Harici hardisk sürekli düt düt diye ötüyor

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlkar benım bir tr bayt LG harici hardisk vara kşam sağlam olarak çalışıyodu sabah baktığımda düt düt ses çıkarıyor ve bilgisayar görmüyor bilgisi olan var mı

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Sorununuz ciddi diyebilirim. Akşam kapatırken fiziksel olarak biryere çarpmış olabilirsiniz. Veya hızlı bi şekilde çıkarınca bozulma şansı olabiliyor. Ama büyük ihtimal diskin içindeki manyetik okuyucuda sorun var gibi görünüyor..
Ondan o şekilde ses verir.. Geçmiş olsun. Çözümü elbette var ancak biraz tuzlu...

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayır akşam çalışır vaziyette bırakmıştım zaten fişini falan çıkarmamıştım. evet çözümü var dedidiz bu tuzlu çözüm nasıl oluyooo ilginiz için tşkler

---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:13 ----------

benım aklıma başka bir ççzüm geliyor bimem siz ne dersiniz . diyorum ki içindeki cd yi çıkarıp sağlam olan başka bir hardiske taksak çalışmaz mı acaba

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Keşke çıkartsaydınız. Elektrik gitmesinden de olabiliyor.. Olan olmuş zaten önünüze bakmanız lazım. Çok demode bir söz söyleyeceğim ama başka da yolu yok :) "veri kurtarma şirketleri var". Oralara başvurup kesin olmamakla birlikte verilerinizi kurtarabilirsiniz. Benim bildiğim 1500 tl den başlıyor kurtarma işi.. Çok çok önemli bilgileriniz varsa ve maddi olarak o parayı veririm diyorsanız siz bilirsiniz :)

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

benım aklıma başka bir ççzüm geliyor bimem siz ne dersiniz . diyorum ki içindeki cd yi çıkarıp sağlam olan başka bir hardiske taksak çalışmaz mı acaba

Onu takmak öyle kolay değil :) . Cd değil o hem, sabit disk. Bana marka ve modelini yazar mısınız harici diskinizin.?

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayır o darda önemlı bişe yok filim müzik falan işte bide kendisi nese olan olmuş
bir çözüm olasılığını sölemiştim yukarda okudunuz mu

---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

marka olarak LG yazıyor external HDD 1tb

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hayır o darda önemlı bişe yok filim müzik falan işte bide kendisi nese olan olmuş
bir çözüm olasılığını sölemiştim yukarda okudunuz mu

---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

marka olarak LG yazıyor external HDD 1tb

http://www.lg.com/tr/support/repair/support-repair-options.jsp

Buradan LG Müşteri Hizmetlerini arayıp garanti kapsamındaysa ürünün arızasını giderirler veya yenisini verirler..
Orada numarası var. İsterseniz bir arayın derdinizi anlatın.. Yardımcı olacaklardır..

aymelek981

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ilginiz için tşkler aradım garantisi çıkmıyormuş onlarda

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
O zaman fazla uğraşmayın o harici diskle. Müzik vs yeniden edinebilirsiniz.. Yeni almak isterseniz size bi kaç marka öneririm:

Yakınınızda "Elektroworld" varsa orada Western Digital 1.5 TB 3.5inc'lik Harici Diskler var. Onlar gayet sağlam. Elektroworld HDD olarak ucuzdur.. İyi günler dilerim.. :)

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31

Denilen şu "Biraz daha Türkçe'ye ve yazılan kelimelere dikkat etsek." Burada anlatılmak istenen anlaşılıyor ama bu şekilde devam edilince kişinin kendisinde ve cevap verenlerde özensizlik sonucu anlaşma zorlukları artabiliyor ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ön usb girişlerini kullanıyorsan bazen tam güç veremediğinden olabilir. kasanın arka usb girişlerini dene bende oluyordu...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
laptop için de aynı şey geçerli sanıyorum,bende lenovo z510 var sağ usb den aldım sola taktım bip sesi düzeldi..