harici hdd kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,031
hepinize merhaba öncelikle benim laptıopumda 240gb nvme m.2 ssd bulunuyor fakat gta 5 yükledikten sonra yaklaşık 2gb boş yerim kaldı hiç bir şey indiremediğim için 1tb wd elements harici hdd aldım hızı falan gayet iyi ısınma falan yok ben bu harici hdd yi nasıl en iyi biçimde kullanabilirim yada içine işletim sistemi kurmamı önerirmisiniz
aldığım harddisk

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
hepinize merhaba öncelikle benim laptıopumda 240gb nvme m.2 ssd bulunuyor fakat gta 5 yükledikten sonra yaklaşık 2gb boş yerim kaldı hiç bir şey indiremediğim için 1tb wd elements harici hdd aldım hızı falan gayet iyi ısınma falan yok ben bu harici hdd yi nasıl en iyi biçimde kullanabilirim yada içine işletim sistemi kurmamı önerirmisiniz
aldığım harddisk
Taşınabilir harddiski kutusundan söküp laptoptaki sata portuna takabilirsiniz. İşletim sistemini harddiske kurmanızı önermem çok fazla yavaşlar ve donar. İşletim sisteminin yeri SSD'dir.

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,031
Taşınabilir harddiski kutusundan söküp laptoptaki sata portuna takabilirsiniz. İşletim sistemini harddiske kurmanızı önermem çok fazla yavaşlar ve donar. İşletim sisteminin yeri SSD'dir.
laptopda sata kısmı varmı bilmiyorum ayrıca içini açamam garantisi devam ediyor

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
laptopda sata kısmı varmı bilmiyorum ayrıca içini açamam garantisi devam ediyor
Laptobunuzun markası nedir? Tüm laptoplarda sata oluyor diye biliyorum. Ben de HP Pavilion var. Alır almaz direk kasayı söküp RAM taktım. HP ile daha önce görüşmüştüm kasaya zarar vermediğin sürece garanti bozulmaz dediler. İsterseniz öncelikle arayın sorun ondan sonra garanti bozulmaz derlerse takabilirsiniz. Markadan markaya değişiyor.

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,031
Laptobunuzun markası nedir? Tüm laptoplarda sata oluyor diye biliyorum. Ben de HP Pavilion var. Alır almaz direk kasayı söküp RAM taktım. HP ile daha önce görüşmüştüm kasaya zarar vermediğin sürece garanti bozulmaz dediler. İsterseniz öncelikle arayın sorun ondan sonra garanti bozulmaz derlerse takabilirsiniz. Markadan markaya değişiyor.
HP 15-DB1074NT AMD Ryzen 3 3200U 8GB 256GB SSD Freedos 15.6`` FHD Taşınabilir Bilgisayar 9CS17EA Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor bilgisayarım budur arayıp soracağım

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
İşletim sistemini HDDye kurmayın çok yavaş olur. SSD kullanmanızı öneririm.

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119

Ekli dosyalar

• 1610800546000.png
    1610800546000.png
    9.1 KB · Görüntüleme: 69