Soru Hangi Telefon Markasını Tercih Etmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Merhabalar telefonu mu değiştirmek istiyorum bütçem 6000 / 6700 TL civarında ama iki telefon markası arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz ?

Alacağım telefonda kamera pek önemli değil genellikle günümün çoğunu video izlemek ve oyun oynamakla geçireceğimi düşünüyorum üst düzey oyunlar oynamayacağım

Not : Tarafsız davranmanızı ve iki markanın olumlu olumsuz yönlerini belirtmenizi istiyorum (Apple önermeyin)

Yukarıda belirttiğim xiaomi markalı telefonun bir kaç sorunun olduğunu kullanıcılardan duydum bunlardan bazıları çok fazla ısınması ve bu yüzden görüntülü konuşmayı video kaydetmeyi durdurması , yakınlık sensörü algılamaması , yüksek seste müzik dinlerken arka kapakta el ile hissedilecek şekilde titreşim olması gibi sorunlar bulunmaktaymış

Ek olarak iki markanın yazılımını birbirine kıyaslarsak hangisi daha ön planda olur ?

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Merhabalar telefonu mu değiştirmek istiyorum bütçem 6000 / 6700 TL civarında ama iki telefon markası arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz ?

Alacağım telefonda kamera pek önemli değil genellikle günümün çoğunu video izlemek ve oyun oynamakla geçireceğimi düşünüyorum üst düzey oyunlar oynamayacağım

Not : Tarafsız davranmanızı ve iki markanın olumlu olumsuz yönlerini belirtmenizi istiyorum (Apple önermeyin)

Yukarıda belirttiğim xiaomi markalı telefonun bir kaç sorunun olduğunu kullanıcılardan duydum bunlardan bazıları çok fazla ısınması ve bu yüzden görüntülü konuşmayı video kaydetmeyi durdurması , yakınlık sensörü algılamaması , yüksek seste müzik dinlerken arka kapakta el ile hissedilecek şekilde titreşim olması gibi sorunlar bulunmaktaymış

Ek olarak iki markanın yazılımını birbirine kıyaslarsak hangisi daha ön planda olur ?
3.taraf uygulamalari ile işin yoksa net iphone, ama kamera isityosan samsung, Xiaomi hakkinda bişe diyemiycem

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Dostum bataryası 9-10 saat civarında gidiyor olsa da stereo hoparlör ayrıca 1 tb a kadar hafıza kartı desteği çok net fotoğraf ve video çekimi ile 120 hz ekran tazeleme ile 970 kandela günışığında max parlaklık ve stabil en güncel android sürümü ile xiaomi den çok üstün

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Dostum bataryası 9-10 saat civarında gidiyor olsa da stereo hoparlör ayrıca 1 tb a kadar hafıza kartı desteği çok net fotoğraf ve video çekimi ile 120 hz ekran tazeleme ile 970 kandela günışığında max parlaklık ve stabil en güncel android sürümü ile xiaomi den çok üstün
Peki samsung galaxy m51 ile s20 plus modellerini kıyaslarsak hangisi tercih edilmeli ?

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Peki samsung galaxy m51 ile s20 plus modellerini kıyaslarsak hangisi tercih edilmeli ?
10 yıldır Samsung kullanıyorum ve Samsung halen lider konumda ayrıca merhaba serisi orta sınıftır s serisi üst sınıf oluyor hiç düşünmeden s20 plus al derim. Halen huawei de dahil olmak üzere Samsung u yakalayan yok teknoloji olarak. Sadece kamera anlamında huawei yakaladı

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
10 yıldır Samsung kullanıyorum ve Samsung halen lider konumda ayrıca merhaba serisi orta sınıftır s serisi üst sınıf oluyor hiç düşünmeden s20 plus al derim. Halen huawei de dahil olmak üzere Samsung u yakalayan yok teknoloji olarak. Sadece kamera anlamında huawei yakaladı
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim ek olarak bir şey daha sormak istiyorum bir kaç ay geçtikten sonra sizce s20 ultranın fiyatı düşer mi ?

