Hangi Yılların Insanısınız?

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Gözlerinizi bir kaç dakika kapatın ve geçmişe yolculuk edin.70'ler, 80'ler, 90'lar ve 2000'ler... Çok uzak tarihler olmasa da çok uzak yaşamlar gibi geliyor kulağa.Siz hangi dönemin insansınız, hangi dönemin ruhuyla yaşıyorsunuz? Bu başlık altında paylaşalım...

--------------------------------------------------------------------------------------

90 lı Yıl ... Demek

90'lı yıllara girerken Lambada şarkısıyla dans etmek demek. Yeni Türkü'nün Telli Telli Kayahan'ın Yemin Ettim Sezen Aksu'nun Hadi Bakalım Sertab Erener'in Sakin Ol Nükhet Duru'nun Mahmure Yonca Evcimik'in Abone 8:15 vapuru Bandıra Bandıra Yıldız Tilbenin Delikanlım şarkısı Demet Sağıroğlunun Kınalı Bebeği ve Arnavut Kaldırımı Serdar Ortaç'ın Karabiberim Tarkan'ın Kıl Oldum A acayipsin Şımarık Mustafa Sandal'ın Bu Kız Beni Görmeli Suç Bende Araba Levent Yükselin Bi Daha Ebru Yaşar'ın Senin anan benim için doğurmuş şarkılarını özel radyodan dinleyip ezbere söylemek dans etmek demek. Telefon veya faks ile radyodan istek şarkısı çalmak. 900'lü hatlı telefonları aramak demek, yada telefon faturalarını kabartmak demek. Televizyon izlerken sık sık reklam arası vermek demek. Özel televizyon kanalları karasal antenle izlemek demek. Özel kanalların yavaş yavaş çoğaldığını görmek demek. Game boy tetris sanal bebek oyunlarını oynamak teknoloji denilince cep telefonu interneti bilgisayarı tanımaya başlamak demek. 90'lı yıllarda eğer çocuksanız bir zamanların Kanal 6 programında Tolga abi Hügo yarışma programını izlemek nereye çuf çufluyoruz demek. Show Tv kanalı ilk açıldığında haftanın yedi günü her akşam Çarkıfelek yarışmasını seyretmek. İlkokul orta lise ünüversite öğrencisi olmak demek. 90'lı yıllarda evlenmiş olmak demek.
Özel tv'lerde Televole Paparazzi magazin programlarını izlemek demek, 90'lı yıllarda pembe ve yerli diziler izlemek demek. Siyasi dinci grubunda sadece Necmettin Erbakan diğer siyasiciler Tansu Çiller. Mesut Yılmaz olaylı haberlerini izlemek demek. Meydanlara gidip ünlülerin halk konserine gidip çığlık çığlığa bağırıp şarkı söyleyerek eşlik etmek demek, gazetelerden kupon biriktirerek ürün almak demek. Muhabbet kuşu beslemek demek, onu insan gibi konuşturup ev içinde uçurmak demek, 90'lı yıllarda doğup büyümek demek.90'lı yılların sonunda Playstation oyun oynamak demek.

Reaksiyon puanı
188
Ben de 90'lı yılların insanıyım :) Yazı bana çocukluğumu hatırlattı :)

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27

1970'ler...

TV yeni çıkmış, siyah/beyaz, sadece TRT var ama olsun, abuk sabuk magazin yok, seviyeli, ölçülü.
Müzik için TRT 3 var radyo olarak, ama olsun, dönemin hatta bir yüzyılın en kaliteli müziği yeni filizlenmiş.
Deep Purple'dan Highway Star, Smoke On The Water, Black Night,
Led Zeppelin'den Whole Lotta Love, Living Loving Maid,
Black Sabbath'dan Paranoid,
Ten Years After, Rolling Stones, Grand Funk Railroad, Guess Who, Temptations,
Tina Turner ve daha onlarca grup ve şarkıcı liste başı olmak için kapışmışlar ki, ya hey! Kıran kırana muhteşem parçalar patlaması yaşanıyor.
Yaşam ucuz.
Tüm besinler katkısız.
İnsanlar daha saygılı, küçük büyüğüne saygılı, büyük küçüğüne sevgi duyuyor.
Komşu aileden biri.
Semt birbirini tanıyor.
Hırsızlık, dolandırıcılık az.
Söz senet kadar değerli.
Çoğu ev bahçeli, her bahçede salkım salkım meyve dolu.
Sokaklardan geçerken bahçelerden gelen çiçek kokuları nefesinizi açıyor.
Kaliteli Artistlerin filmleri var.
Konusu ne olursa olsun, bir filmde Gregory Peck var, diğerinde Marlon Brando. Hepsi izlenmeli.
Bol bol çizgiroman var.
Bir yanda İtalyan kökenli Tommiks, Teksaslar, Teksler, diğer yanda Belçika kökenli Tenten, Red Kit, Küçük Prens, İngiliz kökenli 1001 Roman, Ceylan, Macera dergileri.
Ucuz. Seç ,beğen, al.
Otomobil az, hava kirliliği az.
Denizler temiz. Git istediğin plaja, gününü geçir, yüz, güneşlen.

