Havuzda buruna su kaçması

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Merhaba ben Aydın'da yaşıyorum.Aydın'ı bilen bilir şuan hava 33 derece.Deniz sezonu benim için yaklaştı bazıları içinde çoktan başladı.Geçen yıldan doktara burnumdaki bir rahatsızlıktan dolayı gitmiştim bir fısfıs verdi ve banyo yaparken denize girerken dikkat et burnuna fazla su almamaya çalış dedi.Bizim evin hemen 200m ilerisinde açık havuz var yazları oraya gidiyorum ama işte ister istemez burnuma su kaçabiliyor.Arkadaşım ile gidiyorum o burnuna su kaçtığında tepkisi sadece of burnuma su kaçtı oluyor benim burnuma azcık su kaçınca beynim patlıyacakmış gibi hissediyorum.Burunluklu deniz gözlüğü takmaya başladım ama çok kaba duruyor.Bende burun tıkacı almak istedim ama hiç kullanmadığımdan veya kullanan birisini görmediğimden emin değilim.Her buruna uyuyormu,burunu dışardanmı yoksa içeridenmi kapatıyor,burnu acıtıyormu bilmiyorum.Kullanan varsa beni aydınlatabilirmi veya bilenler burun tıkacı yada kaba gözükmeyen burunluklu deniz gözlüğü önerebilirmi?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
İş sağlık olunca kaba gözükme olayına takılmaman gerek diye düşünüyorum sonuçta yüzmeye gidiyorsun. Ben burun ve kulak tıkacını denemiştim. Burunu bıraktım şimdi sadece kulak tıkacı kullanıyorum çünkü suda kulağıma su kaçmasından nefret ediyorum açıkçası. Burun için aldığım tıkaç pek iyi çalışmamıştı. Dışarıdan takılan bir üründü. Kıskaç gibi burunu sıkıştırıp su almasını engellemeye çalışıyordu ama dediğim gibi burnumdan düşüyordu sürekli o yüzden seçimini iyi yapman gerek.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Sağlığına kavuşana kadar Havuzdan uzak dur.

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
İş sağlık olunca kaba gözükme olayına takılmaman gerek diye düşünüyorum sonuçta yüzmeye gidiyorsun. Ben burun ve kulak tıkacını denemiştim. Burunu bıraktım şimdi sadece kulak tıkacı kullanıyorum çünkü suda kulağıma su kaçmasından nefret ediyorum açıkçası. Burun için aldığım tıkaç pek iyi çalışmamıştı. Dışarıdan takılan bir üründü. Kıskaç gibi burunu sıkıştırıp su almasını engellemeye çalışıyordu ama dediğim gibi burnumdan düşüyordu sürekli o yüzden seçimini iyi yapman gerek.
Ben söyle birşey buldum;Yüzme - BURUN TIKACI
Yorumları okudum burundan düşmüyor burunu acıtmıyor su almıyor dibe batmıyor gibi yorumlar var sizinkide buna benzer bir şeymiydi.