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim ek olarak bir şey daha sormak istiyorum bir kaç ay geçtikten sonra sizce s20 ultranın fiyatı düşer mi ?
S20 ultra düşmez çünkü Samsung da şu an yeni bir model hazırlığı yok.
Plus al bence o da çok iyi 2 farkı var
108 mp kamera
Exnos 2100 işlemci
Fiyat farkı 2400 tl karar senin

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Mi 10T Pro veya orta segment düzeyinde bir kamera yeterli olur derseniz Poco F3 almanızı öneririm. Exynos 990'lı cihaz almayın. S20 serisinden bir cihaz almak istiyorsanız Snapdragon'lu S20 FE'yi bekleyin.

Son düzenleme:

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Mi 10T Pro veya orta segment düzeyinde bir kamera yeterli olur derseniz Poco F3 almanızı öneririm
Konun başında belirttiğim gibi sadece oyun, video, film odaklı olarak kullanacağım oyun konusuna tekrar değinmek istiyorum telefonda o kadar yüksek performans isteyen oyunlar oynamayacağım
Exynos 990'lı cihaz almayın
Exynos 990'lı cihaz almayın diyorsunuz neden peki Snapdragon 865 işlemciye göre ne eksiği var ?
S20 serisinden bir cihaz almak istiyorsanız Snapdragon'lu S20 FE'yi bekleyin
S20 FE cihazının içinde Snapdragon 865'li işlemci mi olacak ? ve Türkiye'ye geldiğinde ne kadar bir fiyattan satılır ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

S20 ultra düşmez çünkü Samsung da şu an yeni bir model hazırlığı yok.
Plus al bence o da çok iyi 2 farkı var
108 mp kamera
Exnos 2100 işlemci
Fiyat farkı 2400 tl karar senin
Hatanızı düzeltmek isterim s20 ultra exynos 990 kullanıyor verdiğiniz bilgiler için sizlere teşekkür eder iyi forumlar dilerim

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
S20 Ultra yerine S21 almanızı tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Exynos 990'lı cihaz almayın diyorsunuz neden peki Snapdragon 865 işlemciye göre ne eksiği var ?
Çok eskiği var. Snapdragona kıyasla çok fazla ısınıyor, daha fazla pil tüketiyor ve sd865 versiyonu 1 jenerasyon fark atıyor performans konusunda. S21 serisinde Exynos 2100 ile SD888 arasındaki fark çok ama çok kapandı. Performans olarak hemen hemen aynılar (sd888 yine biraz daha iyi) ve Exynos 2100 versiyonunun pili sd888 versiyonuna kıyasla daha uzun gidiyor. Ve exynos 2100 de ısınma sorunları çözüldü.

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Çok eskiği var. Snapdragona kıyasla çok fazla ısınıyor, daha fazla pil tüketiyor ve sd865 versiyonu 1 jenerasyon fark atıyor performans konusunda. S21 serisinde Exynos 2100 ile SD888 arasındaki fark çok ama çok kapandı. Performans olarak hemen hemen aynılar (sd888 yine biraz daha iyi) ve Exynos 2100 versiyonunun pili sd888 versiyonuna kıyasla daha uzun gidiyor. Ve exynos 2100 de ısınma sorunları çözüldü.
Konun en başında belirttiğim gibi 6700 TL bütçem var ve daha fazla veremeyeceğim belirttiğim bütçeye en uygun telefonu arıyorum aldıktan sonra beni üzmeyecek en fazla 3-4 sene kullanırım

Exynos 990 işlemci telefonda ne yapıldığında ısınıyor ve ne kadar ısınıyor ?

