Harici Hardisk Tavsiyesi (Güncel) 150- 170 arası

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkadaşlar uzun süredir takipteydim ama artık yoruldum sonunda almaya karar verdim bütçem ise 150 en fazla 170 tl istediğim 1 tb 2.5luk olanlardan usbden beslemeli 2.5 lardı sanırım hangi marka iyidir karşıma çok fazla seçenek çıktı aklım iyice allak bullak oldu samsunga bakıyorum başkası aklımı çeliyor ona bakarken başka modele gözüm kayıyor çıkamadım işin içinden dediğim fiyat aralığında usbden beslemeli akıllı tvme takıp film izlemekte sorun çıkarmayacak bi harddiske ihtiyacım var teşekkürler​

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
savsiyem bayramı beklemen bende bayramı beklıyorum vatanpc vb sitelerde bayrama özel indirimler olursa pişman olursun.
şunun şurasında bayrama ne kaldıki :yes:

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
savsiyem bayramı beklemen bende bayramı beklıyorum vatanpc vb sitelerde bayrama özel indirimler olursa pişman olursun.
şunun şurasında bayrama ne kaldıki :yes:

bayramı beklerimde ben vip üyelik almakta erken davrandım 10 gün boşa gitti valla

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Nereye vip üyelik aldın?

Uygun bir fırsat görürsem haberdar edeyim.

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vallahi hocam, bende 500 gb, toshiba var...
Bir de geçen sene 1 TB'lik bir Samsung harici hard disk almıştım..
İkisindende çok memnunum, ama ne bileyim ama Toshiba markalı olan harici hard disk daha sağlam gibi geliyor her elime aldığım zaman...
Ama dediğim gibi ikisinden de şimdilik bir sıkıntım yok, benimkisi sadece insana verdiği his...

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
merhaba arkadaşlar uzun süredir takipteydim ama artık yoruldum sonunda almaya karar verdim bütçem ise 150 en fazla 170 tl istediğim 1 tb 2.5luk olanlardan usbden beslemeli 2.5 lardı sanırım hangi marka iyidir karşıma çok fazla seçenek çıktı aklım iyice allak bullak oldu samsunga bakıyorum başkası aklımı çeliyor ona bakarken başka modele gözüm kayıyor çıkamadım işin içinden dediğim fiyat aralığında usbden beslemeli akıllı tvme takıp film izlemekte sorun çıkarmayacak bi harddiske ihtiyacım var teşekkürler​

Üçüsüde kendini kanıtlamış kaliteli markalar, hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız.. Tasarım olarak hangisi hoşunuza giderse onu aLın.

http://www.vatanbilgisayar.com/Harici%20Harddisk/wd-wdbuzg0010bbk-eesn-2,5-1tb-elements-usb30--usb20-tasinabilir-disk/productdetails.aspx?I_ID=66624

http://www.hizlial.com/seagate-1-tb-backup-plus-25-usb-3020-disk-stbu1000201/30.031.1276.0142

http://www.eksenbilgisayar.com/urun...tb-usb-30-siyah-harici-disk-hdtp110ek3aa.aspx

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
cache değeri yüksek olan bir tane de bana önerirmisiniz. mesala 32 mb veya 64 mb

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
cache değeri yüksek olan bir tane de bana önerirmisiniz. mesala 32 mb veya 64 mb

Bütçe ne kadar? Siz hardisk tavsiyesi istiyorsunuz herhalde. Ön bellek performans anlamında hiçbir şekilde etkili olmaz, özellikle harici disklerde..

