Hangi tarayıcıyı önerirsiniz?

Sizce?

• Kullanılan toplam oy
    21

Bu konuyu okuyanlar

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Ankete eklediğim tarayıcılardan hangisini önerirsiniz? Mozilla tabanlı tarayıcı kullanmak istiyorum ama Mozilla aşırı derece de ram kullanıyor yeni sekme açmaya gelmiyor. Chromium tabanlılar da hep aynı özellik olarak biraz hantal çalışıyorlar. Ne önerirsiniz acaba? Mozilla mesela youtube ve diğer internet sitelerinde ki videolar da tam ekran yaparken anında geçiyor neredeyse bütün chromium tarayıcılar da 3-4 saniye bekletiyor tam ekrana geçerken. Bana stabil ve hızlı bir tarayıcı lazım. Önerilerinizi bekliyorum. Ankete de katılalım lütfen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ olarak Slimjet tarayıcısı da var. Eklemeyi unuttum.

Son düzenleme:

ArdaKC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Ankete eklediğim tarayıcılardan hangisini önerirsiniz? Mozilla tabanlı tarayıcı kullanmak istiyorum ama Mozilla aşırı derece de ram kullanıyor yeni sekme açmaya gelmiyor. Chromium tabanlılar da hep aynı özellik olarak biraz hantal çalışıyorlar. Ne önerirsiniz acaba? Mozilla mesela youtube ve diğer internet sitelerinde ki videolar da tam ekran yaparken anında geçiyor neredeyse bütün chromium tarayıcılar da 3-4 saniye bekletiyor tam ekrana geçerken. Bana stabil ve hızlı bir tarayıcı lazım. Önerilerinizi bekliyorum. Ankete de katılalım lütfen.

Firefox ve Chromium tabanlıların ram kullanımını karşılaştırdınız mı?

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462

Tüm tarayıcıları denedim ve bana göre en az ram yiyen ve en kullanışlı olan Google Chrome dur.

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Az kullanıyor derken diğer leri chrome dan daha fazla kullanıyor bana göre :D Örnek verirsem chrome bende arkada discord açıkken 1,5 gb kullanıyor opera 2,2 gb ı bile görmüştü :D

1.5GB az mı? Şuan açık ara en az ram kullanan tarayıcı slimjet :)

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Bilmiyorum ben popüler olan tarayıcıları denemiştim.Konumda var hatta bana önerilenlere falan denemiştim.

browser-test.png

tayyibe_rhmd.537

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence en iyi tarayıcı Mozilla Firefox ve Google Chrome hepsi birbirinden güzel ve mükemmeller

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

Bir özgür yazılım ürünü olan Mozilla Firefox'u öneririm. Güzel bir tarayıcıdır kendisi.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Firefox da donanım hızlandırma yi kapattın mı?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Edge bence de. Son sürümlerini test etmedim ama IceDragon ve Waterfox'a da bakabilirsin.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Firefox da donanım hızlandırma yi kapattın mı?

Evet kapalı. Ya hocam nasıl anlatayım size hangi site olursa olsun anlık donuyor geri düzeliyor mesela bir siteye girdim diyelim bir yazı var onu seçip kopyala yapacağım misal o an da bile 2-3 saniyeliğine donuyor geri düzeliyor. Her türlü ayarını denedim mozilla'nın ama düzelmedi.

Edge bence de. Son sürümlerini test etmedim ama IceDragon ve Waterfox'a da bakabilirsin.

Edge var zaten de çeşitlilik olsun istedim bir de son zamanlarda bazı siteler de çok kasma yapıyor özellikle facebookta. İceDragon dediğiniz comodo'nun du sanırım onu çok önceden kullanmıştım fena değildi şuan nasıl bilmiyorum ama yine de bir deneyeyim isterseniz. Waterfox'un iki sürümü var ikisini de indirip kurdum ama TR olmuyor bayağı kurcaladım ama sonra geri sildim. Firefox Nightly, Pale Moon ve brave kurdum bunlara bakıyorum şuan da. Pale moon biraz daha hızlı geldi bana nedense.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Evet kapalı. Ya hocam nasıl anlatayım size hangi site olursa olsun anlık donuyor geri düzeliyor mesela bir siteye girdim diyelim bir yazı var onu seçip kopyala yapacağım misal o an da bile 2-3 saniyeliğine donuyor geri düzeliyor. Her türlü ayarını denedim mozilla'nın ama düzelmedi.
Mozilla Firefox'da
Kod:
about:support
Güvenli kipte başlatarak test eder misin? Genelde buna eklentiler veya tarayıcı önbelleği sebep oluyor.

IceDragon dediğiniz comodo'nun du sanırım onu çok önceden kullanmıştım fena değildi şuan nasıl bilmiyorum ama yine de bir deneyeyim isterseniz.
Eklentilerde ben önceden sorun yaşamıştım ondan bir daha bakma durumum olmadı.
Evet, Waterfox ayarlarını kurcalamak, bazı tweakler yapmak gerekiyor.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Mozilla Firefox'da
Kod:
about:support
Güvenli kipte başlatarak test eder misin? Genelde buna eklentiler veya tarayıcı önbelleği sebep oluyor.

Eklentilerde ben önceden sorun yaşamıştım ondan bir daha bakma durumum olmadı.
Evet, Waterfox ayarlarını kurcalamak, bazı tweakler yapmak gerekiyor.

Hocam eklenti derken ublock origin ile idm eklentisi dışında hiç bir şey yok.

Developer dedi ise doğrudur. Ama bana da şans vermek gerek. Google biraz ayıp ediyor ama...

Tamam firefox olsun da şu anlık donma sorununu çözmeden de kullanamam ki.