Hatalar bazen yalnız kalmaniza neden olur

Bu konuyu okuyanlar

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Yaklaşık 1 senedir SDN yi takip ediyorum. Özel hayatımı, yaşadıklarımı herkesin öğrenmesini istemezdim ama geldiğim durumun içinden artık çıkamıyorum. Anlatabilecegim herkese anlattim ama nafile değişen hiçbir şey olmadı. Bana yardımcı olabilecek, derdimi anlayıp yardımcı olabilecek, yükümu hafifletecek tek şeyin büyük SDN ailesini olduğunu düşünüyorum. Yazıma baslamadan önce derdimin başkalarının derdinin yanında dert bile sayilmayacagini biliyorum. Yaşım, içinde bulunduğum dönemden dolayi ben en büyük derdim anlatacaklarim.
Izninizle yaziya geçmeden önce anlatırken isim yerine harflerle ile hitap edeceğimi şimdiden(örneğin: Burak-> B gibi ) vurgulamak istiyorum.
Simdiden okuyan, yorum yapan herkese teşekkür ediyorum :)

Manisa'da X lisesinde okuyan 3.sinif öğrencisiyim. Bu senenin 2.donemine kadar yolunda gitmeyen bir durum yoktu. 1.sinifta Y adında hoslandigim bir kız vardi. 1.sinifa gittiğim yılın 1 nisaninda Y'ye ona karşı hissettiklerimi söyledim. Olumsuz cevap aldım. Onun üzüntüsü 2-3 güne geçti. Y ile konuşuyordum, mesajlasiyorduk ama o beni pek fazla takmiyor gibiydi, beni kirmamak için konuşuyordu sanki. 1.sinif bitti yazın hiç konuşmadık. 2.sinif başladı tekrar konuşmaya başladım. Yıl içinde önemli birsey olmadığı için 2.sinifin olduğu yılın yazina geliyorum. Bütün yaz konuştuk, sabahlara kadar konuşuyorduk. Bir gün bana beni kaybetmekten mi yoksa yalnız kalmaktan mi korkuyorsun diye sordu. Cevap vermek istedim ama veremedim. O günden sonra onun konusu açılmadı. Bu sene 11.sinifa basladigimizda aramiz oldukça iyiydi. Doğum günümü sadece o hatirlamisti, bu beni çok mutlu etmişti. 2.donemin başına aynı şekilde geçti aramiz iyiydi ama o benim ona davrandigim gibi bana davranmiyordu.
2.donemin başında yakin arkadaşım A 2 yillik sevgilisi F den ayrıldı. Sürekli ayrılıp barisan bir yapıya sahiptiler. F ile muhabbetim sadece selamlasma ve ders hakkinda olurdu ama F aniden bir ilgi göstermeye başladı bana. Çok hasta olduğum dönemde sürekli birseyler yapmaya çalıştı. İyileşmem için birseyler yapmaya çalışıyordu. Iyiliğe karşı iyilik yapmak dogamda var bende ona karşı biraz ilgi göstermeye basladim. Konusmuyorken konuşur duruma geldik. Bana A ile başından geçen herşeyi anlattı. Ben ilk başta bunları baristirmaya çalıştım ama olmadı. Birden kendimi F nin tarafindayken buldum. Onu savunuyor onun yanında oluyordum. Günler, haftalar geçti fazla samimi olduk dışarıdan yanlış anlasilmaya başladık ama ikimiz içinde sorun olmuyordu bu. Bu sırada bir sürü arkadaşım F kisisinden uzak durmam gerektiğini söylüyordu. Ben onlari dinlemedim, dediklerini yapamadım. F ile aramizdaki yakınlık artarken Y kişisi ilede aramiz 3 senedir ilk kez bu kadar iyi oluyordu. Y yi evine birakiyordum, en önemlisi benimle isteyerek konuştuğunu hissediyordum. 3 sene boyunca bana iyiki varsın dememisti. Hatta bana seni çok seviyorum biliyor musun dedi belki arkadasca söyledi ama ondan duyması çok güzeldi. Y de sevdiğim kişide F ile bütün baglantimi kesmemi istiyordu. Bende F ile konuşmak istemiyordum ama yaptıkları benim yasimdaki birini çok kolay ikna edebilecek seylerdi. Sariliyordu öpüyordu benden hoslandigini düşünmeye başladım. F bir gün benim adima Y ye mesaj atmış. Y mesaji benim atmadigimi anlamış. Y F ile konusma konusunda çok ısrar ediyordu ama karşı karşıya gelmelerini istemiyordum. Y yi ikna ettim ve böyle birşey olduğu için özür diledim. F ile konusmayi kesmistim. F birkaç gün sonra benimle konuşmak istedi bende konuşalım dedim. Yaptığınin hata olduğunu benim agzimdan mesaj cekmemesi gerektiğini söyledi ve öptü. Optukten sonrada ne demek istediğimi anlamissindir herhalde dedi. Bariz anlaşılıyor, aklim hem Y yi düşünüyordu hemde F yi. 2sinden birini kenara atmak istemiyordum kimse kirilsin istemiyordum ama 1 mayista Y yi kirdim. F ile çıkmaya basladim. F benim Y ile konuşmami istemiyordu doğal olarak kabul ettim. İlk hafta sorun yoktu fakat daha sonra kız arıza cikartmaya başladı yok ben yapamıyorum çok ani oldu demeye başladı. Sinirlendim bende benim hayatimi degistiriyorsun, -öpüyor sarılıyor- duygularimla oynuyorsun dedim. Fikri degisti sonra çıkmaya devam ettik ama bana onları soyledikten sonra aklima Y gelmeye başladı tekrar ben F yi sevmiyordum hala Y yi seviyordum ama bir kiz için onunla konuşmuyordum onu silmistim. Y de bunu biliyordu. 3 hafta geçti F ile tartismalarimiz baya artti. O eski sevgilisi A yi unutamiyordu. Ben konuşma dedikçe onunla konusuyordu. Çok fazla sinirlendim. Y ile arami açtı, ailemle arami açtı, derslerimin düşmesine neden oldu ama hala suçlu benim gibi davraniyordu. Ailesinden erkek arkadasi olduğunu sakliyordu,ailesinden çok korkuyordu. Bende beni sinirlendirmeye devam edersen ailen herseyi ogrenir dedim. Çok kizdi benim hayatımı mi mahvetmeye calisiyorsun dedi. Bilmiyorum dedim benim hayatim mahvoldu sayende, belki bunu hakediyorsundur dedim. 1 haziranda ayrildik hemen A ya geri döndü onun kaybettiği birsey yoktu ama ben bir sürü şey kaybetmistim. 1 haziran aksaminda Y mesaj atti F yi A ile avmde görmüş."A ile F yi avmde gördüm. Haber vermek istedim. Rahatsız ettiysem özür dilerim, iyi akşamlar. " bu şekilde mesaj atti. Bende seninle konuşmam gereken şeyler var dedim. Özür dilemem gerekiyordu ama yaptığım çok büyük bir hataydi affetmesinin kolay olmayacağını biliyordum. Pazartesi gunu buluştuk. Özür dilerim çok büyük bir hata yaptim senin yerin benim çok farkli, seni kaybetmek istemiyorum seni silmek mümkün değil. Bana bir soru sormuştun beni kaybetmekten mi yoksa yalniz kalmaktan mi korkuyorsun diye onun cevabini şimdi öğrendim sensiz olunca senin değerini daha çok anladım dedim. O da beni bir kiz için sildin, beni taniyorsun böyle birseyden sonra konuşmam ben,seninle konustum ama bu eskisi gibi olacağı anlamina gelmiyor dedi.
Hikayemin özeti bu şekilde. Şimdi Y ile eskisi gibi olmak istiyorum ama ikna etmesi beni affetmesi biraz olacak. Sizden istediğim affetmesi için neler yapabileceğim konusunda yardimci olmaniz.
Kafaniza takilan birsey sorabilirsiniz.
Yazim hataları için özür dilerim.
Yardım etmeye çalışan herkese şimdiden teşekkür ederim.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Abi kim okuyacak şimdi bunu ya..

Dur kızma hemen okuyayım.. :)

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben okudum :)
ve bu başına gelenler klasik bir sorun olduğundan, zamanla geçeceğini ve hiçbir tavsiyenin işe yaramayacağını, yarasada sorun sahibi tarafından ciddiye alınmayacağını bildiğimden susmayı tercih ediyorum.
Benim susman böyle, yapacak bişey yok :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Çok saçma buldum senın gıbı akıllı birisine hiç yakışmıyor kac yaşına gelmişssin o kadar aciz durumdasın ki yani kendını topla biraz hayat bir tek KADINLARDAN ibaret mi ???

