Hata diyor ama

Bu konuyu okuyanlar

by_xps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkdaslar ...@w.cn türünde bir msn adresim var.3-4 gun onceye kadar windows live messenger ile girebiliyordum simdi ise hata kodu : 8e5e05f6 veriyor.

araştirdim on bellegi temizleyin iexplorer kontrol edin diyor yaptım ama hala acilmiyor:angry:

sadece w.cn li hesabıma giremiyorum Oysa ki windows messenger aciyor :tt2:

Yardım edin lutfen wlm den nasıl baglanıcam :S

bortu2

Asistan
Reaksiyon puanı
7
hata kodundakileri biraz okudum da bence şöyle dene sistem saatine bir bak bakalım tam olarak ayarlımı deilse tarih saat olarak ayarla benim bios pilim bozukkende acmıyodu olabilir belki olmazsa;
combofix'i dene antivirusunle tarattır önbellekleri filan bi daha temizle ccleaner indir onunlada temizle bakalım bunları yapıpda olmuyosa pcyi camdan aşagı at :D

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
hata kodundakileri biraz okudum da bence şöyle dene sistem saatine bir bak bakalım tam olarak ayarlımı deilse tarih saat olarak ayarla benim bios pilim bozukkende acmıyodu olabilir belki olmazsa;
combofix'i dene antivirusunle tarattır önbellekleri filan bi daha temizle ccleaner indir onunlada temizle bakalım bunları yapıpda olmuyosa pcyi camdan aşagı at :D

Arkadaşın probleminin bu dediklerinle alakası bile yok. Öncelikle eğer saatle veya dolayısıyla BIOS piliyle alakalı bir durum olsaydı, başka bir hesaba bağlanamazdı. Virüslerle de alakası yok. :) Burada e-posta hesabından bahsediyoruz.

Tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım kullanıcı klasöründeki AppData altında Windows Live Messenger ile ilgili klasörde Cache isimli bir klasör vardı. Onun içerisinde bu w.cn'li adresinle ilgili girdileri temizlediğinde açabilirsin tahminimce. Bir klasör daha vardı, adı aklımda değil, klasörlerin içeriğini incelersen veya Google'da arama yaparsan bulabilirsin bu bilgileri.

by_xps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

pcm den gayet memnunum ben sistemim gereksinimlerimi karsılıyor.

@jeakuraes Teşekkürler.

Sorunu çözmek adına xp olan işletim sistemimi windos7 ultimateye cevirdim,ayrıca msn 9.0 beta yı kurdum suan bir sorum yok. isletim sistemim xp iken bir güvenlik acıgım varmıs bilgisayarda 4 tane trojan buldum.

dediginiz gibi sorunu cozmesem de tesekkurler :D suan bi sorun yok win 7 den de gayet memnunum ^^

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Öncelikle Messenger ön bellek dosyalarını silin. Bu işlemi yapmadan önce bilgisayarınızdaki gizli dosya ve klasörleri görünür duruma getirmeniz gerekiyor. Gizli dosyaları aktif hale getirmek için herhangi bir Windows penceresinin üst kısmında bulunan Araçlar menüsündeKlasör ve Arama Seçenekleri / Klasör Seçenekleri'ni tıklayın. Görünüm sekmesine geçin ve gizli Dosya ve Klasörler altında bulunan Gizli Dosya ve Klasörleri göster' i seçip işlemi tamamlayın.

Önbelleği temizlemek için;

XP için;
C:\Documents and Settings\ %USERPROFILE% \Local Settings\Application Data\Microsoft\ Windows Live Contacts klasörünün içindeki tüm dosyaları silin.

Vista / 7 için;
C:\Users\ %USERPROFILE% \AppData\Local\Microsoft\ Windows Live Contacts klasörünün içindeki dosyaları silin.

- Bilgisayarınızın tarih ve saatinin doğru olup olmadığını kontrol edin.
- Internet Explorer sunucu sertifika iptal seçeneği kontrol edin temizleyin.

Internet Explorer 'ı başlatın.
Araçlar menüsünde Internet Seçeneklerini tıklayın.
Internet seçeneklerinden Gelişmiş sekmesini tıklayın.
Güvenlik kısmında Kontrol Sunucu sertifika iptal için onay kutusu seçili ise kaldırın ve tamam'ı tıklayın.

Messenger oturum açın.

Son mesajlar