Yardım Hangisi daha iyi

Hangisi internet veya çekme yönünden vb. daha iyi

• Türk Telekom

Kullanılan: 2 33.3%
  • Vodafone

Kullanılan: 1 16.7%
  • Turkcell

Kullanılan: 3 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    6
Reaksiyon puanı
17
Hemen hemen 1 ay sonra numara değiştiricem. Yeni hat alacağım hangi operatör daha iyi? İnternet ya da çekme yönünden falan

Reaksiyon puanı
8,023
Vodafone en azından benim bölgemde vasat. İnternet hızı en fazla 3 4 Mbps görüyor. Bazı lokasyonlarda telefonla bile görüşemiyorum çekmiyor hiç. 6 yıl civarında kullandım ve 1 kez bile memnun etmedi. Türk Telekom ondan bir tık daha iyi performans verdi en azından internete erişebiliyorum 30Mbps civarında veriyor aynı konumlarda. Turkcell ise en başarılısı ancak en tuzlusu. Bütçeniz el veriyorsa en performanslısı Turkcell, daha sonra Türk Telekom , mecbur kalırsanız da Vodafone seçin derim.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,063
Çekim ve hız: Turkcell>Türk Telekom>Vodafone
Fiyat: Vodafone>Türk Telekom>Turkcell
Fiyat/Performans: Türk Telekom

Yukarıdaki analiz tamamen benim kullanımıma ve tecrübeme bağlı. Tüm operatörleri denedim ve Türkiye'nin neredeyse uçtan uca her yerinde zaman geçirdim.
  • Turkcell çekim ve hız konusunda asla üzmez, neredeyse rakiplerinin iki katıdır, ancak fiyat olarak öğrenci isen üzebilir. Yani eğer bütçen uygunsa kesinlikle Turkcell'i tercih etmelisin.
  • İnterneti çok kullanıyorsan Vodafone'u tercih etmelisin.
  • Hepsinden olsun diyorsan, bir taraftan kötü bir taraftan iyi olmasın diyorsan Türk Telekom'u tercih edebilirsin.

Reaksiyon puanı
17
Turkcell ne kadar tuzlu mesela bir örnek verir misiniz?

Son düzenleme:

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,063
Turkcell ne kadar tuzlu mesela bir örnek verir misiniz?
Paketten pakete ve kampanyalara göre değişiklik gösterebilir ancak ortalama %20-%30 diğer operatörlere göre yüksektir. Ama yeni geçişlerde kampanya olabiliyor, çok uyguna da paket satın alabiliyorsun. 3 operatör için küçük bir araştırma yapmanı tavsiye ederim. Sana özel olan teklifleri gözden geçirip en uygununu seçebilirsin, bu şekilde daha sağlıklı olacaktır.

Reaksiyon puanı
17
Para fark etmez performans önemli hızı ve çekmesi de aynı şekil. Peki bir şey daha soracağım. Ev interneti olarak hangisi daha iyi? Yine Turkcell mi?

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,063
Evet, yine Turkcell :)
Takip ettiğim son 3 senede hız sıralamasında Türkiye’de en üst sırada.

barisbiyik

CEO
Moderatör
SDN
Reaksiyon puanı
1,063
Rica ederim, iyi akşamlar dilerim.