Hata mesajı

simeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,

Bilgisayarımda "eraser" programı vardı.Bir dosyayı silme komutu verdim.Ancak o dosya kullanımda olduğundan,eraser yeniden başlangıç sonrası silmeyi önerdi.Ben de kabul ettim.Ama,daha sonra o dosyayı geri dönüşüme gönderdim.Bu sefer,bilgisayar her yeniden başladığında eraser o dosyayı sormaya başladı.Bu mesajdan kurtulmak için eraser programını sildim.Gene olmadı.PC her açılışta ve reset sonrası aynı hata mesajını veriyor.
Bunun üzerine,kayıt defterinde ilgili anahtarı bulup sildim,ancak ilk resette gene aynı şey devam etti.Bu sefer güvenli kipte (yönetici benim) aynı anahtarı sildim.Güvenli kipten çıkıp normal başlangıca geçtiğimde hata vermedi.Tam kurtuldum derken,bilgisayarı yeniden başlattığımda aynı hata gene çıktı.
Sorunu nasıl çözebilirim.

Teşekkürler

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
eraser yerine unlocker kullan
windows'un hangisi?

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Dosyaadını biliyorsanız aynı dosyayı oluşturmayı deneyin bakalım silince rahat vercekmi :)

simeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xp kullanıyorum.Eraser den kurtulabilsem.Unlocker kullanırım.Ama kurtulamıyorumki !
Ayrıca Alex1024 arkadaşım,aynı dosyayı oluşturmaktan ne kasdetiğini anlamadım.Eğer runonce altında aynı isimle bir dosya oluştur diyorsan onu da yaptım olmadı.Hatta nasıl oldu bilmiyorum,runonce altında benzer isimli doya oluşturmuştum o da kaldı.Yani runonce altında önceden bir değer vardı şimdi aynı değerden iki tane var.
Sorundan kurtulmak için zamanlanmış görevlere baktım.Orada da eraser ile ilgili bir şey yok.İlginç olan şu ki:kayıt defterinde sorunlu değeri bulmama rağmen o değeri silemiyorum.Kayıt defterindeki o değerin nereye bağlı olduğunu ise hiç bulamıyorum

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
dur bu arada
açıklamanda bir gariplik var
eraser program kullanımda olduğundan silemediyse
nasıl daha sonra geri dönüşüme gönderdin:S

simeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle açıklayayım:Söz konusu silinecek dosyanın o anda kullanımda olduğunu söyledi eraser ve yeniden başlangıçta sileyim mi dedi.Ben de evet dedim.Ama sonra,her nasılsa o kullanımda olan dosya serbest kaldı ve ben de eraser le mi,yoksa geri dönüşüm kutusu yoluyla mı tam hatırlamıyorum ama ,dosyayı sildim.Tabii eraser programında o dosyayı yeniden başlangıç sonrası silme ayarı sabit kaldığından bu sefer her yeniden başlangıç sonrası, masaüstünü göstermeden silme uyarısı gelmeye başladı.
İşte ben de bundan,sonra bu uyarıdan kurtulmak için eraser'in kendisini defalarca sildim,yeniden yükledim ama sonuç değişmedi.Hata mesajından yola çıkarak kayıt defterindeki değere ulaştım.O değeri de sildim.Ama her yeniden başlangıçta tekrar oluştu.Üstelik o sırada eraser tamamen silinmiş olmasına rağmen.Ki bu silmelerin birini de uninstall programı ile bile yaptım.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
vay be
seninki gibi bir şeye ilk defa rastladım
advanced systemcare programıyla bir hata tarama yaptır ama büyük ihtimal geçirmez
bir umut işte
kusura bakma pek yardımcı olamadım:(

simeli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok canım ne kusuru,demek ki kaderim bu.Cins arızalar genelde bulur beni.Neyse,advanced systemcare'i indirmeyi deneyelim bakalım.Gizli çözüm galiba format.Yani binayı tamir yerine yık yeniden yap!Ya da pire için yorgan yakmak !

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
çalıştır deyip msconfig yazıp entere basın. msconfig de sistem başlangıcında çalıştırılan dosyalar görünür. Sekmelerdeki ini dosyaları da gözden geçir bence.

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ben çok anlamam bilgisayardan ama böyle bir durumda ilk önce aklıma sistem geri yükleme geldi.çözüm olmaz mı sizce de?

Son mesajlar