chart2.gif

chart3.gif

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Vatan Bilgisayarda Harici disk bölümüne gir, üst tarafta öne çıkan ürünler bölümünde indirimli hdd' ler var. Verbatim öneririm ben, içindeki diskin markası samsung. (Benim aldığım samsung çıktı) Fiyatı da uygun oluyor genelde.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8

dostum çok teşekkür ederim toshibayı aldım teknosayı gezerken gördüm yeni gelmiş

t9cpd.jpg

t9cqr.jpg

t9crs.jpg

t9csn.jpg

teknosadaki arkadaşta bunu tavsiye etti akıllı tvde sorun çıkarmaz tak oynat ciddende öyle oldu wd olanda vardı satıcı arkadaş akıllı tv için kesin bir şey söyleyemedi daha önce sattıkları 5 6 ürün geri gelmiş akıllı tvde desteklememiş ben aldım ilk işim müzik klibi atıp harddiske hemen tvde denedim canavar gibi çalıştı
[MENTION=74029]azen63[/MENTION] tavsiye ederim avuç kadar bir şey çok hafif arka cebime bile sığıyor

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
harici disk alımlarında marka olarak samsung, western tavsiyemdir, hız olarak da 16 mb cache, 7200 rpm ve üstlerini alabilirsiniz.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
dostum çok teşekkür ederim toshibayı aldım teknosayı gezerken gördüm yeni gelmiş

t9cpd.jpg

t9cqr.jpg

t9crs.jpg

t9csn.jpg

teknosadaki arkadaşta bunu tavsiye etti akıllı tvde sorun çıkarmaz tak oynat ciddende öyle oldu wd olanda vardı satıcı arkadaş akıllı tv için kesin bir şey söyleyemedi daha önce sattıkları 5 6 ürün geri gelmiş akıllı tvde desteklememiş ben aldım ilk işim müzik klibi atıp harddiske hemen tvde denedim canavar gibi çalıştı
@azen63 tavsiye ederim avuç kadar bir şey çok hafif arka cebime bile sığıyor
ben bunun üst modeli olan 64 bit olanını aldım bugün.

gizemli56

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende almayı düşünüyordum bir ara ama bayramı bekliyorum :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben bunun üst modeli olan 64 bit olanını aldım bugün.

valla ben anlamam 64bit falan :) aldım gitti [MENTION=84487]basbeLası[/MENTION]da bunu tavsiye etti satanda akıllı tv için sorun çıkarmayan modeller genelde bu dedi tek çekim 169 tl kafam iyice allak bullak olduydu aldım artık memnunum

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
valla ben anlamam 64bit falan :) aldım gitti @basbeLasıda bunu tavsiye etti satanda akıllı tv için sorun çıkarmayan modeller genelde bu dedi tek çekim 169 tl kafam iyice allak bullak olduydu aldım artık memnunum

Arkadaşın 64 bitten neyi kastettiğini anlamadım, harici disklerde bit olmaz, sabit disklerde bit alanı vardır..
Önerdiğim üç hardiskin aktarım hızları ve usb'den gönderdikleri veri yolu gücü aynı. Geriye hangi diskin sağlam olması kalıyor, seagate backup plus pek sağlam görünmüyor. WD iyi, ama bence toshiba hepsinden daha sağlam:)

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşın 64 bitten neyi kastettiğini anlamadım, harici disklerde bit olmaz, sabit disklerde bit alanı vardır..
Önerdiğim üç hardiskin aktarım hızları ve usb'den gönderdikleri veri yolu gücü aynı. Geriye hangi diskin sağlam olması kalıyor, seagate backup plus pek sağlam görünmüyor. WD iyi, ama bence toshiba hepsinden daha sağlam:)
kardeş bende pek anlamadım ama söyle birşey söylediler bana.. 64 bit sistemleri destekliyormuşş. muş diyorum bende emin değilim yani...

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8

pcde usb3 portu vardı usb3 cihazım olmadığı için bi işede yaramıyodu 5 dakikalık müziği usb 3.0dan attım harddiske ne zaman aldı ne zaman kopyaladı göremedim bile o yeşil ilerleme çubuğunu bile göremedim valla :) resmen harddiske ışınlandı dosya aynı müziği 2.0la attım 30 saniye sürdü yeşil çubuğu 2.0da gördüm ama :)

Son mesajlar