Hangi modemi almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

BeyazMarley

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
399 TL 300mbps bir modem yerine bu Zyxel Vmg 3625 i tavsiye ederim. Kullandığım ürün ( yaklaşık 140 metrekare ) ve oldukça memnunum.

dipsit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
İyi günler ben modem bakıyorum ama modemlerden anlamıyorum (internet türknet) en iyi modem hangisi olur sizce

Benim modem tavsiyem Zyxel Vmg3625 olur. Nedenleri de aynı özelliklere ki cihazlara göre fiyat performans cihazı

2.4 ve 5 GHz dual band bir cihaz
1200mbps lik toplam veri transfer hızı var
Ethernet portlari 10/100/1000 gigabit
Gvectoring özelliği var ve hattaki parazitlenmeyi düşüktür - sinyal karışmasını engellediği için internet hızınızı daha iyi bir şekilde kullanabiliyorsunuz

Bu özellikler Asus tplink de ya daha pahalıdır - yada ucuz ürünler de bu özellikleri yoktur. Ocak ayında bu ürünü aldığımda çok araştırmıştım

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
İyi günler ben modem bakıyorum ama modemlerden anlamıyorum (internet türknet) en iyi modem hangisi olur sizce
Biraz daha bilgi vermen güzel olur aslında :)

Turknet'te YAPA da mısın?
Evdeki cihazların ne kadarı 5GHz destekliyor?
Evdeki cihazlarda MU-MIMO falan var mı?
Evde internetle ne yapıyorsun? Oyun, internette gezinme v.s
Ev ne kadar geniş? Wifi mesh yapman gerekiyor mu?
Bütçen ne kadar?

önceki cihazımm vr400 dü. Ben kenetic extra dsl kullanıyorum şimdi. usb portlu dualband cihaz. ac desteği var vr400 gibi. vr400 de gigabit port vardı ama kullanmadığım için gereksizdi. Ama bunun kapsama alanı çok daha iyi, 4 tane anten var bir de amplifier var bu kaliteyi baya artırıyor. cihazda wpa3 var güvenlik için. bir de istediğin şeyi yükleyip çıkarabiliyorsun dlna, vpn v.s