Hard Disk Devresi Tutuştu...

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, Başlıkta belirttiğim gibi hard disk devrem tutuştu... Nasıl oldu diye merak edenler varsa anlatmak isterim:biggrin:. Pc kasasının önüne fan bağlamıştım ve onu​
sökmek istedim, sökerken de fan kablolarının ucu açıktı ve hard diskimin devresi üzerinde ki cipe denk gelmiş biran da duman ve alev çıktı hemen pc yi kapadım ama iş işten geçmiş oldu tabi...

Samsung marka HD502HJ model. HDD şuan çalışmıyor

-
Bu devre kartının aynısından lazım İstanbul da bu devreden satan yerler var mıdır varsa benimle paylaşabilir misiniz ?​
-Bu cipin değişme imkanı var mıdır ?​
-Hard diskin içinde önemli verilerim var, ucuz yollu bu bilgileri nasıl kurtarabilirim ?​

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...​

-Yanmış cip, resimde kırmızı çember içinde olandır

pw5xh.jpg

(Daha detaylı foto isteyen arkadaşlar olursa extra fotoğraf yükleyebilirim...)

.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bence en kolayı aynı harddiskten alıp kartı değiştirmek :) Kartın yedeğini ancak ebay vs. yerlerden bulabilirsin diye tahmin ediyorum.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
bu isten anlayan birine götür Hdd yi. oradan diskleri söküp yeni bir Hdd taksın. bu şekilde verilerini kurtarmış olursun. benim aklıma gelen yöntem bu. başka yöntemler var ise arkadaşlar yardımcı olurlar belki sana..

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada hard disk 500GB yenisinin fiyatı 110 - 140 TL arasında değişmekte ve şuan da yenisini alacak maddi durumum pek yok...

Bu işlerden kimler daha iyi anlar, bu anlayan kişileri nerede bulabilirim (İstanbul da ikamet ediyorum)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bu arada hard disk 500GB yenisinin fiyatı 110 - 140 TL arasında değişmekte ve şuan da yenisini alacak maddi durumum pek yok...

Bu işlerden kimler daha iyi anlar, bu anlayan kişileri nerede bulabilirim (İstanbul da ikamet ediyorum)

10 tane bozuk vardı mesajını gördüm baktım hiç biri uyumlu değil üzgünüm ama istanbul da oturuyorsan mecideköy de bulursun aynı HDD orada hurtacı var oradan bula bilirsin

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10 tane bozuk vardı mesajını gördüm baktım hiç biri uyumlu değil üzgünüm ama istanbul da oturuyorsan mecideköy de bulursun aynı HDD orada hurtacı var oradan bula bilirsin

Teşekkür ederim.

Bu hurdacıyı nasıl bulabilirim Mecidiyeköy de nerede ?

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Teşekkür ederim.

Bu hurdacıyı nasıl bulabilirim Mecidiyeköy de nerede ?

mecideköy eski ali samiyen karşısında profilo avm doğru in orada sor gösterirler hepsi bilgisayarcı görürsün zaten HDD beraber götür

olcar1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yarın gitmeyi planlıyorum. Umarım devreden bulabilirim orada...

Başka nasıl ucuz yollu kurtarabilirim bu verileri.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Yarın gitmeyi planlıyorum. Umarım devreden bulabilirim orada...

Başka nasıl ucuz yollu kurtarabilirim bu verileri.

board calışmadığı sürece kurtaramazsın acmayı da deneme tamamen bozarsın kulanılmaz hale gelir bulursun orda yarın git hepsi acık

mikail13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
istanbul dan ben varım. genelde kartları yenisi ile değişirim. (birebir değişim işe yaramaz. çip değişimi de gereklidir genelde.)

hem verilere hem de diskinize kavuşursunuz..

mikail1313@gmail.com

0505 403 35 80