Hangi Oyun Daha Gerçekçi?

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Gran Turismo 5 ve Forza Motorsport 3 pişti oldu! Her iki yapımda da yer alan Ferrari 458 Italia için birer video yayınlanınca, hangisinin gerçekçi olduğu tartışması yeniden alevlendi.

Uzun zamandır beklenen iki yarış oyunu Gran Turismo 5 ve Forza Motorsport 3, birbirine rakip konsollarda boy göstererek büyük tartışmaların fitilini ateşliyor. Bilindiği üzere Sony cephesinin Gran Turismo'su PlayStation 3'e, Microsoft cephesinin Forza'sı ise Xbox360'a geliştiriliyor. Başta görselleriyle olmak üzere sürekli kafa kafaya getirilen iki yapım için yayınlanan videolar, Gran Turismo 5 (GT5) ve Forza Motorsport 3'ü yeniden çarpıştırıyor!
Bilindiği üzere Ferrari'nin 458 Italia modeli GT5'de bulunuyor. Forza Motorsport 3'de yer almayan bu araç, bir DLC ile beraber yapıma eklenecek. İlginçtir ki, her iki oyunun yapımcı firması da Ferrari 458 Italia'nın trailer'ını yayınlama gereği duydu. Hem de hemen hemen aynı anda! Doğal olarak her iki oyun ile ilgili karşılaştırmalar had safhaya ulaştı. Kararı size bırakıyoruz, hangi Ferrari 458 Italia daha gerçekçi görünüyor? İşte videolar:

Gran Turismo 5 Ferrari 458 Italia Videosu

[SDNTV]http://trailers.gametrailers.com/gt_vault/11148/t_gt5_tgs09_458italiatribute.flv[/SDNTV]

BaRoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle GT-5 cok daha gerçekçi ve karizma...

Felagund

Profesör
Reaksiyon puanı
15
GT-5 gerçek mi oyun mu anlayamadım. FM-3 direk oyun belli.

onaryo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Grand Torismo Grafik işini aşmış bir oyun.. :)

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
ilk video daki bence gercek konsol filan degil !!!!

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
GT-5 oyun değilde sanki araba tanıtımı yapıyor o nasıl bir tanıtımdır öyle çok gerçekci

yuzibu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birinci video oyun gibi gelmedi..Başlangıçta araba piste çıkarken kırmızı gövdeye vuran güneş ışığı ve yansımaları olağan üstü,gerçekten bile gerçek.. :D Arkadşın verdiği linkteki KOENİNGSENG benim Race Driver GRID deki favori aracım :d

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Oynamadan yorum yapmak yanlış olur,sonuçta tanıtım videosu.

tolgacakiroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tamam GT5 çok güzel doğru ama o grafikleri kaldıracak bir sistemi olan var mı acaba? Çünkü o ışık hesaplamaları, o görüntü ne kadar güzelse işte o kadar hesaplaması da zor. Ben geçen gün bi hesaplayım dedim. Sonra boşverdim. :p :D