Öneri Hangi Telefonu Almalıyım?

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Ya da
Hangisini alayım?
2 yıl idare etsin yeter.
Zaten oyun falan oynamaycağım.2-3 uygulama yükleyip kullanacağım.
Depolamayı da fazla kullanan biri değilim.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Zaten onu düşünüyordum.Söylemesi ayıp biraz Samsung fanboyluğu var gibi.
Umarım 2 yıl idare eder.

Son düzenleyen moderatör:

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Bunu bizimkiler duymasın (!) ''4 yıl idare ederse 6 yılda idare eder'' derler.
Üniyi de bununla bitirmemi isterler falan yarı yolda kalırım.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Oynarsam kafa dağıtmak amacıyla strateji oyunu yükleyim.
Clash of clans veya Good Game Empire gibi.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
1. inci yani A02 almanı tercih ederim
Samsung A02 kesinlikle. Arkadaşımın Redmi 8'i var daha 1 sene dolmadan bir sürü sorun yaşamaya başladı.
Neye göre yorum yapıyorsunuz? İşlemci olarak arada uçurum var. İki katından daha fazla performans farkı var, keza verimlilik tarafı da öyle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkisi arasından Redmi 9C ama kesinlikle almanızı önermem. Giriş seviyesi telefonlardan uzak durun. İkinci el eski amiral gemilerine bakın. Her konuda çok çok daha memnun eder.

4 yıl da idare eder düşünüyorum
Yok 40 yıl ?

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Neye göre yorum yapıyorsunuz? İşlemci olarak arada uçurum var. İki katından daha fazla performans farkı var, keza verimlilik tarafı da öyle.

İkisi arasından Redmi 9C ama kesinlikle almanızı önermem. Giriş seviyesi telefonlardan uzak durun. İkinci el eski amiral gemilerine bakın. Her konuda çok çok daha memnun eder.

Yok 40 yıl ?
Yani 2 yıl idare edecekse hangisini almalıyım?
Xiaomi mi samsung mu?
2.el almak istemiyorum.
Şu ikisinden birini seçersek hangisi olur ?

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Ya da
Hangisini alayım?
2 yıl idare etsin yeter.
İkisi arasından redmi 9c almanızı tavsiye ederim. En azından a02 den daha iyidir.

Samsung eder hocam. Bende de fanboyluk var biraz Samsunga karşı ama bu zamana kadar hiç üzmedi beni.
Mediatek 6739 işlemcili cihaz nerde 2 yıl idare edecek? 1 ayda kasmaya başlayabilecek bir cihaz. Sadece çağrı geldiğinde cihaz kafayı yiyor. Geekbench 5 puanı zaten rezalet ötesi(95/195)

4 yıl da idare eder düşünüyorum
4 yıl A52 bile idare edemez. Yanlış yönlendirme yapmayın. Bu a02 dediğimiz cihaz 1 ay içinde arayüzde kasmaya başlayabilecek bir cihaz.

Umarım 2 yıl idare eder.
@Tunahan Sezer @Eawald adlı iki arkadaş yanlış yönlendirme yapıyor. Hicbir giriş seviyesi telefon 2 yıl idare etmez. İkisi arasından seçim yapılacaksa Redmi 9c.

Samsung A02 kesinlikle. Arkadaşımın Redmi 8'i var daha 1 sene dolmadan bir sürü sorun yaşamaya başladı.
Emin olun A02 1 ay dolmadan bir sürü kasma sorunu çıkarır. Redmi 8 dediğiniz cihaz a02 den çok daha iyi bir cihaz.

Yok 40 yıl ?
Aynen öyle. İsmi samsung olduğu için bu arkadaşlar iyi bir cihaz olduğunu düşünüyor aslında rezalet ötesi bir cihaz.

Son düzenleme:

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Ya da
Hangisini alayım?
2 yıl idare etsin yeter.
2. el s8 bakın bu fiyata

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Xiaomi'nin düşük bütçeli fiyatları sizi 1 sene kadar götürür. Ondan sonra donma kasma sorunları başlıyor. Aksine, samsung'ta zaten daha iyi performans alır.
Emin olun xiaomi nin düşük bütceli cihazları daha uzun ömürlüdür(2 yıl kesinlikle dayanmaz, giriş seviyesi cihazlar). A02 dediğimiz cihaz 1 ay olmadan kasma sorunlarına başlayabilecek bir cihaz. İsmi samsung diye iyi bir cihaz olduğu anlamına gelmiyor maalesef. Marka ya değil modele göre yorum yapmanızı tavsiye ederim. Samsung nerde daha performans alacak? Mediatek 6739, Helio G35 den çok daha kötü bir işlemci. Sadece geekbench 5 puanlarına bakarsanız anlarsınız.

Umarım 2 yıl idare eder.
Bu cihazlar yerine ikinci el temiz s8 veya s9 bulabilirseniz almanızı tavsiye ederim. Bu önerdiğim iki cihaz bırakın 2 seneyi 3 sene rahat rahat idare eder. Bu cihazlar şimdiki orta seviye cihazların çoğundan daha iyi.

Son düzenleme:

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Konudaki yanlış bilgilendirmeleri sildim, evet başlarda konu sahibi kendi kendine konuşmuş gibi gözükebilir, ben mesajları sildiğim için öyle oldu.

İkisi de 2-3 yıl götürmez bana göre, ama genel bakış olarak Redmi 9C bana daha iyi geldi. Gerek ekranı, işlemcisi (normalde kağıt üzerindeki değerlere bakmasam da burada iki kat fark olduğu için gözardı edemiyorum) ile daha önde gözüküyor.

