Hangi telefon modelini önerirsiniz

Bu konuyu okuyanlar

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
8 Plus'un Pubg Mobile'da gayet 60FPS kilidi açık ve gayet iyi.
60 FPS kilidi zaten açık, biz kapalı demiyoruz. Sabit 60 FPS dedin ya, sabit olmadığını söylüyoruz. A11 eskimeye başladı artık, diretmeye gerek yok özellikle PUBG gibi oyunlarda kalabalık yerlerde 40-45 FPS'e kadar düşüyor.

Meg13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
8 Plus’un şu devirde 60 fps sabit vermesinin imkanı yok.60 fps kilidinin açık olması o cihazın stabil şekilde 60 fps vermesini göstermez,60 fps kilidi açık olupta 40fps sularında gezen birçok cihaz var yanlış bilgi vermeyelim

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Ya neyse olay anlaşıldı işte :D Ben kaçar fazla tartışmadan S21 cihazını almasını öneririm.

Meg13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Tartışma yok hocam sohbet ediyoruz şurda 60fps almasına bişey demem Sabit 60 alması imkansız dedim o güçte bir işlemci mi evet ama telefonun eskidiğini ve yazılım gereği ağırlaştığını düşünürsek 60 sabit 8 plus için imkansız gözüküyor

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Yanlış bilgi veren yok zaten 55-60FPS alabilen bir cihaz.XS Max mi 60FPS alamayacak??? Güldürmeyin.
Samsung'un genel kullanımı için de öneriyorum zaten. Sadece oyun ve sosyal medya için değil İş için çok raat cihaz. Android'i anlatmaya gerek yok zaten.

Meg13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Samsung’un hakkını yememek lazım Ekran konusunda mükemmel iş çıkartıyorlar batarya konusunda son zamanlara nazaran çok beğenirdim ama yeni nesil cihazlarda çok şikayet eden olmuş koydukları işlemciler Orta Üst segment ve üstü için konuşuyorum* oyunları keyifli şekilde oynatacak işlemler ama Samsung herhalde istemiyor ki tam performans vermiyor işlemciler diye duyum aldım oyundan nazaran kamera arayüz için Samsung’dan vazgeçmezdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun içinse Poco’nun X3 serilerinden birini alırdım tabi ekrandan biraz feragaat edip

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
Oyun için Samsung önerenin teknoloji bilgisi sıfırdır.İnfinixin bile optimizasyonu daha neredeyse.
Konu sahibi oyun için öneri istememiş ki. Ayrıca Samsung'un arayüzü IOS'dan sonra en iyi arayüzdür. GoS yüzünden kos kocaman markayı çöpe çıkartmayın, zaten GoS devre dışı bırakılmasa bile A11-A12 ile aynı performansı veriyor cihaz.

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
GoS kapatınca ısıdan FPS düşüyor.GoS'u kapatmazsan zaten düşüyor.Oxygen OS daha iyiydi.OnePlus birleşmeseydi.

Meg13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Hocam A20 kullandığım zamanlar GoS yoktu yeni çıkan birşey mi sadece game launcher vardı

birde anladığım kadarıyla GoS’u kapatsan ayrı dert kapatmasan ayrı değil mi

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Hocam A20 kullandığım zamanlar GoS yoktu yeni çıkan birşey mi sadece game launcher vardı

birde anladığım kadarıyla GoS’u kapatsan ayrı dert kapatmasan ayrı değil mi
Oyun performansını rezalet ediyor.Ama zaten Samsung önem vermiyor.Optimizasyon bile çok kötü.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
Optimizasyon bile çok kötü.
Hocam şimdi GoS yüzünden tüm arayüzü çöpe çıkartmak doğru değil , değil mi? Kullandığınız Samsung cihaz modelini ve yaşadığınız sorunları belirtirseniz sevinirim.

Meg13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Kullanıcıların o kadar şikayetlerini hiç mi umursamıyorlar,baktığımızda büyük bir sorun oyun için kullananlar için

Arayüzüne zaten laf söylenmez Samsung’un gerçekten bana göre mükemmel işler başarıyor,oyun tarafındaki tutumları konuşuyoruz

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Hocam şimdi GoS yüzünden tüm arayüzü çöpe çıkartmak doğru değil , değil mi? Kullandığınız Samsung cihaz modelini ve yaşadığınız sorunları belirtirseniz sevinirim.
S10+ kullandım.One Uİ tamamiyle dolu bir arayüz.Oyun performansıda iyi değil.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
Kullanıcıların o kadar şikayetlerini hiç mi umursamıyorlar,baktığımızda büyük bir sorun oyun için kullananlar için
S21 FE kullandım, inanın bana kullananların hiç biri şikayetçi değil.

