım varken onu sevdiğimi söyleyemedim :(

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
İnsanlara Güvenmek ...

idntcare

Doçent
Reaksiyon puanı
13
bursada okumak varken b.....k gibi rizede okumakkkkkk

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hatasız Kul olmaz Dermansız Dert Olmaz ;) Ölmedik ya Hata telafi edilir.:D

Snatch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düz lise yerine anadolu meslek (bolum : bilgisayar yazılım) bölümüne gitmem.

lutfu

Asistan
Reaksiyon puanı
4
üniversite tercihi yaparken bilmeden paralı ünv seçtim ve ünv gidemedim2 yıl kaybım oldu :(

lord_battles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuya bu yazı güzel gider.

Şanssız adam

Sabahleyin aceleyle evden çıktı. Otobüs durağina yöneldi. Durağa on metre kala otobüsü gördü ama yetisemedi.

Iş yerine gitti, hemen hazirlamasi gereken bir rapor vardi. Bilgisayarini açti, raporu hazirladi. Çok güzel bir rapor olmustu, tam üç saat uğrasmisti. Tam kaydedecekken bir anda elektrikler kesildi.

Akşam yorgun argın eve geldi. Banyoya girdi, sabunlandi, tekrar suyu açmak istedi ama olmadi, çünkü sular bir saniye önce kesilmisti.

Sabahleyin bir çekin tahsili için bankaya gitti. Banka çok kalabalikti ve sirada yaklasik otuz bes kisi vardi. Öglene kadar siranin kendisine gelmesini bekledi. Tam sira kendine geldiginde sistem arizalandi.

Pahali bir cep telefonu aldi, ertesi gün telefonun fiyatinin yari yariya ucuzladigini ögrendi.

Biraz doları vardi, bozdurdu ve bir daire aldi, ertesi gün dreviewüasyon oldu.

Muhallebi yerken dişi kırıldı...

Yukaridaki adamin yasadiklarini ya da benzerlerini sen de yasamissindir. Birçok kere ne kadar sanssiz oldugunu düsünmüssündür. Halbuki olumlu görebilsen, hiçbir zaman sanssiz oldugunu düsünmez, hiçbir zaman küfretmezdin.

Her insan, her gün bir dolu sanssizlik yasiyor. Hayatinda ilk defa çatalla meyve yemeye kalkan ve çatali tam agzina götürürken, ensesine vay Mehmet diye tokat yiyen, bogazina çatal kaçan ve ölen adami duydun mu sen? Üstelik adi da Mehmet degil Abdullah’ti. Bakisini degistirmelisin. Ben çok sanssizim, diye diye ortalarda yürürsen, her olana kötü bakarsan, her sey daha kötü olur buna emin ol ve yine emin ol ki bir gün su içerken bogulup gidersin. Bakisini degistir. Biraz daha, biraz daha dikkatli bak, ne kadar sansli oldugunu göreceksin.

Çok şanslı adam...

Biraz önceki sanssiz adami düsün! Belki otobüsü kaçirdi ama milyonlarca insanin aksine onun geç de olsa gidebilecegi bir isi vardi.

Raporu hazirlarken elektrigin kesilmesi ona, raporunu tekrar gözden geçirme ve hatasiz bir rapor yazma firsati verdi.

Banyoda suyu kesilse de aksam evine dönemeyen milyonlarca insanin aksine o, evine dönmeyi basardi ve hatta evi olmayan binlerce insan varken, o en fazla suyu kesilecek bir evde yasamanin keyfini sürdü.

Bankada sistem arizalansa da, dönen binlerce çekin arasindan ögleden sonra da olsa onun çeki ödendi.

Fiyati yari yariya ucuzlasa da pahali bir cep telefonu alabilecek güce sahipti.

Dreviewüasyon olsa da, evine ekmek götüremeyen binlerce insanin aksine ilk değerini kaybetmis olsa bile, kendine ait bir dairesi vardi.

Muhallebi yerken disi kirilsa da yediginin muhallebi oldugunu idrak edecek saglikli bir beyne sahipti.

Nefes alamayan binlerce insanin aksine o nefes alabiliyordu.

Gerçekten de sahip olduklarimizin kiymetini hiç bilmiyoruz.

Elini vicdanina koy ve hesap et. Önüne bir kagit al, bir tarafa sahip olduklarini, bir tarafa sahip olamadiklarini yaz. Inanamayacaksın, çok şanslısın çoook!

Bu yazıda sana göre hata olan şeylerin hayatını güzel yönde etkileyebileceğini anlatıyor.

Polyana Forever xD

özel.üye

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Her şerde bir hayır vardır muhakkak.
Keşke demek neye yarar...

Bir site de görmüştüm hatalıysam diye ( alakasız ama yine yazacağım ) :) :

- Hatalıysam ara! Çok sağlam muhabbetim var, affetiririm kendimi...

- Hatalıysam arama! boşver Allah'ımdan buliyim lütfen...

- hatalıysam yüz yüze görüşelim

-Hatalıysam ara araki bedava kontör gelsin

-Hatalıysam aramaki papaz olmayalım ..

-hatalıysam arama zahmetinde bulunma bu numarayla alakam yok

-hatalı değilsemde ara tanışır kaynaşırız

-hataliysam caldirin, ben sizi ararim

-hatasiz kul olmaz

-hatalıysam örnek al, sen yapma...

-hatalıysam arama, şarjım yok

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bursada okumak varken b.....k gibi rizede okumakkkkkk

Aman Rizeliler duymasın bunu :D

18 yaşımdayım. Hatalarım çok elbette ama Allah'a şükür keşke böyle yapmasaydım dediğim büyük bir hatam yok. İnşallah olmazda.

X_Codesia

Profesör
Reaksiyon puanı
9
sevdiğim kıza seni seviyorum demem en büyük hata oldu.

bi daha düşmem asla böle tuzaklara :D

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kaynanamlarla aynı binada oturmak
üç kuruşluk insanlara 5 kuruşluk değer vermek
zamane insanlarından biraz dürüst olmalarını beklemek
inatla bunu savunmak ooff off
ama şu kaynana yokmu aman allahım sen büyüksün ne diyiim

sortieboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük bir firmada staj yapıyorum.Geçen bir talep üstüne boş olan perşembe günümüde gitmeye karar verdim.Sonra vurdum kafama :):) evde yatmak varken ........... :):)

ddogukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Orta okulda kız arkadaşım ile gezerken taşa tekme attım kedinin birine öylebir vurdukki içim acıdı zaten o anda onu kız görünce oda bıraktı:D

ouslu77

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayatımda yaptığım en büyük hata : Evlenmek !

atlantizzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sigara icmek sigara beni bırakmadan ben onu bırakmalıyım işte hayatımın hatası

tuvana

Doçent
Reaksiyon puanı
1
çok şey var ama hangisini anlatayım:(:(:(

tanık

Asistan