Mesajı silinen arkadaşlar "Fikrimizi belirttik" vs. diyecektir ancak herhangi bir kanıt olmadan vereceğiniz fikirler konu sahibini yanlış yönlendirmiş olacaktır, bu konuda @(Evo)lution ve @Cvnmrt e teşekkürler.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Konudaki yanlış bilgilendirmeleri sildim, evet başlarda konu sahibi kendi kendine konuşmuş gibi gözükebilir, ben mesajları sildiğim için öyle oldu.

İkisi de 2-3 yıl götürmez bana göre, ama genel bakış olarak Redmi 9C bana daha iyi geldi. Gerek ekranı, işlemcisi (normalde kağıt üzerindeki değerlere bakmasam da burada iki kat fark olduğu için gözardı edemiyorum) ile daha önde gözüküyor.

Mesajı silinen arkadaşlar "Fikrimizi belirttik" vs. diyecektir ancak herhangi bir kanıt olmadan vereceğiniz fikirler konu sahibini yanlış yönlendirmiş olacaktır, bu konuda @(Evo)lution ve @Cvnmrt e teşekkürler.
Rica ederim. Yanlış yönlendirmeyi önlediğiniz için bende size teşekkür ederim.

Eawald

Asistan
Reaksiyon puanı
69

Fikrimizi beyan edemeyecek miyiz? Yanlış bilgilendirme diye mesaj silmek de yeni moda oldu herhalde. Yakında kimse buralarda yazmayacak sayenizde. Herkes aynı düşünmek zorunda mı? Teknolojide illa bu doğrudur diye bir kural mı var? Yerinizde saymaya devam edin.

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Fikrimizi beyan edemeyecek miyiz? Yanlış bilgilendirme diye mesaj silmek de yeni moda oldu herhalde. Yakında kimse buralarda yazmayacak sayenizde. Herkes aynı düşünmek zorunda mı? Teknolojide illa bu doğrudur diye bir kural mı var? Yerinizde saymaya devam edin.
Bende arkadaşa katılıyorum, konu açan kişi insanların fikirlerini almak için açıyor. Herkes aynı fikri beyan edecekse forumda tartışma ortamı kalmaz.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Redmi 9C işlemcisiyle bariz daha iyi. Bunun sencesi bencesi olmaz. Yine de A02'nin daha iyi olduğunu düşünüyorsanız bence deyin bana göre deyin "A02 kesinlikle" deyip müdahale edilince böyle yazmanız saçma.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Merhaba,
Tabii ki de fikrinizi beyan etmekte özgürsünüz. Forum bunun için var zaten, tartışıp en doğruyu bulmak için.
Kanıtlarla ve somut yaklaşımlarla yazılmış mesajlara lafımız yok. Yanlış bilgilendirme yapınca şöyle bir durum ortaya çıkıyor;
Mesela birisi bu konuya Samsung olan telefon bence daha iyi dese o mesaj durur. Ama “Samsung olan kesinlikle daha iyi, çok uzun ömürlü, 4 yıl götürür” derse burada yanlış bilgilendirme yapılmış olur. Üye bu mesajı dikkate alarak cihazı alırsa memnun kalmayıp suçlu olarak da öneriyi veren kişiyi gösterecek.
Forum kurallarımızda yanlış bilgilendirme/yönlendirme yapmanın yasak olduğu yazıyor, üye gelip de demez mi “Bu kişi önerdi ama yanlış yönlendirmiş beni, moderatör yok mu burada, niye müdahale etmiyor”
Telefon önerme konularında kanıtınız varsa istediğiniz cihazı sonuna kadar önerebilirsiniz, ama giriş seviyesi cihaza 4 yıl götürür denilirse sıkıntı çıkar.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Ne yani? Fikir beyan edeceksiniz diye yanlış yönlendirme yapmanıza izinmi verilsin? Giriş seviyesi cihaz 4 yıl gider yazmışsınız. Şakaysa komik değilse daha komik. Teknolojiden ilgisi olmayan insan bu mesajınıza bakarsa bu cihazı alıp 4 yıl dayanmasıni bekliyecek. Bide A02 in işlemcisi kesinlikle daha iyi demişsiniz(şimdide teknolojide kesin doğru birşey yoktur yazmışsınız). Bu tamamiyle yanlış yönlendirme. Redmi 9c nin işlemcisi çok daha iyi.

Merhaba,
Tabii ki de fikrinizi beyan etmekte özgürsünüz. Forum bunun için var zaten, tartışıp en doğruyu bulmak için.
Kanıtlarla ve somut yaklaşımlarla yazılmış mesajlara lafımız yok. Yanlış bilgilendirme yapınca şöyle bir durum ortaya çıkıyor;
Mesela birisi bu konuya Samsung olan telefon bence daha iyi dese o mesaj durur. Ama “Samsung olan kesinlikle daha iyi, çok uzun ömürlü, 4 yıl götürür” derse burada yanlış bilgilendirme yapılmış olur. Üye bu mesajı dikkate alarak cihazı alırsa memnun kalmayıp suçlu olarak da öneriyi veren kişiyi gösterecek.
Forum kurallarımızda yanlış bilgilendirme/yönlendirme yapmanın yasak olduğu yazıyor, üye gelip de demez mi “Bu kişi önerdi ama yanlış yönlendirmiş beni, moderatör yok mu burada, niye müdahale etmiyor”
Telefon önerme konularında kanıtınız varsa istediğiniz cihazı sonuna kadar önerebilirsiniz, ama giriş seviyesi cihaza 4 yıl götürür denilirse sıkıntı çıkar.
Aynen öyle. Tam düşündüğümü yazmışsınız elinize sağlık.

Son düzenleme:

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Ya da
Hangisini alayım?
2 yıl idare etsin yeter.
İkiside alınmaz.Birini kesin almak istiyorum diyorsan Redmi 9c almanı tavsiye ederim.