Hangi sistemi almalıyım ??

Bu konuyu okuyanlar

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
9400F ,bu e.kartına fazla bile gelir.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
ses konusunda bende bilgi bulamadım. Sıcaklıklar için time spy testini yapmışlar.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bence sıcaklık olduça iyi.Ses konusunda bir fikrim yok fakat o kadar da rahatsız edici bir ses olacağını sanmıyorum,kasanın kapağını kapalı durursa ses büyük ölçüde azalır.Ha birde eskiden çok ses yapan bir Power Supply m vardı kasayı masanın altında kullanmaya başladım ve ses büyük ölçüde azaldı,bu türden bir sorunla karşılaşırsanız denemenizi tavsiye ederim.

Ahmetemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ses konusunda bende bilgi bulamadım. Sıcaklıklar için time spy testini yapmışlar.
Hocam ısı değerleri gayet iyi bence lakin fps neden bu kadar düşük ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence sıcaklık olduça iyi.Ses konusunda bir fikrim yok fakat o kadar da rahatsız edici bir ses olacağını sanmıyorum,kasanın kapağını kapalı durursa ses büyük ölçüde azalır.Ha birde eskiden çok ses yapan bir Power Supply m vardı kasayı masanın altında kullanmaya başladım ve ses büyük ölçüde azaldı,bu türden bir sorunla karşılaşırsanız denemenizi tavsiye ederim.
Hocam incehesaptan güzel sessiz bir Psu önerir misin şimdiden teşekkürler

Ahmetemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O bir test olduğu için böyle,kart 1080P de her türlü oyunu full ayarlarda açar.

Psu hakkında bir fikrim yok fakat ben hepsiburada dan High Power 500W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Güç Kaynağı Fiyatı bunu aldım ve gayet sessiz bir sıkıntı yaşamadım.Ben alırken 260TL civarıydı şimdi biraz artmış dolar sağolsun.
O ses sorunu sanırım kart modelleriyle alakalı değil
Asusta da var. İnno da da var.
Sanırım şans işi ses gelip gelmemesi

O ses sorunu sanırım kart modelleriyle alakalı değil
Asusta da var. İnno da da var.
Sanırım şans işi ses gelip gelmemesi
Bu da gigabyte
Ve bu ise evga
Demek ki bu sorun sadece inno da yok

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Sıfır ses zaten mümkün değil. Fanlardan veya coil whine dediğimiz bobin zırıltısı olma ihtimali çok kart için geçerli. Burada esas olan ,daha az ses olması.
Birde ses olayı biraz kişiye göre göreceli. Kimi sesten pek rahatsız olmazken ,kimi en ufak bi sese bile tahammül edemez.:)

Ahmetemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sıfır ses zaten mümkün değil. Fanlardan veya coil whine dediğimiz bobin zırıltısı olma ihtimali çok kart için geçerli. Burada esas olan ,daha az ses olması.
Birde ses olayı biraz kişiye göre göreceli. Kimi sesten pek rahatsız olmazken ,kimi en ufak bi sese bile tahammül edemez.:)
Peki hocam sonuç olarak inno 3d alınır mı alınmaz mı?

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
İNNo 3D max 70 Derece Görüyor. 2 Saat PUBG Sonunda

:)2600 ün fullHD de daha geride olduğunu yazmıştım.9400F, doğru seçim oldu.
inno çok daha ucuz. 900TL fark ,inanılmaz bi fark.
corsair power biraz sesli ve pahalı. Kalite bi 600 watt bu sisteme fazlasıyla yeterli.
Sineejide FSP Hydro 700W PSU 450 TL

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
Hocam sen inno3d kullanıyor musun kullanıyorsan birkaç soru sorabilir miyim
Ben kullanmıyorum ancak geçen günlerde arkadaşıma GTX 1660 Ti sistem topladık.

GTX 1660 Ti fan sesi neredeyse yok gibi. Otomatik fan decrinde fanlar düşük hızda dönüyor ve apex pubg far cry5 gibi oyunlarda ultra grafiklerde uzay sistem de 70 71 derece arası sıcaklık gidip geliyor. Bazı youtuberler hile yapıyorlar ve fan hızını yükselterek e. k. 60 derece civarlarında tutuyorlar. Bu yüzden youtube ye pek güvenilmemeli. Fan hızını %65 seviyesine yükselttiğinde küçük bir fan sesi çıkmaya başlıyor ancak rahatsız edici düzeyde değil. O zaman 60 derecelerde geziniyor. Aslında o kartın soğutması güzel ancak kullanıcının başının ağrımaması için fanlarını kart fazla hızlandırmıyor. Kasanda iyi bir hava sirkilasyonu olursa daha düşük sıcaklıkları elde edebilirsin. Biz arkadaşa sistemi kasasız toplamıştık.

Son düzenleme:

Ahmetemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben kullanmıyorum ancak geçen günlerde arkadaşıma GTX 1660 Ti sistem topladık.

GTX 1660 Ti fan sesi neredeyse yok gibi. Otomatik fan decrinde fanlar düşük hızda dönüyor ve apex pubg far cry5 gibi oyunlarda ultra grafiklerde uzay sistem de 70 71 derece arası sıcaklık gidip geliyor. Bazı youtuberler hile yapıyorlar ve fan hızını yükselterek e. k. 60 derece civarlarında tutuyorlar. Bu yüzden youtube ye pek güvenilmemeli. Fan hızını %65 seviyesine yükselttiğinde küçük bir fan sesi çıkmaya başlıyor ancak rahatsız edici düzeyde değil. O zaman 60 derecelerde geziniyor. Aslında o kartın soğutması güzel ancak kullanıcının başının ağrımaması için fanlarını kart fazla hızlandırmıyor. Kasanda iyi bir hava sirkilasyonu olursa daha düşük sıcaklıkları elde edebilirsin. Biz arkadaşa sistemi kasasız toplamıştık.
Hocam yalnız rtx 2060 daha fazla güç harcadığı için daha çok soğuması gerekiyor ve hocam bir sorum var bu ses sorunu olurmu acaba bobinle alakalı olan

Hocam biraz araştırdım da o coil whineden her türlü kartta var sanırım herkes belirtmiş sorununu her çeşit kartta o zaman inno almayı düşünüyorum

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Coil whine her kartta olabilecek bir sorun sonuçta bobin sorunu o yüzden endişelenmene gerek yok.