Benim kullandığım dönemlerde gerçekten arayüzde 1 kere bile kasma olmadı, şu an 11t kullanıyorum geçişlerde vs. sanki 15 FPS'miş gibi geliyor.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Yaptım, gelen güncellemeleri yapıyorum. Söz konusu durum her zaman olmuyor, genel olarak eh işte, memnunum ama S20'i 11t'ye tercih ederim herhalde.
Sorunu bu Xiaomi'nin.Stabil ROM'u Mi Flash ile atarsan ve o sürümde başka bir stabil sürüm gelene kadar o sürümde kalırsan hiçbir sorun yaşamazsın.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
Sorunu bu Xiaomi'nin.Stabil ROM'u Mi Flash ile atarsan ve o sürümde başka bir stabil sürüm gelene kadar o sürümde kalırsan hiçbir sorun yaşamazsın.
Sağolun hocam, bu durum beni şimdilik rahatsız etmiyor. Rahatsız etmeye başladığı zaman konu açıp sizi etiketlerim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Sağolun hocam, bu durum beni şimdilik rahatsız etmiyor. Rahatsız etmeye başladığı zaman konu açıp sizi etiketlerim.
Dediğim gibi o zaman arayüzde herhangi bir kasma vs. olmaz.Şu an kendim MiUİ 13.0.6 kullanıyorum.

Reaksiyon puanı
8,018
S21 , XS Max'den daha fazla ekran süresi veriyor, 8K Cinematic video çekebiliyor ve A11 işlemcisi oyunlarda artık stabil 60 FPS vermiyor, değerler 60-40 arası, S21'de ise 120-100 arası , 120 FPS desteklenmeyen oyunlarda ya 60 FPS sabit veya oyunun optimizasyonu veya sisteme bindirdiği ağırlığına bağlı olarak 60-45 olarak gidiyor ama çoğu testlerde ve kendi deneyimimde 60 FPS sabit , ''PUBG Mobile'' gibi oyunlarda.
İlk olarak iPhone XS serisinde A11 değil A12 var. A12'de Pubg tarzı oyunlarda 60FPS sabit rahatlıkla oynatır. Aralarında hiçbir fark yok demişsiniz, evet çıktığı zaman hiçbir farkı yoktu. Zaten Apple mobil işlemcileri çıktığı senenin en güçlüsü olduğu için bir önceki nesille çıktığı zamanki performansı yakın oluyor. Ancak 2 3 yıl sonra güncel olan farkı açıyor. Bu da aynı şekilde yani.

A11'de 60FPS oynatabilecek güçte diye tahmin ediyorum. iPhone 8 halen daha çok stabil ve performansından büyük bir ödün vermemiş gibi duruyor testlerinde.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
İlk olarak iPhone XS serisinde A11 değil A12 var. A12'de Pubg tarzı oyunlarda 60FPS sabit rahatlıkla oynatır. Aralarında hiçbir fark yok demişsiniz, evet çıktığı zaman hiçbir farkı yoktu. Zaten Apple mobil işlemcileri çıktığı senenin en güçlüsü olduğu için bir önceki nesille çıktığı zamanki performansı yakın oluyor. Ancak 2 3 yıl sonra güncel olan farkı açıyor. Bu da aynı şekilde yani.

A11'de 60FPS oynatabilecek güçte diye tahmin ediyorum. iPhone 8 halen daha çok stabil ve performansından büyük bir ödün vermemiş gibi duruyor testlerinde.
XR hariç bütün X ailesinin ömrü 2 sene sonra bitiyor , güncelleme almıyacak. S21 henüz geçen sene çıktı ve daha 5 yazılım güncellemesi var, kamera , video kayıtı ve en büyük etken olarak ekran süresini de göz önünde bulundurduğumuzda S21 almak daha mantıklı.

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
Hoca, biz XS Max 60 FPS alamiyacak mı dedik ? Benim yazdıklarımı oku lütfen. Ayrıca 8 ile XS Max aynı işlemciye sahip galiba.
A12 var xs maxde kendim kullanıyorum oyun konusunda bana hiç sıkıntı çıkartmadı günlük kullanım olarak bataryası yeterli arkadaş için bi seçenek.

Reaksiyon puanı
8,018
XR hariç bütün X ailesinin ömrü 2 sene sonra bitiyor , güncelleme almıyacak. S21 henüz geçen sene çıktı ve daha 5 yazılım güncellemesi var, kamera , video kayıtı ve en büyük etken olarak ekran süresini de göz önünde bulundurduğumuzda S21 almak daha mantıklı.
Bilginiz olduğuna emin misiniz? XR, XS ve XS Max aynı anda destek kesecek. Sadece XR diye bir şey yok.

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
XR ile XS max aynı işlemciye sahip hatta xr 3 xs max 4 gb rame sahip büyük ihtimalle ya aynı anda yada önce xrın desteğini keserler daha 6s ve 7nin desteği yeni bitti.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,945
Bilginiz olduğuna emin misiniz? XR, XS ve XS Max aynı anda destek kesecek. Sadece XR diye bir şey yok.
Gereksiz hitapların lüzumu yok, yazdıklarımın gerçekliğini değiştirmiyor.
Sonuç odaklı baktığımızda 2022'de, 4 yıl önce çıkan ve desteği 2 yıl sonra bitecek olan telefonu almak çok mantıklı değil, ayrıca dediğim gibi kamera, maksimum hızlı şarj etme gücü, günlük ekran süresi 8K video kayıt gibi etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda XS Max'i S21'e tercih etmek çok mantıksız olur. Konu sahibi marka algısından dolayı zengin görünmek istiyorsa XS Max'i tercih edebilir.