Onların da 2 eli 2 bacagı var , Zamanı gelince hepsi olur zamanı gelmeyen şeyin zamanını 17-18 yaşında getirtmeye çalışma

Sana son tavsiye : AŞIK OLDUGUN KİŞİ EVLENECEĞİN KİŞİ OLSUN . . .

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Adama ben dedim konu aç diye mecbur okudum ve diyorum ki..

Seni gelir odunla döverim millet 1 tane bulamaz bu ikisi arasında kalmış :thumbup1:

İhtiyar-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yapman gereken tek birşey var. Sen seviyorsun bu kızı o yüzden söylüyorum yoksa söylemezdim.

Kıza güven ver ve ilgi göster. kırmamaya çalış ;)

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
[MENTION=63117]friendly[/MENTION] özet geçtim,fazla ayrıntıya girmemeye çalıştım. [MENTION=262256]Uranos[/MENTION] benimde ilk oldu bu daha önce kimseyle cikmamistim. Bende bu döneme kadar 1 tanesini bulamıyordum, bulma gibi bir niyetimde yoktu ama bir anda hersey değişti.
2 si arasında kalmıştım, bir tercih yaptım hatalı bir tercih oldu. Hatami düzeltmeye çalışıyorum şimdi.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
[MENTION=262256]Uranos[/MENTION] odunla dövmeyelim bayılır..
Daha önce dövdüm birisini ordan biliyorum..

Yavaş yavaş ıslatıp ıslatıp kayışla dövelim.. :)
Bunu da zamanında ben yemiştim gene ordan biliyorum.. :p

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=63117]friendly[/MENTION] özet geçtim,fazla ayrıntıya girmemeye çalıştım. [MENTION=262256]Uranos[/MENTION] benimde ilk oldu bu daha önce kimseyle cikmamistim. Bende bu döneme kadar 1 tanesini bulamıyordum, bulma gibi bir niyetimde yoktu ama bir anda hersey değişti.
2 si arasında kalmıştım, bir tercih yaptım hatalı bir tercih oldu. Hatami düzeltmeye çalışıyorum şimdi.

Y ile durum ne şimdi arkadaş,sevgili,sadece selamlaşma,hiç konuşmuyor.

A mı B mi C mi D mi ?

[MENTION=63117]friendly[/MENTION] Deri elbise filan da varmı kırbaç filan :D

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Y ile durum ne şimdi arkadaş,sevgili,sadece selamlaşma,hiç konuşmuyor.

A mı B mi C mi D mi ?

D ve C arasında, 2 gündür mesajlarima cevap vermiyor. Konustuktan sonra cevap vermişti ama birden cevap atmayı kesti. Sizce mesaj atmali miyim ?

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hatalı olduğunu kabul ediyosun bu güzel . Yaşıtız bu arada ama ne bileyim tercihlerin çok yanlış geldi kendimi senin yerine koyunca.Sonuçta 3 yıldır konuştuğun Y anladığım kadarıyla hep yanında olmaya çalışmış vb. Bu durumu düzeltmen cok zaman alabilir.Affetmesi için yapacakların basit . Sevdiği şeyler üzerine oynaman daha cazip olur ancak göz boyamadan.Yani kız demesin barışalım diye şebeklik yapıyor diye . Temennim aranızın düzelmesi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tl;dr

beyfendimizin hedefinde iki kız varmış. Y ile arası iyi olana kadar akla karayı seçmişken erkek arkadaşında yeni ayrılmış A nın tuzağına düşmüş. A ile hızlı gelişmiş. A, Y ile görüştürmemiş sonra eski erkek arkadşına dönmüş. Y den özür dilemiş. Y nin daha önceden sorduğu "sen beni kaybetmekten mi yoksa yalnız kalmaktan mı" sorusuna "sensiz olunca değerini anladım" şeklinde cevap vermiş. Y eskisi gibi olmaz sen beni bir kız için sildin demiş. sorun şu ki esk,si gibi olması için, affetmesi için ne yapmalıyım diyor.

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
D ve C arasında, 2 gündür mesajlarima cevap vermiyor. Konustuktan sonra cevap vermişti ama birden cevap atmayı kesti. Sizce mesaj atmali miyim ?

İmkanın varsa yüz yüze konuşmak daha iyi olur.Anlatırsın hislerini.

