Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,370
  • Birazcık su, bıçak, kibrit bile yaşamla ölüm arasındaki o ince çizgide fark yaratabilir.
    • Açlık Oyunları
  • Gökyüzüne çöken gökkuşağı gibi, gökyüzündeki yıldızlar gibi yaşam asla küçük bir şey olarak hissedilmemeli.
    • Black
  • Hayatınız altından daha değerli.
    • Bob Marley
  • Hayatın daha çok dram tarafıyla karşı karşıyayız. Sanat bu anlamda hayatı biraz kolaylaştırmalı. Oyuncu olarak böyle bir sorumluluk hissediyorum ve yaptığım işlerde buna dikkat ediyorum.
    • Deniz Celiloğlu
  • Çocuk demek sizin bu hayatta arkanızda bıraktığınız varlık demek. Hayatı ancak böyle güzelleştirebilir, anlamlı kılabilirsiniz.
    • Deniz Celiloğlu
  • Bugün biliyorum ki filmlerimde anlattığım yaşam, benim için, gerçekten yaşadığım yaşamdan daha gerçek.
    • Federico Fellini
  • Yaşamın bilinci yaşamın kendisinden daha yüksektir.
    • Fyodor Dostoyevski
  • Yaşam, biz ölümlülere çok çalışmaksızın hiçbir şey bahşetmez.
    • Horatius
  • Hayat, siz başka planlar yaparak meşgul olduğunuz sırada size olan şeydir.
    • ~ John Lennon
  • Hayvanlar için hayatlarının bizim hayatlarımızdan daha önemsiz olduğunu söyleyen birisi hayatı için çırpınan bir hayvanı ellerinde tutmamıştır hiç. O hayvanın dişiyle tırnağıyla mücadele ettiğini görmemiştir.
    • John Maxwell Coetzee
  • Bir adamın hayatını almak hiçbir şeydir. Yüreğini almaksa bu her şey demektir.
    • Kaçış Planı
  • Bir nöronla yaşam olur. İki nöronla hareket edersiniz...
    • Lucy
  • Bir kuzunun hayatı bir insanın hayatından daha değersiz değildir.
    • Mahatma Gandhi
  • Hayat, paradan daha değerli bir ödüldür.
    • Ölüm Yarışı 2
  • Benliğine hakim olmak yaşamına hakim olmakla başlar.
    • ~ Robin Sharma
  • Yaşamın en temel hedefini, potansiyelinin zirvesine erişmek, başkalarına hizmet etmek, başkalarının yaşamında fark yaratmak, kendinden daha önemli şeyler için yaşamak olarak belirle.
    • Robin Sharma
  • Hayat bir armağandır. Her anını değerlendirmelisin.
    • Titanik
  • Yaşam öğrenmekle ilgilidir. Öğrenmeyi bıraktığınızda ölürsünüz.
    • Tom Clancy
  • Bütün hayvanlar birisidir. O birisi, bir hayatın sahibidir. Bu gözlerin arkasında bir hikâye var... Bu dünyanın hayat hikâyesinde onların da deneyimi var.[11]
    • Tom Regan