Hangi sistem daha iyi, oyun performansı açısından ?

Bu konuyu okuyanlar

santanke

Asistan
Arkadaşın attığı mantıklı gibi 200 tl falan oynuyor. 1200 civarı şimdi bazı anakartlar da yeni yüksek model amd işlemci desteğinde sıkıntı olabiliyor.
yani şöyle diyim zaten benim 1000 tl ye de bütçem yokta 600 tl verebiliyordum işte indirime girdiği için anakarta ilk şimdi 1200 dedik ben 800 e falan bi anakart çözemezmiyim 3600 mhz lik zaten geliştirmek istesem max alacağım ram falan 3600 olur 3200 olur

TheLastWarrior

Profesör
Arkadaşın attığı mantıklı gibi 200 tl falan oynuyor. 1200 civarı şimdi bazı anakartlar da yeni yüksek model amd işlemci desteğinde sıkıntı olabiliyor.
Msi destek vereceğini okumuştum b450m serisi kartlara rtx 3000 için bios ile destk vercklermiş diye okudum ne kdr doğru blmm

santanke

Asistan
Msi destek vereceğini okumuştum b450m serisi kartlara rtx 3000 için bios ile destk vercklermiş diye okudum ne kdr doğru blmm

mesela bunu buldum hem daha ucuz hemde iyi gibi bir bilginiz var mı bu anakart hakkında ?

Utku92

Profesör
yani şöyle diyim zaten benim 1000 tl ye de bütçem yokta 600 tl verebiliyordum işte indirime girdiği için anakarta ilk şimdi 1200 dedik ben 800 e falan bi anakart çözemezmiyim 3600 mhz lik zaten geliştirmek istesem max alacağım ram falan 3600 olur 3200 olur
3 köftelik şeyle 1 köfte aynı olmaz. İlk kart çok ilkel geliştirmeye açık değil. Mhz değeri de düşük pci 3.0, ram 2 slot ve sanırım nvme desteği yok. Yeni nesil işlemcileri almayabilir de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartında çok sıkıntı olmaz zaten.

santanke

Asistan
3 köftelik şeyle 1 köfte aynı olmaz. İlk kart çok ilkel geliştirmeye açık değil. Mhz değeri de düşük pci 3.0, ram 2 slot ve sanırım nvme desteği yok. Yeni nesil işlemcileri almayabilir de.

Ekran kartında çok sıkıntı olmaz zaten.
evet şimdi anladım onu sıkıntı çıkarabilir bana bu attığım nasıl peki

buna bütçek yetebilir

Utku92

Profesör

mesela bunu buldum hem daha ucuz hemde iyi gibi bir bilginiz var mı bu anakart hakkında ?
Güzel bak bu alınabilir. Sadece pci 4.0 yok. O da sıkıntı değil.

Mhz değerleri de çok iyi.

TheLastWarrior

Profesör

santanke

Asistan
Grafik kartı veri yolu daha genişliyor. Kart pci 4.0 desteği varsa daha fazla fps veriyor. Daha verimli çalışıyor.
Anladım sizce hangi anakart daha verimli bu attıklarımdan

Utku92

Profesör
Anladım sizce hangi anakart daha verimli bu attıklarımdan

Asusu daha iyi gördüm. Daha yüksek mhz ve fazladan 1 tane nvme girişi var.

Miraç71

Asistan
AMD--
MSI B450M-A Pro Max AMD B450 3200MHz
AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz
Sharkoon SHP650 V2 650W
Adata XPG Gammix D30 8GB 3000MHz DDR4
ekran kartı elimde şu anda hali hazırda olan RX 570 4GB
İNTEL--
Asus Prime B460M-A Intel B460
Intel Core i5 10400F 2.90GHz
Sharkoon SHP650 V2 650W
Adata XPG Gammix D30 8GB 3000MHz DDR4
Ekran kartı tekrardan aynı rx570 4gb

bu attıklarımdan hangi seçeneği seçmeliyim daha iyi bir örneğiniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz yanlış bir şey varsa yardımcı olabilirsiniz şimdiden teşekkür ederim.
İşlemciden kısıp ekran kartına ağırlık ver bence.

SDN Son Haberler

Son mesajlar