Ben bu güzellikleri gördükten sonra, o günleri tercih etmezsem dünyadaki güzelliklere ihanet etmiş olurum.
:)

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
21966_275460241085_150985831085_3997302_6491477_n.jpg

90'lı yılların unutulmayan bazı şarkıları...

Gülşen-Saz mı Caz mı
Gökhan Tepe-Can özüm (1999)
Kenan Doğulu-Yaparım bilirsin
İzel/Çelik/Ercan-Dönmelisin
Serdar Ortaç-Ben adam olmam
Ajda Pekkan-Eğlen Güzelm (1997)
Bora Gencer-Seve Seve 1995
Kerim Tekin - Haykırsam Dünyaya 1997
Kerim Tekin-Karagözlüm 1995
Yıldız Tilbe-Delikanlım 1993
Rafet El Roman-Leyla 1997
Asya-Olmadı Yar 1999
Tayfun - Ben Hancı Sen Yolcu 1993
Tayfun-Hadi yine iyisin
Ege - Delice Bir Sevda 1995
Çelik - Selam Söyle 1997
Çelik-Hercai
Ali Güven - Yolcu 1997
Hakan Peker - Kolay Mı Unutmak 1991
Reyhan Karaca - Sevdik Sevdalandık 1997
Hakan Peker-Ateşini Yolla Bana 1995 .................. Ve daha bir çoğu...Ekelemek isteyenler devam edebilir..

Buda susam sokağı... :D

TMresimler.com_27.jpg

Arkadaşlar eskiye dair birşeyleriniz varsa burada paylaşın.Biraz eskileri canlandıralım !

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ben 80 li yılların insanıyım.... Ve o zamanlar kalite vardı....

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Gözlerimi kapattığımda kendimi mağaradaymış gibi hissediyorum evet evet ben bir mağara adamın ungaaa mungaaa :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Gözlerimi kapattığımda kendimi mağaradaymış gibi hissediyorum evet evet ben bir mağara adamın ungaaa mungaaa :D
Evet hatırlıyorum o mağara günlerini Cengiz
Ben avlanmaya çıkmıştım da
sende o esnada ateşi bulmuşsun yaa...:laugh::laugh:

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Show dedin de, Show TV'de ekranın sağ alt köşesindeki kırmızı noktayı hatırladım.:mrgreen:
Bir Cumartesi gecesi oraya kırmızı bir kağıt yapıştırıp üç saat erotik film diye bilimkurgu izletmiştik bir arkadaşa.:mrgreen::laugh: İnsanın hayat kaygısı taşımaması ne güzel şey...

80'leri sondan, 90'ları en başından yaşayan iki kuşak sahibi bir insanım ben. (83'lüyüm) :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Başlığı daha önce bilmem rağmen, az önce "Hangi yılanın insanısınız" diye okudum yaa :D

Öğleden sonra gidiyorum göz doktoruna :p

Show dedin de, Show TV'de ekranın sağ alt köşesindeki kırmızı noktayı hatırladım.
Bir Cumartesi gecesi oraya kırmızı bir kağıt yapıştırıp üç saat erotik film diye bilimkurgu izletmiştik bir arkadaşa.İnsanın hayat kaygısı taşımaması ne güzel şey...

80'leri sondan, 90'ları en başından yaşayan iki kuşak sahibi bir insanım ben. (83'lüyüm)

Yuh :D :D :D

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
2010'lu yıllar yani bu yıllar :)

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
80'ler :Modern Talking,CC Catch,Alphaville,Opus
90'lar :Ace of base,Back street boys

LAZER

Asistan
Reaksiyon puanı
6
bence coğunuz gendini 10 yıl öncesi olarak görüyor mesela 3 yaşındaki bir kişi kendini o yıllarlı nasıl hisseder ilginç dolayısı bence ideal yıllar 13 23 arası gençlik yılları olabilir ben 39 yaşıda kendimi 80 li yıllar olarak tarif edebilirim 70 li olmam biraz cocuksu bir zaman dilimidir:yes::sleep:

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
80li yıllarda daha çocuktuk.. 1985-2000 arası güzeldi.. Ama özellikle 90lar müzikte kalitenin düşmeye başladığı yıllar.

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
80'lerin son ürünlerinden'im :) :)

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bonney sen 90 lıymışsın ben 83 lüyüm bunlar benim çocukluğum çekil aradan çalma çocukluğumu :D