Öneri Hangisini tercih etmeliyim? Xiaomi 13T Pro, Poco F6 Pro, Samsung S24+

NapperC

Öğrenci
23 Aralık 2022
44
7
8
34
Son olarak tercihlerimi değiştirdim telefon konusunda da "Xiaomi 13T Pro, Poco F6 Pro, Samsung S24+" bu üç telefon arasında kaldım. Benim için günlük pil ömrünün uzunluğu ve kamera önemlidir. Günlük videolar, internette gezinmeler ve sosyal medyaya bazen yoğun bakıyorum. Samsung S24+almayı düşünüyordum fakat hızlı şarjı neredeyse 1 saat 5 dakika gibi bir sürede doldurduğu için kafamı karıştırdı. Sadece hızlı şarj yüzünden tercih etmedim. Ama hızlı şarjı dikkate alıp "Xiaomi 13T Pro, Poco F6 Pro" arasından hangisini tercih etmeliyim? Poco F6 pro daha mağazalara gelmemiş zaten ama telefonu 1-2 hafta içinde almayı düşünüyorum.

Hızlı şarjı olup (20 dk gibi) günde 2 kere doldurmak mı yoksa hızlı şarjı uzun süre olup günde tek sefer doldurmak mı mantıklı?

Ve birde bu üç telefon arasında pili günlük kullanımda en çok giden hangisi deneyimleyen var mı?

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,697
6
738
293
36
Hızlı şarj için telefon elemek bence çok mantıksız. Samsung Galaxy S21FE kullanıyorum, 25W hızlı şarj var. Gayet yeterli yani. Geceden takıyorum, sabaha %100 oluyor. Çok yoğun kullanmazsam günü çok rahat bitiriyor. He baktım çok yoğun kullandım, yarım saat şarja takıyorum yetiyor. Yani 10 dakikada %100 olsa neeee olmasa ne ?

NapperC

Öğrenci
23 Aralık 2022
44
7
8
34
Hızlı şarj için telefon elemek bence çok mantıksız. Samsung Galaxy S21FE kullanıyorum, 25W hızlı şarj var. Gayet yeterli yani. Geceden takıyorum, sabaha %100 oluyor. Çok yoğun kullanmazsam günü çok rahat bitiriyor. He baktım çok yoğun kullandım, yarım saat şarja takıyorum yetiyor. Yani 10 dakikada %100 olsa neeee olmasa ne ?
Anladım.

Poco f6 pro ile Samsung S24+ arasından hangisini önerirdiniz?

Xiaomi 13T Pro ile Samsung S24+ arasından hangisini önerirdiniz?

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,697
6
738
293
36
Poco ve Xiaomi kullanmadım. Apple'dan sonra Samsung'a geçtim ve çok memnunum. İlk Android deneyimim ayrıca.

O telefonları kullananlar yorum yaparsa çok mantıklı olur. Kağıt üstünde tavsiye etmem senin pek işine yaramaz, uzun sürede kullanıp yorumlamak daha önemli.

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
2,865
2
2,939
358
Samsung'un tasarımlarından bıktım, bunaldım. Artık baktıkça iğrenmeye başladım. Bu hastalık gibi oldu artık bende. Sırf bu sebepten telefon değiştirmeme ramak kaldı.

Ama şu deneyimimi aktarabilirim. Samsung ve Xiaomi ninde farklı modellerini uzun süreler kullandım. Xiaomi telefonumun ekranı kırıldı, ekran bulamadık günlerce bekledim kırık halde. Samsung ekranı 3 kere kırdım orjinali ile aynı gün değişim yaptık. Samsung birçok açıdan avantajlı ve benim gözümde daha güvenilir bir marka. Yine de bu tasarımda kaldığı sürece sonraki telefonumu samsung almamakta kararlıyım.

26 Ekim 2020
5,233
4,436
1,358
35
S24 Plus varken diğerlerinin esamesi okunmaz 👍

13 t pro ve f6 pro ise ben güncellik adına f6 pro derim çünkü hyperos daha iyi çalışacaktır, 13t pronun leicasına bakma ahım şahım fark yok.

Ama neredeyse yarı fiyatı olarak Honor 90 ı listeye ekleyin derim, kamerası 13t prodan daha iyi.

Ben şunu düşünüyorum çinlilerin en iyi yaptığı marka huawei ve yan ürün olduğu için aynı zamanda honor 👍

Son düzenleme: