Soru Hangisi Daha Çabuk Kandırılır?

En çok kandırılabilir kesim

• Yaşlılar

Kullanılan: 1 12.5%
  • Gençler

Kullanılan: 2 25.0%
  • Her ikisi de

Kullanılan: 5 62.5%

• Kullanılan toplam oy
    8

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba arkadaşlar En çok hangisi kandırılır.
Yaşlı mı ? Genç mı?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Aslında her ikisi de. Çünkü ilk önce bilinçli bir birey olmak lazım. Bilinçli olmayan birey genç yaşlı fark etmez kandırılır. Örnek vereyim burs karşılığı seçim yapan gençler. Ya da sorgulamayı bilmeyen yaşlılar. Önemli olan klişelerden vazgeçmiş bilinçli bir topluma ihtiyacımız olduğudur.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ben ikisini de gördüm birisi korkutularak kandırılıyor diğeri de istekleri üzerine kandırılıyor yani yok telefon alaçam vs vs diye

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Herk ikisini de kandırmak kolay olabilir. Çiftlik bank olayını biliyorsunuzdur. Yani her yaşta insanı kandırmak ve dolandırmak çok basit.
Yaştan çok asıl akıl önemli. 40 yaşında insanı kandırabilirsin ama belki 20 yaşındaki insanı kandıramayabilirsin.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Herk ikisini de kandırmak kolay olabilir. Çiftlik bank olayını biliyorsunuzdur. Yani her yaşta insanı kandırmak ve dolandırmak çok basit.
Yaştan çok asıl akıl önemli. 40 yaşında insanı kandırabilirsin ama belki 20 yaşındaki insanı kandıramayabilirsin.
20 yaşındaki insanı da kandırabilirsin. İnsana ihtiyacı olan şeyi sunup eksik verirsen ya da hiç vermezsen kandırmış olursun. Burs karşılığında seçim yapan gençleri unutma. Ya da emekli ikramiyesi karşılığında seçim yapan emeklileri unutma. Kolay yoldan para kazanmaya çalışanları unutma.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
20 yaşındaki insanı da kandırabilirsin. İnsana ihtiyacı olan şeyi sunup eksik verirsen ya da hiç vermezsen kandırmış olursun. Burs karşılığında seçim yapan gençleri unutma. Ya da emekli ikramiyesi karşılığında seçim yapan emeklileri unutma. Kolay yoldan para kazanmaya çalışanları unutma.
Oraya belki diye yazdım. Yani örnek vermek anlamında. Yaş önemli değil asıl akıl önemli demek istedim.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Oraya belki diye yazdım. Yani örnek vermek anlamında. Yaş önemli değil asıl akıl önemli demek istedim.
Değerli Roma İmparatoru belkilere bakarsak bu iş çok uzar. Akış yaşta değil baştadır. Lakin bilinçsiz, şuursuz, cahil akla sahip bireyler ülkeyi felakete götürürler.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Genelde gençler daha çabuk kandırılır. Tiktokdaki gerizekalı kitlesini bir görsen daha iyi anlarsın ?