Hayata Bakış !...

Bu konuyu okuyanlar

xxBlackPearl

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar. Sabah kahvaltı yaparlarken, komşu da çamaşırları asıyormuş. Kadın kocasına "Bak, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor." demiş. Kocası ona bakmış, hiçbir şey söylememiş, kahvaltısına devam etmiş.

Kadın, komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmiş.

Bir ay kadar sonra, bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok şaşırmış "Bak" demiş kocasına "Çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba ?'"
"Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim" diye cevap vermiş kocası....

Hayatta da böyle değil midir ?

Başkalarını izlerken gördüklerimiz, baktığımız pencerenin ne kadar temiz olduğuna bağlıdır. Birini eleştirmeden ve hemen yargılamaya başlamadan önce zihin durumumuza bakmak ve "iyi" olanı görmeye hazır olup olmadığımızı farketmek güzel bir fikir olabilir...

Güzel bir gün sizinle olsun :)

emelkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerçekten çok güzel bir paylaşım.insan nasıl görmek isterse öyle görür.

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Dostum süperdi....
Verdiği ders çok anlamlı..

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Evet dost sohbetlerinde aktarabileceğim güzel bir hikaye daha..Sağolasın ASi Kartal

xxBlackPearl

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Beğendiğinize sevindim arkadaşlar... Sende sağolasın AsiLHaK...

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Çok anlamlı bir hikaye.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Güzeldi. Teşekkürler. Tertemiz pencerelerden tertemiz gözlerle bakmak dileğiyle...

hasanmustafa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
birşey görunce gözünü
7 kere sil öyle bak yanılmazsın