Hangi Windows sürümünü kullanmalısınız?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SPRONZ

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Windows XP : Windows XP önceden en çok kullanılan ve gerçekten çok güzel işletim sistemiydi. 2015 de destek sonlanınca artık XP kullanan kalmadı ve herkes 10 veya 8.1 e geçti. böylece artık XP kullanan kalmadı zaten herşey eski ekran kartı desteklemiyor ram olsada 4 gb'tın üstüne çıkamaz yani artık kullanılmaz.

Windows Server 2003 : ofis için kullanıldığı için zaten XP'yle farkı yok kullanılmaz.

Windows Longhorn : Vista'nın BETA'sı olduğu için ve BETA'lar iyi olmadığı için kullanılmaz.

Windows Vista :
çok sıkıntılı olduğu için kullanılmaz ama ozamanlar tabi 1 GB RAM'le kullanılırdı yani günümüzde kullanılır.

Windows 7 : 1 yıl önce desteği çekildi ama hala çok hızlı ve güzel olduğundan günümüzde kullanılır.

Windows 8 ve 8.1 : desteği sonlanmadığına göre kullanılır.

Windows 10 : en iyi işletim sistemi Windows 10 oyun performans olarak en iyisidir ama Enterprise LTSC için geçerli en stabili o sonuçta.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Windows XP : Windows XP önceden en çok kullanılan ve gerçekten çok güzel işletim sistemiydi. 2015 de destek sonlanınca artık XP kullanan kalmadı ve herkes 10 veya 8.1 e geçti. böylece artık XP kullanan kalmadı zaten herşey eski ekran kartı desteklemiyor ram olsada 4 gb'tın üstüne çıkamaz yani artık kullanılmaz.

Windows Server 2003 : ofis için kullanıldığı için zaten XP'yle farkı yok kullanılmaz.

Windows Longhorn : Vista'nın BETA'sı olduğu için ve BETA'lar iyi olmadığı için kullanılmaz.

Windows Vista :
çok sıkıntılı olduğu için kullanılmaz ama ozamanlar tabi 1 GB RAM'le kullanılırdı yani günümüzde kullanılır.

Windows 7 : 1 yıl önce desteği çekildi ama hala çok hızlı ve güzel olduğundan günümüzde kullanılır.

Windows 8 ve 8.1 : desteği sonlanmadığına göre kullanılır.

Windows 10 : en iyi işletim sistemi Windows 10 oyun performans olarak en iyisidir ama Enterprise LTSC için geçerli en stabili o sonuçta.
Windows 8.1 e de destek kesildi. Ayrıca bunları hepimiz biliyorduk zaten. :)

SPRONZ

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Ekran Alıntısı.PNG

çekilmemiş

SPRONZ

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
122
Hayır trol.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sende fanboy.
fanbot deilim ama daha rahat kullanım için 8.1 kullanılmalı windows 10 a 4 gb ram 1 gb ekran kartı 2013 model işlemci yeter ben 2 gb rmle korsan windows 10 kullanıyom şuan yapan kişi tanıdık ve çok iyi yapıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...