Öneri Hangi Programlama Dilinden Devam Etmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,842
Herkese merhaba . C# üzerinde çalışıyorum masaüstü programları ve console uygulamalarını biliyor gibiyim. Ancak C# ile Oyun konusuna gelince orda biraz takılıyorum , Unity üzerinden bir kaç oyunun temelini attım ancak Oyunları devam ettirmekte zorlanıyorum (bazılarında temel de de zorlanıyorum)
Şimdi sorularım şunlar ?

1 - ) C# da devam etmeli miyim ? C# bilgimi daha da geliştirerek Unity de zorlanmayacak şekile geldikten sonra 1 2 proje yaptıktan sonra mı başka bir dile geçmeliyim ? (Aslında Unity de zorlanacağımı sanmıyordum ancak "Unity e özel kavramlar biraz karmaşığıma geldi")

2 - ) C# defterini asıl olarak çalıştığım dil değil de (bir iki haftada tekrar yapıyorum) bildiğim dil bölümüne koyup yeni bir dil öğrenmeye mi başlasam ?

3 - ) Visual Studio Code Kullanarak web site alanında kendimi geliştirmek istiyorum VSC iyi bir editör olur mu ?

Herkese teşekkür ederim ....

Aslantaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhaba,
Bir de Unreal Engine nı deneyin derim , "blueprint" yapısında kod yazmak daha kolay olabilir. Ben bir kere denedim oldukça kullanışlıydı ancak yazılımcı olmadıgımdan ilerletmedim... Bu C++ gerektiriyor.
Diger konularda eksik kısımları, "udemy" üzerinden egitim alarak tamamlamayı düşünebilirsiniz...