Harici harddiskdeki dosyalar görünmüyor

quadrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde bir arkadaşımın 320 Gb WD 3.5" harici harddiski var. Bu harddiski bir antivirüs programı ile tarattıktan sonra içindeki dosyalara ulaşamaz olmuşlar. Harddiskde 300 Gb kadar bilgi var (harddiske girmeden sağ tıklayıp baktığımızda öyle diyor) ama içerisinde dosyalar görülmüyor. Gizli dosya göster, sstem dosyası göster seçenekleri ile oynadım, sorun bunlar değil.

Sayın SDN sakinleri, bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Başka bir pc de denemek lazım (aynı zamanda virüs testine tabi tutarak)
Aynı problem, Philips 320 GB Taşınabilir HD i olan bir arkadaşımın başına gelmişti.
Kendi sistemi algılamadığı halde bendeki Windows 7 ye takınca normal açılıyordu.
Kullandığı işletim sisteminde kapalı servisler/hizmetler olduğunu görüp formatlamıştık.

attar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım eğer nod 32 kullandıysan büyük ihtimalle karantinaya almıştır bunun için şunu öneririm tarattığın bilgisayardan nod32 nin karantina kısmına gir burada karantinaya alınan dosyaların listesi bulunur bu isimleri alarak başlat çalıştırdan
teker teker dosyaları aç ve kopyala yada kes nerden biliyorsun dersen bende de aynı problem olmuştu başka bir virüs programı isede büyük ihtimalle böyledir
ha bide karantinaya taşınan dosyalar 60 gün içinde silinir.

Mehmet_Tahir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bendede bazı dosyalar görünmüyordu megersem virüs bulaşmış dosyalarımı gizli hale getiriyor hemde "gizli dosyarı göster" seçenegine bastıgımda onuda kapatıyor gizli olan dosyalarımı açamıyordum .
sende virüs bulaştırmış olabilirsin combofix dene tavsiye ederim.

bnnsl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Attribute Changer programını kurduktan sonra bilgisayarımda hdd sağ click - öznitelikleri değiştir - Gizli seçeneğini pasif yapıp tüm alt klasörlere uygula diceksin.

kemik81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnnsl. Çok teşekkür ederim kardeşim Allah razı olsun.

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bendede bazı dosyalar görünmüyordu megersem virüs bulaşmış dosyalarımı gizli hale getiriyor hemde "gizli dosyarı göster" seçenegine bastıgımda onuda kapatıyor gizli olan dosyalarımı açamıyordum .
sende virüs bulaştırmış olabilirsin combofix dene tavsiye ederim.

Evet Öyledir Ve En Rahatından Combofix ile Taratmanı Tavsiye Ederim