Hangi Windows 10 Sürümünü Önerirsiniz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

KimBuGamzeli

Profesör
Aşağıda yazılı sistemime uygun sorunsuz ve stabil çalışacak Windows 10 sürümü önerirmisiniz acaba? Bir de Home yada Home Single Language kullanıyorum genelde sistemi az yorduğu için önereceğiniz Windows 10 sürümlerin de bu ikisinden birisinin kurulması şart. 1903 sürümünü denedim çok sorun yaşadım bu arada bunun da bilgisini vereyim.

AMD FX-8300 4.4 GHz , Gigabyte 990XA-UD3 rev3.0 , Asus GTX 275 , 8 GB DDR3 1866 Mhz CL10 Dual Channel , Cougar CMX 700W , 60 GB Kingston V300 SSD , 500 GB Seagate SATA III HDD
 

met 35

Dekan
O sürümde hiçbi sorun olmadı makinada. O yüzden önerdim. bÜTÜN ÇEŞİTLERİ VAR TABİ Kİ.
 

KimBuGamzeli

Profesör
Ben windows 10 home uefi Kullanıyorum tavsiye ederim hızlı acılıp kapanıyor yani genel olarak hızlı.
Hocam şuan 1709 Home Single Language kurdum fena değil gibi bütün güncellemeleri yaptım 1803 güncellemesi kuruyordu son anda engelledim onu da bakmasak sistemi 2 dakika da 1803 yapacaktı.

Edit: Uefi kurulum yaptım.
 

TBM

Dekan
İki sürüm var ama ben bunu kullanıyorum. "Feature update to Windows 10, version 1903 (18362.325) amd64"

Sadece görev yöneticisi güç kullanımı konusunda karar veremiyor. Düşükten yükseğe devalı değişiyor gösterge.
 
LTSC sürümü en hafif sürüm, aslında sadece gömülü sistemler için özel üretildi daha sonra public lisanslanmasına karar verildi.
 

KimBuGamzeli

Profesör
LTSC sürümü en hafif sürüm, aslında sadece gömülü sistemler için özel üretildi daha sonra public lisanslanmasına karar verildi.
LTSC sürümler PRO sürümün de üstü olan Enterprise alt yapısını kullanıyor haliyle ağır oluyor. LTSC kullandım zaten memnun kalmadım ben 1-2 ay güzelce kullandım ama sonra dan sistem çok hantallaştı.
 
Tamam kardes agir diyorsan agir olsun redditte vs herkes hemfikit en hafifi oldugu konusunda cunku icinden bircok sey silinmis, xbox, store, cortana, edte, linux altyapisi vs sonradan yüklenebilir ama varsayilan olarak hicbiri yok ayrıca update yapma diyince gerçekten yapmayan sana sormadan bilgisayari kafasina gore yeniden baslatmayan tek Windows sürümüdür lstc
 
Üst
stat counter