Kızın yanına gitmeden eylemlere katıl gaz ve cop ye biraz İki gözün iki çeşme sensizlikten bu hale geldim de.. :))

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Hatalı olduğunu kabul ediyosun bu güzel . Yaşıtız bu arada ama ne bileyim tercihlerin çok yanlış geldi kendimi senin yerine koyunca.Sonuçta 3 yıldır konuştuğun Y anladığım kadarıyla hep yanında olmaya çalışmış vb. Bu durumu düzeltmen cok zaman alabilir.Affetmesi için yapacakların basit . Sevdiği şeyler üzerine oynaman daha cazip olur ancak göz boyamadan.Yani kız demesin barışalım diye şebeklik yapıyor diye . Temennim aranızın düzelmesi :)

3 yılı genel olarak alırsak Y nin yaninda sürekli bulunmaya çalışıyordum, onunla konuşmak mutlu ediyordu beni. Bu dönem işler tersine döndü o benim yanımda olmaya başladı. Bu yüzden onu kaybetmek beni bu kadar üzüyor, yanimda olduğunu gördükten sonra neden böyle bir tercih yaptım hala anlamıyorum.

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
3 yılı genel olarak alırsak Y nin yaninda sürekli bulunmaya çalışıyordum, onunla konuşmak mutlu ediyordu beni. Bu dönem işler tersine döndü o benim yanımda olmaya başladı. Bu yüzden onu kaybetmek beni bu kadar üzüyor, yanimda olduğunu gördükten sonra neden böyle bir tercih yaptım hala anlamıyorum.
İşte buna bir anlık gaflet diyoruz . Merak etme her şey düzelir gerek 1 ayda gerek 1 yılda ancak geçmişe bakıp bunu hatırlaması sana karşı güvensizliğini tetikler.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
[MENTION=283626]patientia[/MENTION] [MENTION=262256]Uranos[/MENTION] ben Y ye seni kaybetmek istemiyorum, senin yerin çok farkli benim için dediğimde yüz yüze konuşuyorduk zaten. Bu pazartesi yüz yüze özür diledim benim için ne kadar önemli olduğunu dile getirdim ama sana karşı icimde bazi duygular besliyorum demedim.

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=289241]Burk.Clik[/MENTION] zaten Y ona karşı içinde duygular beslediğini biliyor lise 1 den. Peki o ne dedi senin dediklerine karşılık olarak ?

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
[MENTION=289241]Burk.Clik[/MENTION] zaten Y ona karşı içinde duygular beslediğini biliyor lise 1 den. Peki o ne dedi senin dediklerine karşılık olarak ?

"Beni tanıyorsun bu yaptiklarindan sonra seninle konuşmazdim normalde, eskisi gibi olmasi çok zor. Ben seni kaybetmedim sen beni kaybettin."dedi. Nasıl böyle birşey yaptın anlamıyorum dedi.

anndriy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok uzun olmasına rağmen yine de okudum
1. arkadaşının eski sevgilisiyle çkmakla hata yapmışsın

sana tavsiyem Y adlı şahısı gerçekten seviyosan elinden gelen herşeyi yap bi hata yaptım çok pişmanım bütün gerçekleri söyle işte büyük ihtimal kabul edecektir son olarak şunu unutma
İYİ İNSANLAR İYİ ŞEYLER YAPAR bidaha kızı üzme :)

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
"Beni tanıyorsun bu yaptiklarindan sonra seninle konuşmazdim normalde, eskisi gibi olmasi çok zor. Ben seni kaybetmedim sen beni kaybettin."dedi. Nasıl böyle birşey yaptın anlamıyorum dedi.
Gerisi sana kalmış haksız da diyemiyorum kız haklı.Artık affettirmeye çalışacaksın kendini dediğim gibi sevdiği şeylerin üzerine oyna.Yani sevdiği şeyleri yap.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yuzde 100 test edilip onaylanmistir. -ozur dile 1 şans daha iste. butun bu olaylar ergenligime denk geldi de. içimde aslinda sen varsin de. şurama birşey oturdu kalkmiyor de. bir karanlik gibi, bir korku gibi, bitmeyen bir gerilim-heyecan var içimde de. seni dusununce kalbim duzensiz atiyor de. ruyamda hep seni goruyorum de. sabah kalkinca agliyorum de. midem bulaniyor de. seni kaybettigim için. yaptigim tum salakliklar için affet beni de. sonra internetten arattirdim bunun adı aşkmış de. :D ve kizi boynundan öp. sonra gel bana bir teşekkür et. dugununede gelir pastanizida yerim ona gore. hadi kolay gelsin.