Pil konusuna gelecek olursam Snapdragon 865 işlemciye göre çok fazla pil farkı göremedim ben yabancı kaynaklardan araştırdığım kadarıyla en fazla yarım saat veya bir saat fark var
S20 Ultra yerine S21 almanızı tavsiye ederim.
S21 önermişsiniz fakat fiyatlarına baktığımda 9000 TL'den aşağı satılmıyor ve S20 + göre işlemci hariç çok bir farkı yok ama yılın sonuna doğru S21'in fiyatı 6000 - 7000 TL arasına düşerse almak için düşünülür

kadirunlu9041

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Konun en başında belirttiğim gibi 6700 TL bütçem var ve daha fazla veremeyeceğim belirttiğim bütçeye en uygun telefonu arıyorum aldıktan sonra beni üzmeyecek en fazla 3-4 sene kullanırım

Pil konusuna gelecek olursam Snapdragon 865 işlemciye göre çok fazla pil farkı göremedim ben yabancı kaynaklardan araştırdığım kadarıyla en fazla yarım saat veya bir saat fark var

S21 önermişsiniz fakat fiyatlarına baktığımda 9000 TL'den aşağı satılmıyor ve S20 + göre işlemci hariç çok bir farkı yok ama yılın sonuna doğru S21'in fiyatı 6000 - 7000 TL arasına düşerse almak için düşünülür
Düşmez çünkü Samsung tok satıcı oldu artık. Bizden daha iyisi yok diyor. Zaten piyasa da keşke Allah yardım etse daha uygun fiyatlı daha iyi donanımlı bir şey olsa bende alacağım 7400 e kadar da ben çıkabilirim oneplus 8 alayım diyorum alma diyenler çoğunlukta ben de çekimser kaldım maalesef ?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

Kamera uygulamasında bile ısınıyor, oyun performansı sd865 den hatta sd855 in bile çok gerisinde. "Oyun oynayacağım"demişsiniz, exynos 990 lı cihazlardan uzak durun. Exynos 990 lı cihazların 4 sene götüreceğini pek sanmıyorum.

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Şimdi benim düşüncem piyasada doğru düzgün iyi donanımlı bir telefon olmadığı çünkü x markanın teknik servis kalitesi , yazılımı , bataryası iyi olurken işlemcisi kötü oluyor ve diğer x markanın teknik servis kalitesi , yazılımı kötü olurken işlemcisi , bataryası iyi oluyor artık bende çekimser kaldım yeni bir cihaz alma konusunda

Xiaomi mi10t pro modelini almayı düşünüyordum ama vazgeçtim hem teknik servisi kalitesi düşük ve yazılımı kötü zaten aşağıya alıntı olarak ekleyeceğim cihaz hakkında kullanıcılardan gelen tepkileri
Xiaomi mi10t pro telefonun bir kaç sorunun olduğunu kullanıcılardan duydum bunlardan bazıları çok fazla ısınması ve bu yüzden görüntülü konuşmayı video kaydetmeyi durdurması , yakınlık sensörü algılamaması , yüksek seste müzik dinlerken arka kapakta el ile hissedilecek şekilde titreşim olması , 144 hertz ekranın stabil çalışmaması gibi sorunlar bulunmaktaymış
Bir kişi s20 fe modelinin Snapdragon işlemcili hali gelecek Türkiye'ye bekleyin demişti gelirse fiyatı ne kadar olur sizce ? (720 işlemcili hali mi yoksa 865 ile mi gelir)
@(Evo)lution @kadirunlu9041 @Cvnmrt

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Şimdi benim düşüncem piyasada doğru düzgün iyi donanımlı bir telefon olmadığı çünkü x markanın teknik servis kalitesi , yazılımı , bataryası iyi olurken işlemcisi kötü oluyor ve diğer x markanın teknik servis kalitesi , yazılımı kötü olurken işlemcisi , bataryası iyi oluyor artık bende çekimser kaldım yeni bir cihaz alma konusunda

Xiaomi mi10t pro modelini almayı düşünüyordum hem teknik servisi kalitesi düşük ve yazılımı kötü zaten aşağı alıntı olarak ekleyeceğim cihaz hakkında kullanıcılardan gelen tepkileri

Bir kişi s20 fe modelinin Snapdragon işlemcili hali gelecek Türkiye'ye bekleyin demişti gelirse fiyatı ne kadar olur sizce ? (720 işlemcili hali mi yoksa 865 ile mi gelir)
@(Evo)lution @kadirunlu9041 @Cvnmrt
Sd865 ile gelecek. Fiyatının 5000-5500TL arası olacağını tahmin ediyorum.