Öneri Hangi telefonu ne için tercih edersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

BMK001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
P40 lıte mı Samsung mu ıphone hangisini neden tercih edersiniz?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
P40 lite da Google servisleri yok.P40 lite 4500 TL olduğuna göre bu bütçede en mantıklı tercihin ikinci el 8 plus olduğunu düşünüyorum.Eski bir cihaz olsada bu bütçedeki android cihazlardan daha performanslı.

D

Deleted member 6647944

SDN Okuru

Samsung kullanmadım, annem kullanıyor 5-6 senedir aynı telefonu. Annem için yeterli bir telefon.
iPhone, uzun kullanımda bütün telefonları katlar. Huawei alan arkadaşlarımın hepsi pişman

BMK001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
P40 lite da Google servisleri yok.P40 lite 4500 TL olduğuna göre bu bütçede en mantıklı tercihin ikinci el 8 plus olduğunu düşünüyorum.Eski bir cihaz olsada bu bütçedeki android cihazlardan daha performanslı.
Bütçe olarak P40 lıte ın 2 katına 2.5 katına kadar çıkabiliriz

source offical

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Hacı ben Samsung Galaxy; S9, S10, S22 tercih ederdim.

En önemli özellikleri Android olması ve güçlü donanımlarla sahip olmaları.

Örneğin Wine destekli Exagear Windows emulator. Dark Souls bile oynayabilirim.
Bir sürü uygulamayı internet üzerinden çok rahat bir şekilde indirip, kullanabilirim.
Kamerası da fena değil zaten.

Ama param yok maalesef :(.

ilterisdogukan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben Xiaomi kullanıyorum modeli Redmi Note 9 PRO ve kamerası toz geçiriyor. Öyle çok fazla olmasa da kötü bir durum. Benim tercihim çin mallarından uzak durun arkadaşlar. Tekrar alacak olursam ya Samsung yada IPhone alırım.

BMK001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben P40 lıte kullanıyorum çift hattı rahatlıkla kullanmalıyım - uygulama gizleme özelliğini kullanmalıyım - bataryası en az bu kullandığım P40 lıte gibi 4000mha olmasını isterim oyun falan oynamam ben pek sosyal medya youtu.be falan uğraşırım
İşallah bol hayırlı işler helal kazançlar nasip ederde alalım içine sinen en iyi cihazları kullanırsın kardeşim

Reaksiyon puanı
968
Bizim bu taraflarda telefoncular sadece samsung apple ve xiaomi markasının cihazlarının onarımından anlıyor en çok bunlar tercih edildiği için.
Xiaomi arayüzünü sevmiyorum ama mesela amiral gemisi modeline stock android yazılımı çıkarırsa tercih sebebim olur.
İphone almam için anca youtuber ya da işimin kamera ile ilgili bir iş olması gerekir.Alacaksam da uzun kullanım için değil de alıp düzgün kullanıp zarar etmeden satmak için alırım bir nevi yatırım tarzı.
O yüzden en mantıklısı şuan benim için s22 ultra modeli tabi eğer bütçem varsa sadece onun tasarımı hoşuma gitti.Ben telefonda kare hatları seven biriyim note 8 modeli de çok güzeldi mesela.S22 ultranın kamera tasarımı da güzel olmuş diğer s22 modellerine göre.Eğer bütçem yeterli değilse a serisi güncel bir Samsung modeli yine tercihim olur.Öncelikle ekranı güzel olmalı kesinlikle amoled olmalı pili iyi gitmeli kamerası da ortalama olmalı.Oynadığım tek oyun eski bir oyun o yüzden işlemcisi çok mühim değil az güç tüketsin yeterli.

BMK001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeşlerim bu öneri olarak açtığım sohbette sizin paylaşımlarınız üzerine araştırdığım piyasaya göre
Kullanmış olduğum P40 lıte"ı Samsung s21 5g ile değişime 3bin TL
Iphone 11 yada 12 için değişime 2.5bintl civarında alım yaparak teknoloji mağazalarında değiştirebilrim
Fikirlerinizi bekliyorum

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Kardeşlerim bu öneri olarak açtığım sohbette sizin paylaşımlarınız üzerine araştırdığım piyasaya göre
Iphone 11 yada 12 için değişime 2.5bintl civarında alım yaparak teknoloji mağazalarında değiştirebilrim
Fikirlerinizi bekliyorum
İphone 12 almanı tavsiye ederim.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Fikirlerinizi bekliyorum
S21 indirimle kaç oluyor ve iPhone 12 indirimle kaç oluyor iPhone 11 almanı önermem
S21 8k video cekebiliyor iki telefonda 4k 60fps cekebiliyor
Sana şunu söyleyeyim 120hz kullandıktan sonra 60hz kullanmakta zorlanırsın. Sosyal medyada gezinirken vs daha akıcı oluyor iki telefonunda birbirine göre artıları var ve iPhone 12nin bataryasının 2800 mah olması şarjının hemen bittiği anlamına gelmiyor şuan söyleyeceğim sayılar kafamdan öylesine söylediğim sayılar android şarjı 1 kullanıyorsa ios 0.75 kullansın 4000/1 4000 yapıyor 2800/0.75 3700 yapıyor
Ben olsam s21 alırdım dinamik amoled ekran var hdr10+ ve 120hz yağ gibi akıyor
Bu videodan görebilirsin ne kadar dayandığını Samsung düz mantık 30dk daha uzun dayandı ve 120hz açık olduğunu hatırlatmakta fayda var
Biri 2800 bataryayı 20w ile biri de 4000 bataryayı 25w ile dolduruyor şarj doldurma süreleri arasında aşırı bir fark yok şuan verilere bakarak konuşuyorum sadece ekran süresinde testi izledim
Benim önerim Samsung s21 5g hem daha ucuza geliyor diye düşünüyorum
120hz ekran yenileme hızıyla 60hz ekran yenileme hızına sahip iPhone 12 den daha uzun ekran süresi aldı

Son düzenleme:

Son mesajlar